Προς το περιεχόμενο

Αστικοι Μυθοι, ραδιο αρβυλα, παραπληροφορηση απο στομα σε στομα - τι εχετε ακουσει κατα καιρους;


tsifotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κιναιδος=αυτος που κινει το αιδοιο(μεταφορικα). Συνεπως η λεξη αυτη αναφερεται μόνο στους παθητικους?

 

κίναιδος = κινώ (προκαλώ) + αιδώς (ντροπή)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 670
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Φρέσκο email

 

Είχε σπασμούς στο στομάχι και κινούταν με δυσκολία. Το περπάτημα γινόταν με μεγάλη δυσκολία... Και έπρεπε να βάζει όλα τα δυνατά της για να σηκωθεί από το κρεβάτι! Πονούσε αφόρητα.

 

Μέχρι τον Μάρτιο του 2002, είχε υποστεί αρκετές βιοψίες ιστού και μυών και της είχαν δώσει 24 διαφορετικά φάρμακα. Οι γιατροί δεν μπόρεσαν να προσδιορίσουν ποιο ήταν το πρόβλημα . Πονούσε τόσο πολύ και ήταν τόσο άρρωστη που απλά ήξερε ότι πέθαινε.

 

Έβαλε το σπίτι της, τους τραπεζικούς λογαριασμούς, ασφάλεια ζωής, κ.λπ. .. στο όνομά της μεγαλύτερης κόρης της, και φρόντισε ώστε τα μικρότερα παιδιά της να είναι εξασφαλισμένα.

 

Ήθελε επίσης μια τελευταία χαρά, έτσι προγραμμάτισε ένα ταξίδι στην Φλόριντα (βασικά σε μια αναπηρική καρέκλα) για την 22η Μαρτίου.

 

Στις 19 Μαρτίου, την κάλεσα να ρωτήσω πώς πήγαν οι τελευταίες εξετάσεις της, και είπε ότι δεν βρέθηκε τίποτα, αλλά πίστευαν ότι είχε σκλήρυνση κατά πλάκας.

 

Θυμήθηκα ένα άρθρο ενός φίλου που μου έστειλε με e-mail και ρώτησα την αδελφή μου αν έπινε σόδα διαίτης; Μου είπε ότι το έκανε. Και πως μάλιστα ετοιμαζόταν να ανοίξει μια εκείνη τη στιγμή.

 

Της είπα να μην την ανοίξει και να σταματήσει να πίνει το σόδα διαίτης! Της έστειλα στο e-mail της, το άρθρο που ο φίλος μου, ένας δικηγόρος, μου είχε στείλει. Η αδερφή μου μου τηλεφώνησε 32 ώρες μετά από την προηγούμενη τηλεφωνική συνομιλία μας και μου είπε ότι είχε σταματήσει να πίνει σόδα διαίτης και μπορούσε τώρα να περπατήσει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι μεταφραστικό fail (άλλο ένα χαρακτηριστικό ενός καλού chain letter). Diet soda=diet coke πχ

Στα ελληνικά δεν τα λέμε σόδες, αλλά ανθρακούχα αναψυκτικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αααα...... τώρα κατάλαβα.

stupid_face.jpg

 

Άλλος μύθος είναι ότι το sex από τη πίσω πόρτα αλλοιώνει τη όψη του κώλου συνολικά (το σχήμα του κατά κύριο λόγο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

γυναικειοι κωλοι?

 

Δεν αποδεικνύει κάτι αυτό. Το Φανάρι ήταν η μεγαλύτερη ελληνική συνοικία της Κωνσταντινούπολης, εκεί που ήταν το πατριαρχείο και η Μεγάλη του γένους σχολή και σαν πόλη η Κωνσταντινούπολη είχε μεγάλο ελληνικό πληθυσμό. Σαν συνοικία το Φανάρι είχε κάποια προνόμια ας πούμε, όπως και άλλες περιοχές και πόλεις που είχανε μεγάλο ελληνικό πληθυσμό, σε αντίθεση με άλλες που οι Τούρκοι π.χ. κατέστρεφαν εκκλησίες και άλλα τέτοια παραδείγματα διαφορών από περιοχή σε περιοχή

