Προς το περιεχόμενο

Κινέζοι φυλακισμένοι εξαναγκάζονται να παίζουν online παιχνίδια


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να το κανουν και στην Ελλάδα,αντί να κάθονται να βλέπουν στις φυλακες Filment και Nova και να τους πληρώνουμε ,ας κάνουν και καμια δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@Tsekis Han Το μυαλό του καθενός φταίει όταν αγοράζει εικονικό χρήμα, χαρακτήρες και αντικείμενα όχι το παιχνίδι, μην γελιόμαστε. Το παιχνίδι έχει κάποιους κανόνες και παραμέτρους καθιερωμένους απο τους προγραμματιστές που εξασφαλίζουν τις περισσότερες φορές μια αργή μα σταθερή εξέλιξη πρόοδου. Δεν παίζεις ένα MMORPG και περιμένεις να δείς άμεση και αλματώδη ανάπτυξη του χαρακτήρα σου σε μια βδομάδα η ένα μήνα, αυτά θέλουν χρόνο. Εδώ όμως έρχεται η απληστία και ο ανταγωνισμός που κάνει μερικούς να αγοράζουν gold.

 

Πάντως πολλές εταιρείες έχουν αρχίσει και προσπαθούν πιο συστηματικά να σταματούν τέτοιες ενέργειες με τρανό παράδειγμα τους Δυτικούς servers του Lineage II. Αν και καθυστερημένα η Κορεάτικη εταιρεία NCSoft φένεται να ρίχνει ban σε όσους αγοράζουν gold. Βέβαια τους πήρε 6 χρόνια και το παιχνίδι πλέον είναι σχεδόν νεκρό στην Δύση, αλλά και πάλι σ' ένα παιχνίδι που το gold buying ήταν τόσο συνηθές είναι σίγουρα μια σωστή αλλαγή.

 

Δεν περιμένω όμως θαύματα και δεν πιστεύω να σταματήσει το φαινόμενο του gold farming να υπάρχει και στα επόμενα νέας γενιάς MMORPGs (TERA, ArchAge, Blade & Soul κτλπ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντικειμενικά δεν νομίζω να ενδιαφέρεται κανείς όταν θέλει να πάρει gold το ποιος τα βγάζει και πως. Αλλά σίγουρα αυτά ίσως ευθύνωνται και για πολλά games που νέκρωσαν με τον καιρό (lineage 2). Σίγουρα δεν είναι ευχάριστη η παραπάνω είδηση, αν και στην ελλάδα με τόσα παρτάλια που έχουμε ίσως και να πιανέ τόπο στη κρίση.

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να εξεγερθούν οι Κινέζοι.... Εγώ πιστεύω αν ήμουν αναγκασμένος να ζω εκεί με τους νόμους τους και ήμουν μεγαλωμένος όπως είμαι τώρα θα αυτοκτονούσα.... Ζωή περιορισμένη όσο δεν πάει και συνεχής φόβος....

Και πάλι καλά που δεν παίζω τετοια παιχνίδια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι όντος τραγικό, ότι κάνουν στην πραγματική ζωή(πουλάνε μικροπράγματα) κάνουν αναγκάζονται να το κάνουν σε εικονικά παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να εξεγερθούν οι Κινέζοι.... Εγώ πιστεύω αν ήμουν αναγκασμένος να ζω εκεί με τους νόμους τους και ήμουν μεγαλωμένος όπως είμαι τώρα θα αυτοκτονούσα.... Ζωή περιορισμένη όσο δεν πάει και συνεχής φόβος....

Και πάλι καλά που δεν παίζω τετοια παιχνίδια...

 

Δυστηχως οι κινεζοι τρωνε απο νηπια την πλυση εγκεφαλου και δεν ξερουν τι θα πει αντιδραση μονο να υπακουνε ξερουν και να φοβουντε για την ζωη τους καθε μερα.υποταγη στον κινεζο αφεντικο και τπτ αλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ξαφνικα ο Δυτικος Πολιτισμενος Κοσμος ανακαλυψε τα ανθρωπινα δικαιωματα,δειχνει την ευαισθησια του στο θεμα και κατακρινει τους κακους Κινεζους επειδη τα αψηφουν.

