Προς το περιεχόμενο

Αστικοι Μυθοι, ραδιο αρβυλα, παραπληροφορηση απο στομα σε στομα - τι εχετε ακουσει κατα καιρους;


tsifotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Τι σχέση έχει η όποια περιουσία είχε ο Χριστόδουλος, με ένα ανυπόγραφο κείμενο που κυκλοφορεί χρόνια στο διαδίκτυο και περιλαμβάνει ένα σωρό ανοησίες και αφέλειες, δεν ξέρω.

 

Το ότι η Εκκλησία έχει περιουσία είναι γνωστό και δε νομίζω ότι αμφισβητείται από κανέναν. Αυτό δε σημαίνει, όμως, ότι θα βγαίνει ο κάθε μπλογκάκιας, θα αναμασά κάτι που το βρήκε να κυκλοφορεί στο internet άκριτα, και δε θα πρέπει να το επισημαίνουμε γιατί, κατά τα άλλα, πολύ μας αρέσει η ευκαιρία να τα χώσουμε στην Εκκλησία. Ναι, μωρέ, και αρβύλα να είναι η είδηση δεν πειράζει, γιατί...και τα λοιπά, και τα λοιπά.

 

Διαζύγιο από τη λογική για να ασκήσω κριτική δε θα πάρω, ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 670
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Ω, τι χιούμορ. Μη, μη, έλεος. Θα πεθάνω από τα γέλια.

 

Δε φαντάζομαι στο επιχείρημα που διατύπωσα να έχεις κάτι να απαντήσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο επιχειρημα, οτι δε μπορουμε να υιοθετουμε οτι μπογκοδημοσιευμα βγαινει? συμφωνω. Αρα δεν υιοθετω ουτε την αρβυλα που ειπες.

 

Την εξομολογηση την ανεφερα διοτι εσεις οι χριστιανοι την αποδεχεστε, σωστα? Οποτε που το κακο αν σου προτεινουν να ριξεις μια εξομολογηση ωστε να εξιλεωθεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσείς οι.. χριστιανοί;

Μάλλον μιλάς μόνος/μόνη σου grigoriou.

Yep, he is yet another attention seeking whore, όπως αρκετοί που δηλώνουν όπου βρεθούν και σταθούν άθεοι-βουδιστές-ότι είναι στη μόδα-κουλτουρουμουτού. ^_^

Ένα πράμα σαν τους ομοφυλόφιλους που κάνουν τα gay parades, τους "hackers" που διατυμπανίζουν όλο υπερηφάνεια ότι "χάκεψαν" το τάδε κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δε σημαίνει, όμως, ότι θα βγαίνει ο κάθε μπλογκάκιας, θα αναμασά κάτι που το βρήκε να κυκλοφορεί στο internet άκριτα, και δε θα πρέπει να το επισημαίνουμε γιατί, κατά τα άλλα, πολύ μας αρέσει η ευκαιρία να τα χώσουμε στην Εκκλησία. Ναι, μωρέ, και αρβύλα να είναι η είδηση δεν πειράζει, γιατί...και τα λοιπά, και τα λοιπά.

Ποιο είναι το επιλήψιμο:

Να τη πέφτει στην εκκλησία?

Να υιοθετεί μια ανυπόγραφη είδηση?

Να εκφράζει μια γνώμη?

 

Ο καθένας έχει δικαίωμα να λέει ότι του γουστάρει μέσα από το μπλογκ του. Νοήμον άνθρωποι είμαστε, διαβάζουμε, κρίνουμε, υιοθετούμε ή μη. Αν δεν σου αρέσει απλά δε το διαβάζεις.

 

Σιγά μη βάλω και φίμωτρο τον Κώστα γιατί είπε μακάκα το Γιώργο. Ο λόγος είναι ότι ο Γιώργος μπορεί να είναι μακάκας και να μη το ξέρω. Ακούω λοιπόν τον Κώστα και ερευνώ αν είναι μακάκας ο Γιώργος που τον είχα για έξυπνο γιατί εγώ τους μακάκες δεν τους θέλω για παρέα. Από την άλλη αν διαπιστώσω ότι ο Κώστας κατηγόρησε άδικα τον Γιώργο κόβω σχέσεις με τον Κώστα.

Αν υιοθετούσα με μιας την άποψη περί μακακίας του Γιώργου θα ήμουν εγώ τελικά ο μακάκας της παρέας.

Όπως και να έχει χάρη στον Κώστα και στο Γιώργο θα μάθω τελικά ποιος είναι ο μακάκας.

Απλά είναι τα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ο καθένας έχει δικαίωμα να λέει ότι του γουστάρει μέσα από το μπλογκ του.

 

Συμφωνώ απολύτως. Κι εγώ έχω κάθε δικαίωμα να το κρίνω, και να χαρακτηρίζω τη συγκεκριμένη ανάρτηση αρβύλα από τις λίγες.

 

Νοήμον άνθρωποι είμαστε, διαβάζουμε, κρίνουμε, υιοθετούμε ή μη.

 

Επίσης σύμφωνοι. Απλά, δεν καταλαβαίνω γιατί κάνεις αυτό το σχόλιο παραθέτοντας δικό μου μήνυμα και όχι του καλού χρήστη που, επειδή δεν έχαψα την αρβύλα, "μάντεψε" πως είμαι Χριστιανός.

 

Σιγά μη βάλω και φίμωτρο τον Κώστα γιατί είπε μακάκα το Γιώργο. Ο λόγος είναι ότι ο Γιώργος μπορεί να είναι μακάκας και να μη το ξέρω. Ακούω λοιπόν τον Κώστα και ερευνώ αν είναι μακάκας ο Γιώργος που τον είχα για έξυπνο γιατί εγώ τους μακάκες δεν τους θέλω για παρέα. Από την άλλη αν διαπιστώσω ότι ο Κώστας κατηγόρησε άδικα τον Γιώργο κόβω σχέσεις με τον Κώστα.

Αν υιοθετούσα με μιας την άποψη περί μακακίας του Γιώργου θα ήμουν εγώ τελικά ο μακάκας της παρέας.

Όπως και να έχει χάρη στον Κώστα και στο Γιώργο θα μάθω τελικά ποιος είναι ο μακάκας.

Απλά είναι τα πράγματα.

 

Εδώ είναι που λένε "τι σχέση έχει όλο αυτό με όσα έγραψα";

 

Ζήτησα εγώ να φιμωθεί κανείς; Δημοσιεύτηκε μια "είδηση" (η οποία μάλιστα αποτέλεσε και βάση για ολόκληρο νήμα...) τη διάβασα, έψαξα και έκρινα ότι πρόκειται περί αρβύλας. Άλλωστε, γιατί να θέλω να φιμωθούν τα διάφορα blog -και δη το συγκεκριμένο. Χαρίζει άφθονο γέλιο. Για την ακρίβεια, αποτελεί άξια αλυσίδα του σύγχρονου σπασμένου τηλεφώνου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...