Δεν αποδεικνυει κατι?? εγω θα εκλεγα οτι αποδεικνυει τα παντα. Οταν επιτρεπονταν η μορφωση στους υποδουλουλους ακομα και στην ιδια τη πρωτευουσα του Οθωμανικου κρατους τοτε πως να ισχυριστεις οτι ηταν απαγορευμενα τα σχολεια? Απλα οι παππαδες χτισαν τα μυθο για τα δικα τους συμφεροντα.

Οι Τουρκοι οταν προκαλουνταν κατεστρεφαν τα παντα, οχι μονο εκκλησιες.

 

Tους κιναιδους!Ουστ.Δεν θελουμε τετοιους.Ασε που κ αυτοι μυριζουν.Προσωπικα οταν συναντω απο δαυτους φοραω κ μασκα μην με κολλησουν καμια αρσενοκοιτιαση κ τρεχουμε :devil:

Mα αν δε κανω λαθος εχεις ηδη προσβληθει:-D

Επεξ/σία από PP1969
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωωωωω ρε γαμώτο...

ακούστε guys , δεν μας νοιάζει τι κάνετε στο κρεβάτι σας και δεν μας νοιάζει τι σκέφτεστε για τους ομοφυλόφιλους. Κρατήστε τις απόψεις σας και την ερωτική σας ζωή για άλλο τοπικ που θα είναι περισσότερο σχετικό. Ούτε είναι καλό να είσαι τόσο προ -κλητικός - σβλητικός , ούτε είναι και πολύ νοήμον να απαντάς σε κολλημένους. Το τοπικ υπενθυμίζω λέγεται "αστικοί μύθοι , ράδιο αρβύλα κ.α.".

Τέσπα ον τοπικ τώρα: έχετε ακούσει οτι βάζουν (οι Ιαχωβάδες το έχω ακούσει εγώ -χωρίς πολύ λογική ωστόσο) κάτω απο τα χαλιά σταυρούς για να τους πατούν οι χριστιανοί :Ρ :Ρ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως και κάτι σταυρούς που λένε ότι είχαν χαράξει στους δρόμους.

Αλήθεια όσον αφορά αυτό το γεγονός ποια είναι τελικά η αλήθεια. Όταν ήμουν μικρός στο δρόμο για το σχολείο ήταν γεμάτο τέτοια σημάδια (τώρα Χ ήταν ή σταυρός δεν ξέρω). Πάντως μας τα είχαν κάνει τσουρέκια τότε και μας λέγαν μάλιστα να μη τα πατάμε. Βέβαια εμείς τα είχαμε σκίσει στο πάτημα. Στα μικρά όταν λες να μην κάνουν κάτι είναι σαν να τους λες κάντε το.

Αν και μικρός ποτέ δε πίστεψα κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως και κάτι σταυρούς που λένε ότι είχαν χαράξει στους δρόμους.

Αλήθεια όσον αφορά αυτό το γεγονός ποια είναι τελικά η αλήθεια. Όταν ήμουν μικρός στο δρόμο για το σχολείο ήταν γεμάτο τέτοια σημάδια (τώρα Χ ήταν ή σταυρός δεν ξέρω). Πάντως μας τα είχαν κάνει τσουρέκια τότε και μας λέγαν μάλιστα να μη τα πατάμε. Βέβαια εμείς τα είχαμε σκίσει στο πάτημα. Στα μικρά όταν λες να μην κάνουν κάτι είναι σαν να τους λες κάντε το.

Αν και μικρός ποτέ δε πίστεψα κάτι τέτοιο.

 

Οπως επισης και κατι μποτακια καστορινα, που ειχαν απο κατω στο σχεδιασμο τους κατι σε σταυρο, και μας λεγαν οτι δεν κανει να αγοραζουμε τετοια γιατι ειναι σαν να παταμε το Χριστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...