Προς το περιεχόμενο

Αστικοι Μυθοι, ραδιο αρβυλα, παραπληροφορηση απο στομα σε στομα - τι εχετε ακουσει κατα καιρους;


tsifotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 670
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αυτο ακριβως ισχυει για τα Injection

στα καρμπυρατερατα,πρεπει να ειχε μια μικρη καταναλωση

 

Οπως το λες,στα Injection ισχυει αυτο αλλα στα καρμπυρατερ ισχυει οτι συνεχιζουν να καινε οταν εισαι σε κατηφορα με 5η χωρις γκαζι.δεν καινε βεβαια οσο οταν πατας το γκαζι αλλα καινε αρκετα εως πολυ.αντιθετα οταν βαζεις νεκρα και παει στο ρελαντι σε κατηφορα καιει πολυ πιο λιγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τρελή ουρμπανιά : οτι υπήρχει ο Αδάμ και η Εύα...

Επίσης οντοπικ:

Αν ανάψεις τσιγάρο απο κερί πεθαίνει ένας [ινσερτ ναύτης ή / και νεράιδα ]

άλλο που δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει αλλά μάλλον μου φαίνεται μούφα ( ή απλά μιλάμε για πολύ ηλίθιους γονείς) :

ένα ζευγάρι πήγε Disneyland με τα 2 τους παιδιά. Ξαφνικά το ένα το χάσανε / απήγαγαν και δώσανε το άλλο σε έναν κύριο για να το κρατήσει προκειμένου να βρουν το παιδί τους. Αφού δεν το έβρισκαν και ψάχνανε για ώρα, ανακάλυψαν οτι έχασαν / απήγαγαν και το 2ο παιδί το οποίο απήχθη απο τον κύριο που εμπιστεύτηκαν προφανώς. :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ένα ζευγάρι πήγε Disneyland με τα 2 τους παιδιά. Ξαφνικά το ένα το χάσανε / απήγαγαν και δώσανε το άλλο σε έναν κύριο για να το κρατήσει προκειμένου να βρουν το παιδί τους. Αφού δεν το έβρισκαν και ψάχνανε για ώρα, ανακάλυψαν οτι έχασαν / απήγαγαν και το 2ο παιδί το οποίο απήχθη απο τον κύριο που εμπιστεύτηκαν προφανώς. :-(

 

το μακρινα 96 (12 εγω τοτε) ειχαμε παει με τους γονεις μου disneyland και μια θειτσα μου τους ειπε αυτη την ιστορια πριν παμε (ειχε τυχει (μαντεψτε)... σε ενα φιλο φιλου της)

 

τελικα μονο λουρακι δεν μου βαλανε οι γονεις B) :cool:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει ο ίδιος μύθος κι εδώ - στο μωλλ μία έχασε το κοριτσάκι της και το βρήκε στις τουαλέτες κουρεμένο σαν αγόρι με άλλα ρούχα.

Φρίκαρε η κυρία, πήγε το παιδί στον Τρύφωνα μπας και διορθώσει το μαλλί του παιδιού αλλά τζίφος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι μύθος ότι αν χρησιμοποιείς ακουστικά αρκετά συχνά(και όταν είσαι σχετικά μικρός σε ηλικία) μετά από καιρό υπάρχει περίπτωση να κουφαθείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τα χρησιμοποιεις σε πολυ δυνατη ενταση, οχι δεν ειναι μυθος. Το ιδιο κ αν συχναζεις πολυ σε κλαμ με πολυ δυνατη μουσικη. Φυσικα δεν μιλαμε για πληρης χασιμο ακοης αλλα για μερικο. Για αυτο το καλυτερο ειναι να εχεις ακουστικα κλειστου τυπου, που μονωνουν τους εξωτερικους ηχους, και να τα βαζεις αρκετα χαμηλα (το πολυ στο 1/2 του μαξ να τα βαλω και ακουγεται πολυ δυνατα).

 

Μεγιστος μυθος : Τα φυτικα προιοντα ειναι καλυτερα/πιο ακινδυνα/πιο υγιεινα/πιο ποιοτικα/πιο ασφαλη απο τα 'χημικα/συνθετικα΄'. !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι μύθος ότι αν χρησιμοποιείς ακουστικά αρκετά συχνά(και όταν είσαι σχετικά μικρός σε ηλικία) μετά από καιρό υπάρχει περίπτωση να κουφαθείς;

 

 

Καθολου. Οι θόρυβοι που δεχεσαι φθείρουν αθροιστικά την ποιότητα της ακοής σου. Γι αυτο οι γέροι εχουνε χαλια ακοη ή οι κλαμπερς υποφερουνε (κυριως dj) σ αυτον τον τομεα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tώρα που διάβασα για τις απαγωγές θυμήθηκα ένα τοπικό (; ) μύθο που και καλά υπήρχαν κάποιοι τύποι που είχαν μαύρη mercedes και περνούσαν από τις γειτονιές για να βουτήξουν τα παιδάκια.

Μια φορά που έπαιζα στη παιδική χαρά, περνάει ένα τέτοιο αυτοκίνητο (υποψιασμένος εγώ..=ρ ) σταματάει, μας κοιτάει και φεύγει.

Κλάσαμε λίγο μέντες με τη παρέα αλλά οκ, τη γλυτώσαμε. =ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τα χρησιμοποιεις σε πολυ δυνατη ενταση, οχι δεν ειναι μυθος. Το ιδιο κ αν συχναζεις πολυ σε κλαμ με πολυ δυνατη μουσικη. Φυσικα δεν μιλαμε για πληρης χασιμο ακοης αλλα για μερικο. Για αυτο το καλυτερο ειναι να εχεις ακουστικα κλειστου τυπου, που μονωνουν τους εξωτερικους ηχους, και να τα βαζεις αρκετα χαμηλα (το πολυ στο 1/2 του μαξ να τα βαλω και ακουγεται πολυ δυνατα).Μεγιστος μυθος : Τα φυτικα προιοντα ειναι καλυτερα/πιο ακινδυνα/πιο υγιεινα/πιο ποιοτικα/πιο ασφαλη απο τα 'χημικα/συνθετικα΄'. !!!

 

 

Καθολου. Οι θόρυβοι που δεχεσαι φθείρουν αθροιστικά την ποιότητα της ακοής σου. Γι αυτο οι γέροι εχουνε χαλια ακοη ή οι κλαμπερς υποφερουνε (κυριως dj) σ αυτον τον τομεα.

 

Δηλαδή εγώ που κάθε μέρα χρησιμοποιώ ακουστικά όταν βγαίνω και πάντα όταν είμαι στον υπολογιστή, παίζει πρόβλημα ε; :ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει να κάνει με την ένταση vocals. Άλλο να ακούς σε ανθρώπινες τιμές άλλο να ακούς εσύ και όλο το λεωφορείο μαζί. Και στο αμάξι που βάζουν και πιανει 12343219 Db κουφαίνεσαι και χωρίς ακουστικά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ντάξει καμιά φορά στο δρόμο το πάω πολύ δυνατά, στο σπίτι ήρεμα πράματα. Θα σας ενημερώσω σε κάμποσα χρόνια τι συνέβη. ;ρ

Τελικά άμα είναι νορμάλ η ένταση, η καθημερινή χρήση ακουστικών δεν είναι και τίποτα σημαντικό έτσι; Εκεί είναι η έγνοια μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατάρα στους drummers που μας χαλάνε τα αυτιά :mad: :mad:

vocals, σε νορμάλ ένταση δεν έχεις πολύ θέμα, και όσο μπορείς να αποφεύγεις τις ψείρες για ακουστικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...