Προς το περιεχόμενο

Αστικοι Μυθοι, ραδιο αρβυλα, παραπληροφορηση απο στομα σε στομα - τι εχετε ακουσει κατα καιρους;


tsifotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 670
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Yep, he is yet another attention seeking whore, όπως αρκετοί που δηλώνουν όπου βρεθούν και σταθούν άθεοι-βουδιστές-ότι είναι στη μόδα-κουλτουρουμουτού. ^_^

Ένα πράμα σαν τους ομοφυλόφιλους που κάνουν τα gay parades, τους "hackers" που διατυμπανίζουν όλο υπερηφάνεια ότι "χάκεψαν" το τάδε κτλ.

Μια απο τις μεγιστες κοτσανες που εχω ακουσει στη ζωη μου, οποιος ειναι αθεος ειναι λογω μοδας:lol:

To αντιθετο ειναι το σωστο: Πολλοι δηλωνουν χριστιανοι χωρις να το πολυσκεφτουν ή να το πιστευουν, απλα επειδη το δηλωνουν και οι γυρω τους οι γονεις τους ή τους το λεει το σχολειο. Καθε χριστουγεννα και πασχα πανε απο συνηθειο στην εκκλησια. Εξυπακουεται φυσικα οτι δε κανουν ποτε αυτα που προσταζει η θρησκεια τους. Μια μαιμουδια ειναι το ολο θεμα που εξυπηρετει αλλες σκοπιμοτητες απο αυτους που ελεγχουν τη κατασταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το ότι η Εκκλησία έχει περιουσία είναι γνωστό και δε νομίζω ότι αμφισβητείται από κανέναν. Αυτό δε σημαίνει, όμως, ότι θα βγαίνει ο κάθε μπλογκάκιας, θα αναμασά κάτι που το βρήκε να κυκλοφορεί στο internet άκριτα, και δε θα πρέπει να το επισημαίνουμε γιατί, κατά τα άλλα, πολύ μας αρέσει η ευκαιρία να τα χώσουμε στην Εκκλησία.

 

Ανεξαρτητα εαν το μπλογκ λεει αρβυλες η οχι,εμενα οντως μου αρεσει να τα χωνω στην εκκλησια.Οποτε δρατομαι της ευκαιριας να το κανω μεσα στο κοντεξτ της αρβυλας του μπλογκ.Λογιστης δεν ειμαι,δημοσιογραφος δεν ειμαι αλλα δυο λογακια ας πω για την περιουσια της εκκλησιας της Ελλαδος.Επειδη η τρομερη Ελλαδικη εκκλησια προφανως δεν εχει περιουσια (εδω γελαμε) προσπαθει να αποκτησει εις βαρους του ποιμνιου της λεει ο Τοξο.Ως παραδειγμα να φερω την προσωπικη περιπετεια που βιωσε η οικογενεια μου (κ που τελικα ακομα τρεχουμε) με αρκετα μεγαλη περιουσια μας στην Β.Ελλαδα την οποια οι Μπατμανθιμοι κ παρατρεχαμενες σιες της Ελλαδικης εκκλησιας αξιωσαν εμφανιζοντας κατι κολοχαρτα απο εποχης βακουφιων κ πιο πισω!!Λενε,μωρε σαν να ξεσαλωσε το ποιμνιο μας,δεν το συνετιζουμε λιγο με το να το κανουμε να τρεχει κ να μην φτανει!Τεσπα χρονια στα δικαστηρια για αυτο το ζητημα εμεις κ αλλες ποσες οικογενειες...κ αποτελεσμα?Μηδεν στο πηλικο!

 

Τωρα δεν ξερω εαν ειναι ουρμπανια οτι η εκκλησια της ψωροκωσταινας εχει την μιση Ελλαδα,αλλα αυτο που σιγουρα δεν ειναι ουρμπανια ειναι οτι η εκκλησια ''λυνει κ δενει'' στην Ελλαδα.Το αισχρο κατεστημενο κ το γεγονος οτι η Ελλαδα παιζει να ειναι κ η μοναδικη χωρα στην ΕΕ κ απο τις ελαχιστες στον κοσμο χωρις διαχωρισμο εκκλησιας-κρατους μιλαει κ μας λεει πολλα.Κ να ηταν μονο αυτο?Εχω βιωσει κ αλλα προσωπικα που με εκαναν να την σιχαθω την εκκλησια της Ελλαδας ως θεσμο.Ειλικρινα δλδ μπορω να πω κ αλλο παραδειγμα που δειχνει το ''κοινωνικο'' προσωπο της εκκλησιας αλλα φοβαμαι θα πλαγιασω!

 

Για να κλεινω καλη κ χρυση η εκκλησια αλλα προσωπικα δεν πειθομαι με την καμια οτι α)εχει κανει την περιουσια της με ''ορθοδοξες'' μεθοδους κ β)οτι δεν ειναι εξισου σαθρη ως θεσμος οσο η πολιτικη μπανανια Ελλαδας.

