Προς το περιεχόμενο

Αστικοι Μυθοι, ραδιο αρβυλα, παραπληροφορηση απο στομα σε στομα - τι εχετε ακουσει κατα καιρους;


tsifotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικα οι μαυροι βρωμανε ή οχι?

 

εγώ πιστεύω ότι η μυρωδιά που μας φαίνεται περίεργη είναι απλά λόγο διαφορετικής διατροφής.

μπαχαρικά ktlp στο φαγητό βγαίνουν στον ιδρώτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 670
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εγώ πιστεύω ότι η μυρωδιά που μας φαίνεται περίεργη είναι απλά λόγο διαφορετικής διατροφής.

μπαχαρικά ktlp στο φαγητό βγαίνουν στον ιδρώτα

btw,κάρδαμο ή παστουρμά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πιστεύω ότι η μυρωδιά που μας φαίνεται περίεργη είναι απλά λόγο διαφορετικής διατροφής.

μπαχαρικά ktlp στο φαγητό βγαίνουν στον ιδρώτα

 

Ποια μυρωδια ρε παιδια σας φαινεται περιεργη?Στο γραφειο 50 μαυρους συναδελφους εχω(λεμε τωρα).Ο καθε ανθρωπος μαυρος,ασπρος,μπλε κτλ εχει διαφορετικη μυρωδια.Εαν κατι εχω προσεξει ειναι αυτο.Δεν εχω αντιληφθει καποια συγκεκριμενη μυρωδια που να ειναι σημα κατατεθεν μιας φυλης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ίσως γιατί οι μαύροι, ινδοί, πακιστανοί που έχεις στο γραφείο σου έχουν αγκαλιάσει τον πολιτισμό που είναι και δεν είναι χωμένοι στα ghetto της ομόνοιας.

 

ξεχνάς ότι στην Ελλάδα το μόνο εργασιακό περιβάλλον που έχει μαύρους είναι τα κουβαλήματα, Ινδούς τα εστιατόρια και Πακιστανούς τα σουβλατζίδικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ίσως γιατί οι μαύροι, ινδοί, πακιστανοί που έχεις στο γραφείο σου έχουν αγκαλιάσει τον πολιτισμό που είναι και δεν είναι χωμένοι στα ghetto της ομόνοιας.

 

ξεχνάς ότι στην Ελλάδα το μόνο εργασιακό περιβάλλον που έχει μαύρους είναι τα κουβαλήματα, Ινδούς τα εστιατόρια και Πακιστανούς τα σουβλατζίδικα.

 

Αρα τωρα το αλλαζουμε κ παμε στο αξιωμα οι φτωχοι βρωμανε ε?Κ εκει αντιθετο ομως θα με βρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι οι πολυ μαυροι τοσο οσο οι ινδοι...

 

γκουχου,γκουχου

 

πως να στο πω με απλη γλωσσα οτι καμια σχεση? B) Μιλαει πειρα 6ετιας κ βαλε με Ινδους

 

τα καρικευματα που τρωνε φταινε κυριως!

 

θα πεσω απο την καρεκλα απο τα γελια :mrgreen:

 

Σταματα,δεν ειναι ετσι...Ξερω αρκετα καλα :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γκουχου,γκουχου

 

πως να στο πω με απλη γλωσσα οτι καμια σχεση? B) Μιλαει πειρα 6ετιας κ βαλε με Ινδους

 

 

 

θα πεσω απο την καρεκλα απο τα γελια :mrgreen:

 

Σταματα,δεν ειναι ετσι...Ξερω αρκετα καλα :-D

ναι δεν αντιλεγω,απλα μιλαω απο αυτα που βλεπω...ισως εχω αδικο..εξαλλου πακιστανοι κ ινδοι δεν τους ξεχωριζεις ευκολα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα τωρα το αλλαζουμε κ παμε στο αξιωμα οι φτωχοι βρωμανε ε?Κ εκει αντιθετο ομως θα με βρεις.

 

κυνηγάς τόσο πολύ τις ταμπέλες που καταλήγεις να είσαι "ταμπελοφοβικος"

 

θες να στο πω απλά?

 

ναι η Βρετανία έχει απορροφήσει μεγάλο πληθυσμό μαύρων αράβων ktlp.

δεν απαρροφησε μόνο η Βρετανία αυτούς αλλά και αυτοί τη Βρετανία.

μάθαν να ντύνονται με κουστούμια και να τρώνε fast food σκουπίδια όπως ο δυτικός πολιτισμός να έχουν ένα σπίτι και να κάνουν ntouz κάθε πρωί πριν έρθουν στα κυριλέ γραφεία της εταιρίας σου όπως κάνουν όλοι

 

αντίθετα στην ελλάδα η πραγματικότητα τους είναι άλλη

ζουν σε "ξενοδοχεία" που τους τα νοικιάζουν με το κεφάλι καθίκια Έλληνες, τους βάζουν να κοιμούνται 30 άτομα σε 15 τετραγωνικά. δεν έχουν τουαλέτες, φαγητό έχουν ότι μαζέψουν από τα στενά που αράζουν ομοεθνείς τους, και το πρωί βγαίνουν για να κάνουν μια δουλειά του ποδαριού, ότι κάτσει όπως κάτσει απλά για να βγάλουν τα 8 euro να μείνουν κάπου τη νύχτα ή αν είναι τυχεροί τα 15 που ζητάνε οι τσιφλικάδες για να τους δώσουν και λίγο φαΐ.

