Προς το περιεχόμενο

Αστικοι Μυθοι, ραδιο αρβυλα, παραπληροφορηση απο στομα σε στομα - τι εχετε ακουσει κατα καιρους;


tsifotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το πρώτο το εχω ακούσει κ γω πολλάκις

το 2ο πρώτη φορά!τι έχει η Μήλος καλέ?θα μας χαλάσουν τον τουρισμό :Ρ

κι όμως υπάρχει η φήμη... ξέρω και άτομα που δεν πάνε γι αύτο το λόγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 670
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βρήκα νησί για διακοπές συνεπώς. :P

μπαααααααα όποιος θέλει να χωρίσει , χωρίζει χωρίς Μήλο κ μλκίες

 

Αστικός μύθος : ο marilyn manson έχει αφαιρέσει μέρος απο τα πλευρά του για να μπορεί να κάνει στοματικό έρωτα στον εαυτό του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ πως ξερουμε οτι ειναι μυθος αυτο ?

κοίτα δεν τον έχω δει γυμνό, αλλά είναι απο τις ιστορίες που ακούγονται fake. Δεν ξέρω αν είναι καν δυνατόν κατι τέτοιο. Είμαι ανοιχτός σε διάψευση πάντως

Άλλον ένα πάντως (άσχετο) ανοιχτό σε διάψευση είναι οτι οι κάτοικοι των χωριών τα οποία είναι κοντά σε αιολικές γεννήτριες , παθαίνουν καρκίνο :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκα νησί για διακοπές συνεπώς. :P

 

Δηλαδή θα πλερώσεις διακοπές για να χωρίσεις? Πας καλά?

 

Στείλε το γκομενέτο σπίτι τώρα και πάμε 2gether Μύλο να παρηγορήσουμε τις χωρισμένες. DP κλπ ξέρεις εσύ :P

 

Εννοείται πως πληρώνεις εσύ :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι ο Keanu Reeves είναι αθάνατος

 

First - He doesn't age

2bbCh.jpg

 

Second - Being immortal he lived through time with many identities. These are the confirmed ones.

Charlemagne (748-814)

MibxF.gif

 

Aside from the striking resemblance, the account of the death of Charlemagne rise suspicion.

First of all he crowned his son just before dying (just like he knew he was going to 'die') secondly his burial was rushed during cold weather this is a clear hint that they needed to bury a body to not rise any suspicion.

 

Paul Mounet (1847-1922)

2yen4.jpg

 

Aside from the striking resemblance, there are sevaral facts that without any reasonable doubt shows that Paul Mounet is Keanu Reeves.

He was a doctor first and then an actor, the rise of the medical science could've been a problem to an immortal, by becoming a baron of the medicine he gained protection from any kind of inquiry about his everlasting appearance.

Paul Mounet allegedly died in 1922 although his body was never found.

 

scthj.jpg

 

HqCW1.png

 

Third - The kindness he possess is the spawn of a long and sage life.

Keanu is one of the few actors that truly respects the work of the people behind the scenes of hollywood movies, is it clear that during his everlasting life he came to appreciate the hard work so he decided to give away 50 millions pounds (out of 70) of his earnings from the matrix sequels. When asked about his act of generosity he said:

"Money is the last thing I think about. I could live on what I have already made for the next few centuries".

 

Πηγή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή θα πλερώσεις διακοπές για να χωρίσεις? Πας καλά?

 

Στείλε το γκομενέτο σπίτι τώρα και πάμε 2gether Μύλο να παρηγορήσουμε τις χωρισμένες. DP κλπ ξέρεις εσύ :P

 

Εννοείται πως πληρώνεις εσύ :devil:

 

Έχω δελτία κοινωνικού τουρισμού ανόητε. Σου μοιάζω για κιμπάρης που ξοδεύει περιουσίες σε διακοπές? :P

 

DP μαζί σου δεν κάνω, θα με πιάσουν τα γέλια :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DP μαζί σου δεν κάνω, θα με πιάσουν τα γέλια :lol:

 

Σοβαρά δεν ψήνεσαι για DP μαζί μου; Και μια Μαρία μου πε πως είναι όνειρο της........δεν πειράζει θα βρούμε άλλον

 

 

:P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα μπορείς, βάλτο λίγο να δουλέψει.