 

Ουπς σορρυ,τα εχωσα στην εκκλησια :mrgreen:

 

ΥΓ.Πιο μικρο εψιλον ως αρχικο στην λεξη εκκλησια δεν υπαρχει να βαλω?? :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια απο τις μεγιστες κοτσανες που εχω ακουσει στη ζωη μου, οποιος ειναι αθεος ειναι λογω μοδας:lol:

Έλα μπορείς, βάλτο λίγο να δουλέψει.

Με την ίδια λογική σύμφωνα με την ερμηνεία που δίνεις στα γραφόμενά μου ο άθεος είναι βουδιστής λόγω μόδας και κουλτουριάρης. Nice! :mrgreen:

 

Άντε θα σου δώσω ένα hint...

πολλοί θέλουν να ξεχωρίζουν από το πλήθος και το δηλώνουν όπου βρεθούν και σταθούν για να πιστεύουν και οι ίδιοι αλλά και οι γύρω τους πως είναι ξεχωριστοί.

To αντιθετο ειναι το σωστο: Πολλοι δηλωνουν χριστιανοι χωρις να το πολυσκεφτουν ή να το πιστευουν, απλα επειδη το δηλωνουν και οι γυρω τους οι γονεις τους ή τους το λεει το σχολειο. Καθε χριστουγεννα και πασχα πανε απο συνηθειο στην εκκλησια. Εξυπακουεται φυσικα οτι δε κανουν ποτε αυτα που προσταζει η θρησκεια τους. Μια μαιμουδια ειναι το ολο θεμα που εξυπηρετει αλλες σκοπιμοτητες απο αυτους που ελεγχουν τη κατασταση.

Χαίρω πολύ, praktikarioς. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μισο λεπτο: μια μικρη δημοσκοπηση παρακαλω. Αν συμφωνειτε βαλε +

 

 

Ως ανθρωπος πιστευω ο,τι δεν ειναι κακο να στηριζω εν γνωσει μου ενα ψεματακι, αρκει να συμβαδιζει το αποτελεσμα με την δικη μου γνωμη, στο κατω κατω ο σκοπος αγιαζει τα μεσα, στον πολεμο ολα επιτρεπονται (κλπ, κλπ)

 

 

*Η ψηφοφορια ειναι ανωνυμη και δεν το σκορ δεν θα σχολιασθει απο τον ποστερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβαζοντας τον τιτλο του τοπικ, δεν σας ερχεται στο μυαλο οτι υπαρχει καποιος εκει εξω που εχει ονομασει το πουλι του "παραπληροφορηση"?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yep, he is yet another attention seeking whore, όπως αρκετοί που δηλώνουν όπου βρεθούν και σταθούν άθεοι-βουδιστές-ότι είναι στη μόδα-κουλτουρουμουτού. ^_^

Ένα πράμα σαν τους ομοφυλόφιλους που κάνουν τα gay parades, τους "hackers" που διατυμπανίζουν όλο υπερηφάνεια ότι "χάκεψαν" το τάδε κτλ.

εγω παντως ενα ξερω: πως ειναι μοδα πια οι αγανατισμενοι στενοκωλοι χριστιανοι να περιφρονουν τα ατομα που τυγχανει να μπορουν να κανουν χρηση της λογικης τους, υποστηριζοντας οτι ειναι αθεοι λογω μοδας. Κατα τ' αλλα αθεες πορνες προσοχης φυσικα και υπαρχουν, ωστοσο το θεωρω προτιμωτερο καθως το πραγμα για το οποιο πρηζουν αρχιδια και κλειτοριδες τουλαχιστον δεν ειναι ηλιθιο και αντιπροοδευτικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ανεξαρτητα εαν το μπλογκ λεει αρβυλες η οχι [...]

 

Λυπάμαι που σταματώ εδώ την παράθεση ενός ακόμη ζηλευτού λογιδρίου, όμως θα ήθελα να σου υπενθυμίσω πως το θέμα αυτού του νήματος είναι "Αστικοί μύθοι, ράδιο αρβύλα, παραπληροφόρηση από στόμα σε στόμα".

 

Λοιπόν, αυτό ακριβώς είπα: η "είδηση" που κυκλοφορεί εδώ και χρόνια σε blog είναι αρβύλα. Επίσης, το γεγονός ότι αναδημοσιεύεται χωρίς καμία κριτική σκέψη, συνιστά περίπτωση παραπληροφόρησης. Από ψηφιακό στόμα σε ψηφιακό στόμα. Πουθενά δεν αναφέρθηκα στο ρόλο της Εκκλησίας γενικότερα, στο διαχωρισμό Εκκλησίας-κράτους και γενικά σε όσα ανέφερες. Θα μου πεις, από πότε χρειάζεται να έχουμε καταλάβει τι γράφει ο άλλος για να του απαντήσουμε; Σωστό κι αυτό.