 

οπότε σταμάτα να φοβάσαι τις ταμπέλες και πριν κρίνεις κάποιον προσγειώσου στην πραγματικότητα της Ελλάδας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι δεν αντιλεγω,απλα μιλαω απο αυτα που βλεπω...ισως εχω αδικο..εξαλλου πακιστανοι κ ινδοι δεν τους ξεχωριζεις ευκολα!

 

Κοιτα,ο συντροφος μου ειναι Ινδος κ ειμαστε μαζι 6-7 χρονια εκ των οποιων τα 2.5 ζουμε κ μαζι.Μιλαμε το μπαχαρικο κ το καρικευμα που τρωει ειναι απλα εξωπραγματικο.Ειλικρινα ομως,οταν λενε spicy για τους Ελληνες αυτο μεταφραζεται ''παμε στο νοσοκομειο για πλυση στομαχου''.Ειναι απλα culture issue.Απο εκει κ περα σε διαβεβαιω οτι αυτο δεν εχει καμια επιδραση στην φυσικη μυρωδια του δερματος του.Μπορω να πω οτι πιστευω οτι εχει μια τελεια μυρωδια.Νταξ ειναι λιγο νευρωτικος με την υγιεινη του αλλα κ παλι δεν εχω διαπιστωσει κατι ΠΟΤΕ τοσα χρονια απο φιλους κ συγγενεις Ινδους που τρωνε τα ιδια καποια μυρωδια.Ειλικρινα καμια σχεση,τουλαχιστον σε οτι αφορα οσους γνωριζω προσωπικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα,ο συντροφος μου ειναι Ινδος κ ειμαστε μαζι 6-7 χρονια εκ των οποιων τα 2.5 ζουμε κ μαζι.Μιλαμε το μπαχαρικο κ το καρικευμα που τρωει ειναι απλα εξωπραγματικο.Ειλικρινα ομως,οταν λενε spicy για τους Ελληνες αυτο μεταφραζεται ''παμε στο νοσοκομειο για πλυση στομαχου''.Ειναι απλα culture issue.Απο εκει κ περα σε διαβεβαιω οτι αυτο δεν εχει καμια επιδραση στην φυσικη μυρωδια του δερματος του.Μπορω να πω οτι πιστευω οτι εχει μια τελεια μυρωδια.Νταξ ειναι λιγο νευρωτικος με την υγιεινη του αλλα κ παλι δεν εχω διαπιστωσει κατι ΠΟΤΕ τοσα χρονια απο φιλους κ συγγενεις Ινδους που τρωνε τα ιδια καποια μυρωδια.Ειλικρινα καμια σχεση,τουλαχιστον σε οτι αφορα οσους γνωριζω προσωπικα.

παντως ετσι λεγεται!κριμα αν δεν ισχυει τελικα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανα άλλο urban legend παίζει ή το τελευταίο ήταν αυτό με μυρωδιές και τα χρώματα ήταν το τελευταίο; :Ρ

ουυυ ρωτα καμια γιαγια να σου αραδιασει καμια 100σταριά!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

οπότε σταμάτα να φοβάσαι τις ταμπέλες και πριν κρίνεις κάποιον προσγειώσου στην πραγματικότητα της Ελλάδας

 

κ ο φτωχος,κανει μπανιο παντως ξερω εγω,αυτο δεν ειναι μονο προνομιο οσων εχουν χρηματα.Τεσπα δεν μπορουμε να γενικευουμε ελαφρα την καρδια για εναν απιστευτα ετερογενη πληθυσμο οπως ο Ινδικος.Ειναι απαγορευτικο δλδ.Μιλαμε για πανω απο ενα δις.Θα δεις τα παντα,απο την απολυτη εξαθλιωση εως την απολυτη χλιδα.

 

Για να ερθουμε στο θεμα μας σε οτι αφορα τις φυλετικες διαφορες στην ''βρωμα''...εκει εχω την εντυπωση οτι αυτα ειναι καραουρμπανιες μεχρι εκει που δεν παει!Τωρα εαν μου θετεις ως παραμετρο τις ασχημες συνθηκες διαβιωσης ναι ισως καποιος ο οποιος εχει να κανει μπανιο 1 μηνα να ζεχνει,αλλα ειτε εισαι λευκος,σοκολατενιος,μαυρος κτλ παλι θα ζεχνεις αν εισαι απλυτος.Φοβαμαι οτι δεν παει με το χρωμα το τι ειδους μυρωδια εχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...