Προς το περιεχόμενο

Αστικοι Μυθοι, ραδιο αρβυλα, παραπληροφορηση απο στομα σε στομα - τι εχετε ακουσει κατα καιρους;


tsifotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 670
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε στο στρατο αυτο με τα κρεατα ισως και να εχει μια δοση αληθειας. Οκ ειναι λιγο κλασσικο αυτο που θα πω, αλλα ειχαμε εναν υπολοχαγο στο 1ο γραφειο, ισως ο μοναδικος εκει μεσα τον οποιο εχω σε εκτιμηση. Μορφωμενος, λογικος, ο ιδιος εβριζε τους καραβαναδες, τους εποπ και γενικα την ολη καταντια του στρατου και ενα βραδυ που ηταν αυδμ ειχαμε μαζευτει και μας ελεγε ιστοριες πως μπηκε στρατο, για την εκπαιδευση του και ενα σωρο αλλα πραγματα γενικου ενδιαφεροντος(απο τα οποια εβγαλα συμπερασμα οτι ο τυπος οντως ειχε πολλες γνωσεις,εμπειριες και γενικως δεν ηταν ο κλασσικος αξιωματικος).

 

Οποτε η συζητηση εφτασε σε καποια στιγμη στο θεμα με τα κρεατα και εν ολιγοις επειδη δε θυμαμαι ακριβως την ιστορια, μου ειπε οτι ειδε ο ιδιος με τα ματια του πριν καμια 10αρια χρονια κρεας σε μαγειρια σε στρατοπεδο που εκπαιδευονταν, με σφραγιδα 1940κατι.

 

Αληθεια, ψεμα, δε ξερω, αυτο ειπε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι,κατα περιόδους η Ελλάδα έχει τρομερές παραγωγές κρέατος.Σφάζουν μία φορά και καλύπτουν 20ετία.

Το γεγονός οτι κάποιος πάπαρος χρησιμοποίησε την ίδια σφραγίδα (μεταξύ άλλων παρατυπιών μέσα στον ΕΣ),το σκέφτηκε κανένας σάν πιθανότητα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι,κατα περιόδους η Ελλάδα έχει τρομερές παραγωγές κρέατος.Σφάζουν μία φορά και καλύπτουν 20ετία.

Το γεγονός οτι κάποιος πάπαρος χρησιμοποίησε την ίδια σφραγίδα (μεταξύ άλλων παρατυπιών μέσα στον ΕΣ),το σκέφτηκε κανένας σάν πιθανότητα;

 

Λες να παίζει κομπίνα με τα "πολυκαιρισμένα" κρέατα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες να παίζει κομπίνα με τα "πολυκαιρισμένα" κρέατα;

 

Μια φορά πάντως δέν παίζουν τεράστιες αποθήκες κρέατος του ΕΣ,που μένουν ξεχασμένα κουφάρια για χρόνια.

Ληγμένη κονσέρβα 6μηνου (Μοσχαράκι-πατάτες),μια χαρά μας την σέρβιραν στο Μεσολόγγι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια φορά πάντως δέν παίζουν τεράστιες αποθήκες κρέατος του ΕΣ,που μένουν ξεχασμένα κουφάρια για χρόνια.

Ληγμένη κονσέρβα 6μηνου (Μοσχαράκι-πατάτες),μια χαρά μας την σέρβιραν στο Μεσολόγγι.

 

Αλλιώς είναι το νοπό ρε συ και αλλιώς το κονσερβοποιημένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναί ρε σύ,συμφωνώ.Και η διατήρηση κρέατος σε πολύ χαμηλές θερμοκρασίες είναι κάτι παραπάνω απο εφικτή,άλλα στην προκειμένη περίπτωση ο προβληματισμός μου είναι πάνω στις ποσότητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι με πήραν τηλέφωνο , ότι ο θείος κάποιας δουλεύει στο Νομισματοκοπείο και τους πήρε τηλέφωνο ο Παπούλιας :eek: (re mercy re, από σταθερό ή καρτοκινητό;) να είναι σε επιφυλακή.

 

Μα καλά, μόνο θείοι δουλεύουν εκεί μέσα; έναν ανιψιό, ξάδερφο, μπατζανάκη δεν έχω ακούσει τόσα χρόνια τώρα.

Τι παίρνουν εμένα; αφού λεφτά δεν έχω, ούτε στην τράπεζα ούτε στο πορτοφόλι, τουλάστιχον ας με αφήσουν στην ησυχία μου.

 

Εξηγείς την οικονομική θεωρία σε κοπελίτσες παντελώς άσχετες (το ευρώ είναι πανευρωπαϊκό νόμισμα, δεν υπάρχουν

"ελληνικά ευρώ" , δεν υπάρχει πιθανότητα υποτίμησης στην Ελλάδα μόνο του ευρώ- άλλωστε είναι και αυτός ένας λόγος για το αγγούρι που τρώμε) και αυτές επιμένουν ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μύθος: Το μεγεθος δεν μετραει( ισως δεν μετραει αν εχεις ακριβο αμαξι)

 

Δεν μετραει καθολου.Αλλα καθολου.Να ξερεις να το χειριζεσαι ειναι το θεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσε που αν το έχεις παλούκι, θα τρώς συχνά πόρτα κάθε φορά που ζητάς την πίσω πόρτα, λόγω φόβου της άλλης μην την στείλεις με ράμματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κλασσικό δεν είπατε, ισάξιο με την πίτσα,

ένας γνωστός/φίλος/κάτι πήρε χάμπουργκερ από γνωστό μαγαζί και του κόλλησε κάτι στο δόντι και τελικά ήταν νύχι από ποντίκι. :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...