κατα τα αλλα to ομορφουλικο γκομενακι του Σαρκοζι εκλεψε τις εντυπωσεις απο την G8 περιφεροντας την χαριτωμενη κοιλιτσα της λογω εγκυμοσυνης.

αχ τι ωραια και καλα περναμε εμεις οι Δυτικοι στον ονειρεμενο και παντα αθωο κοσμο μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ξαφνικα ο Δυτικος Πολιτισμενος Κοσμος ανακαλυψε τα ανθρωπινα δικαιωματα,δειχνει την ευαισθησια του στο θεμα και κατακρινει τους κακους Κινεζους επειδη τα αψηφουν.

κατα τα αλλα to ομορφουλικο γκομενακι του Σαρκοζι εκλεψε τις εντυπωσεις απο την G8 περιφεροντας την χαριτωμενη κοιλιτσα της λογω εγκυμοσυνης.

αχ τι ωραια και καλα περναμε εμεις οι Δυτικοι στον ονειρεμενο και παντα αθωο κοσμο μας.

 

 

Μπαααα ο δυτικος κοσμος χεστηκε για τα ανθρωπινα δικαιωματα ειναι ευτιχισμενος μονο οταν ψωνιζει,Δε πα να του κανουν και το εργοστασιο μεσα στο σπιτι αν η εν λογω εταιρια αρχισει τις προσφορες και τις εκπτωσεις τα ξεχναει ολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Bullet2D Όταν είπα ότι το παιχνίδι το ίδιο σε αναγκάζει να προβείς σε τέτοιες κινήσεις εννοούσα ότι, έτσι και αλλιώς προβάλλει τον ανταγωνισμό, μέσο του παιχνιδιού με gear, μέσο ItemLevel, rating κλπ..Όταν υπάρχει ανταγωνισμός ποντάρουν στην προσωπικότητα του καθενός..Το αν θα είχε αυτή την επιλογή ο εκάστοτε παίχτης να αγοράσει πλασματικά χρήματα για να ανεληχθεί πολύ πιο γρήγορα απο κάποιους άλλους και να το "παίζει κάποιος"..Το θέμα είναι ότι ανα πάσα στιγμή βλέπουν τι έχει κάνει ο κάθε "χαρακτήρας" και γνωρίζουν πολύ καλά απο που προήρθαν αυτά τα αγαθά.. Το θέμα είναι οτι δεν κάνουν και τίποτα το σοβαρό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Bullet2D Όταν είπα ότι το παιχνίδι το ίδιο σε αναγκάζει να προβείς σε τέτοιες κινήσεις εννοούσα ότι, έτσι και αλλιώς προβάλλει τον ανταγωνισμό, μέσο του παιχνιδιού με gear, μέσο ItemLevel, rating κλπ..Όταν υπάρχει ανταγωνισμός ποντάρουν στην προσωπικότητα του καθενός..Το αν θα είχε αυτή την επιλογή ο εκάστοτε παίχτης να αγοράσει πλασματικά χρήματα για να ανεληχθεί πολύ πιο γρήγορα απο κάποιους άλλους και να το "παίζει κάποιος"..Το θέμα είναι ότι ανα πάσα στιγμή βλέπουν τι έχει κάνει ο κάθε "χαρακτήρας" και γνωρίζουν πολύ καλά απο που προήρθαν αυτά τα αγαθά.. Το θέμα είναι οτι δεν κάνουν και τίποτα το σοβαρό..

 

 

Και γιατι να κανει κατι?Η blizzard βασικα εχει κ ενα κερδος απο την εν λογω δουλεια γιατι αν ειναι 100.000 οι farmer στο game ειναι 100.000 account με 30 ευρω το διμηνο συν οτι πολλοι παιζουν το game και αγοραζουν αβερτα gold κτλ και πολλοι παιζουν το game για να αγορασουν και να το παιξουν ποζεραδες η στην καλυτερη μια μερα να πουλησουν χρυσα στο ebay το account.Απο αυτο βγαινει και η Blizzard κερδισμενη απο τα account.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...