Με την ίδια λογική σύμφωνα με την ερμηνεία που δίνεις στα γραφόμενά μου ο άθεος είναι βουδιστής λόγω μόδας και κουλτουριάρης. Nice! :mrgreen:

 

Άντε θα σου δώσω ένα hint...

πολλοί θέλουν να ξεχωρίζουν από το πλήθος και το δηλώνουν όπου βρεθούν και σταθούν για να πιστεύουν και οι ίδιοι αλλά και οι γύρω τους πως είναι ξεχωριστοί.

 

Nαι, αυτο το κανουν οι χριστιανοι. Πιστευουν οτι ειναι ξεχωριστοι, οτι ειναι οι εκλεκτοι, οι μονοι που θα πανε στο παραδεισο.

Αι κιου μπιφτεκιου.

 

Ένα πολύ καλό ραδιάρβυλο: όποιος έχει παίξει το ρόλο του Χριστού σε σινεμά έχει τρελαθεί ή πεθάνει με τραγικό θάνατο.

O Kρις Σαραντον παντως ουτε πεθανε ουτε τρελαθηκε. Μηπως γιατι επαιξε και τον βρυκολακα? :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι ο Keanu Reeves είναι αθάνατος

 

First - He doesn't age

2bbCh.jpg

 

Second - Being immortal he lived through time with many identities. These are the confirmed ones.

Charlemagne (748-814)

MibxF.gif

 

 

 

Paul Mounet (1847-1922)

2yen4.jpg

 

 

 

scthj.jpg

 

HqCW1.png

 

Third - The kindness he possess is the spawn of a long and sage life.

 

 

Πηγή

 

 

Δεν είναι αστικός μύθος είναι ένας από τους 534 αθανατους που κυκλοφορούνε ανάμεσα μας.. όχι ο πιο ισχυρός βεβαια.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εφόσον ένας ή περισσότεροι χρήστες επιθυμούν να συζητήσουν τις πιθανές διαστάσεις της σεξουαλικότητας του Μεγάλου Αλεξάνδρου (θέμα το οποίο δεν εμπίπτει στο πλαίσιο αυτού του νήματος) ευχαρίστως να ανοίξουν ξεχωριστό νήμα.

 

Οφείλω επίσης να προειδοποιήσω ότι εφόσον ανοίξει τέτοιο νήμα και οι εισηγητικές τοποθετήσεις κινούνται στο πλαίσιο του "τον έπαιρνε ή όχι", "ήταν δικιά μας" κτλ. το νήμα θα κλειδωθεί πάραυτα.

 

Καλή συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν ψαχνετε αστικους μυθους απλα διαβαστε τα θρεαντσ στο ινσομνια!!

 

http://www.insomnia.gr/topic/409562-%ce%ba%ce%b9%ce%bd%ce%b4%cf%85%ce%bd%ce%b5%cf%8d%ce%bf%cf%85%ce%bd-%cf%8c%ce%bd%cf%84%cf%89%cf%82-%ce%bc%ce%b5-%ce%ba%ce%bb%ce%b5%ce%af%cf%83%ce%b9%ce%bc%ce%bf-%cf%84%ce%b1-%cf%80%ce%b1%ce%bd%ce%b5%cf%80%ce%b9%cf%83%cf%84%ce%ae%ce%bc%ce%b9%ce%b1/page__view__findpost__p__4084343

 

Εδω ο συμφοριτης μας λεει για μια εταιρια που εβαλε σε δοκιμασια αποφοιτους απο ΕΜΠ και αποφοιτους απο σχολες της γερμανιας αντιστοιχες με ελληνικα ΤΕΙ και πως οι μεν (ΕΜΠιτες ) εφαγαν την σκονη των δε (ΤΕΙτζιδες) σε δοκιμασια συναρμολογισης επιπλων!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...