 

Επομένως, αν θέλεις να τα χώσεις στην εκκλησία, αναζητάς ένα από τα υφιστάμενα νήματα (μάλιστα υπάρχει στην πρώτη σελίδα νήμα που ξεκίνησε από αυτή την "είδηση"). Αν θέλεις να διαψεύσεις ή να επιβεβαιώσεις ότι η συγκεκριμένη είδηση είναι αρβύλα, δημοσιεύεις μήνυμα εδώ.

 

Λυπάμαι αν καταπιέζεσαι από την Εκκλησία, αλλά όλα τα άλλα που γράφεις είναι offtopic.

 

Κατά τα λοιπά, ο χρήστης tsifotis έθεσε το ζήτημα που προέκυψε, άριστα. Δε μας νοιάζει αν κάτι είναι αρβύλα, αρκεί να επιτίθεται σε αρεστό στόχο. Λαμπρή λογική. Ο Γκέμπελς θα τη ζήλευε.

 

ΥΓ.Πιο μικρο εψιλον ως αρχικο στην λεξη εκκλησια δεν υπαρχει να βαλω?? :devil:

 

Πανεύκολο. εκκλησία. Στο επάνω μέρος κάθε reply box, στο drop down με τίτλο sizes. Ελπίζω να βοήθησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σε καλα βρε συ σνουμπ που με συνετιζεις.Οχι, απλα να τα χωσω στην εκκλησια ηθελα με αφορμη το ζητημα με το μπλογκ για αυτο κ δεν το βρισκω τοσο οφτοπικ οσο το παρουσιαζεις.

 

Πουθενά δεν αναφέρθηκα στο ρόλο της Εκκλησίας γενικότερα, στο διαχωρισμό Εκκλησίας-κράτους και γενικά σε όσα ανέφερες

Θα μου πεις, από πότε χρειάζεται να έχουμε καταλάβει τι γράφει ο άλλος για να του απαντήσουμε; Σωστό κι αυτό.

 

Σωστο για αυτο επειδη παροτι δεν καταλαβες οτι δεν αναφερομουν σε εσενα καθεσαι κ μου απαντας :mrgreen: Πως το λενε αυτο το παραπανω στο quote?Να δεις, στην Ελλαδα το ειχα ακουσει ως ''να χαμε να λεγαμε'' επιχειρημα :devil: B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ναι, το καταλαβαίνω πως κάτι πρέπει να βρεις να "απαντήσεις". Μη συνεχίσεις το offtopic, όμως. Μπορεί να διασκεδάζω αφάνταστα με την προσπάθειά σου να αναδιπλωθείς, αλλά και η υπομονή έχει τα όριά της.

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα πολύ καλό ραδιάρβυλο: όποιος έχει παίξει το ρόλο του Χριστού σε σινεμά έχει τρελαθεί ή πεθάνει με τραγικό θάνατο.

Άλλος μύθος που αν είμουν προληπτικός θα το πίστευα (απο εμπειρίες φιλικών ζευγαριών) οτι όποιος πάει Μήλο ως ζευγάρι , χωρίζει!!!

 

 

Edit, ευχαριστώ για το κόψιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσείς οι.. χριστιανοί;

Μάλλον μιλάς μόνος/μόνη σου grigoriou.

Σνουμπ σε λενε εσενα?... γιατι απαντας α/α?

 

Yep, he is yet another attention seeking whore, όπως αρκετοί που δηλώνουν όπου βρεθούν και σταθούν άθεοι-βουδιστές-ότι είναι στη μόδα-κουλτουρουμουτού. ^_^

Ένα πράμα σαν τους ομοφυλόφιλους που κάνουν τα gay parades, τους "hackers" που διατυμπανίζουν όλο υπερηφάνεια ότι "χάκεψαν" το τάδε κτλ.

Tι ειμαι?.. "attention seeking whore"? καλοοο :lol:

 

Φιλε μου, η σταση ζωης, σοβαροτητας και αξιοπρεπειας δεν εχει να κανει με attention seekings.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σνουμπ σε λενε εσενα?... γιατι απαντας α/α?

 

 

 

 

δηλαδη οταν λες "εσεις οι χριστιανοι" απευθυνεσαι μονο στον Snoob ε;

 

του μιλας στον πλυθηντικο επειδη ειναι moderator;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα πολύ καλό ραδιάρβυλο: όποιος έχει παίξει το ρόλο του Χριστού σε σινεμά έχει τρελαθεί ή πεθάνει με τραγικό θάνατο.

Άλλος μύθος που αν είμουν προληπτικός θα το πίστευα (απο εμπειρίες φιλικών ζευγαριών) οτι όποιος πάει Μήλο ως ζευγάρι , χωρίζει!!!

 

 

Edit, ευχαριστώ για το κόψιμο

το πρώτο το εχω ακούσει κ γω πολλάκις

το 2ο πρώτη φορά!τι έχει η Μήλος καλέ?θα μας χαλάσουν τον τουρισμό :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...