Προς το περιεχόμενο

Αστικοι Μυθοι, ραδιο αρβυλα, παραπληροφορηση απο στομα σε στομα - τι εχετε ακουσει κατα καιρους;


tsifotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κλασσικο urban legend

 

Eνας σε ενα παρτυ ειχε παρει lsd και νομιζε οτι ηταν αβγο. Τον χτυπαει καποιος φιλικα στην πλατη και τοτε πεθανε απο ανακοπη.

 

Παραλλαγη : νομιζε οτι ηταν πορτοκαλαδα, και μολις τον εσπρωξαν νομιζω οτι χυθηκε και πεθανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 670
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κλασσικο urban legend

 

 

 

Παραλλαγη : νομιζε οτι ηταν πορτοκαλαδα, και μολις τον εσπρωξαν νομιζω οτι χυθηκε και πεθανε.

 

Πρώτη φορά το ακούω αλλά είναι ότι πρέπει για σειρά κρύων ανεκδότων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη φορά το ακούω αλλά είναι ότι πρέπει για σειρά κρύων ανεκδότων

 

Κατι τετοια τα αναπαραγουν ακριτα και αμασητα κατι ασχετοι ημιμαθεις(στην καλυτερη) καμμενοι, συνηθως πιτσιρικαδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσφατος λαϊκός μύθος.

Η Κίνα και η Ρωσία μας έδιναν χρήματα και εμείς δεν τα θέλαμε γιατί προτιμούσαμε να μπούμε στο ΔΝΤ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Από τους πιο γνωστούς αστικούς μύθους είναι ότι δήθεν ο Walt Disney δεν “έχει πεθάνει”, αλλά τον έχουν “καταψύξει σε μια κλινική” (κρυογονική) και ότι τάχα θα το ξεπαγώσουν, όταν θα βρεθεί “το φάρμακο της ασθένειας του”. Υποτίθεται ότι έχει αφήσει πολλά χρήματα για τη συντήρηση του στην κατάψυξη. Μάλιστα σε αυτή την “κλινική” (ποτέ δεν αναφέρεται επωνυμία ή διεύθυνση) βρίσκονται και άλλοι πολλοί εκατομμυριούχοι

2.Χρησιμοποιούμε μόνο το 1% του μυαλού μας

Και εάν μπορούσαμε να το χρησιμοποιήσουμε όλο, θα μπορούσαμε να επικοινωνήσουμε τηλεπαθητικά, να δούμε το μέλλον και πολλά άλλα

3.Έχει βρεθεί το φάρμακο για τον καρκίνο αλλά οι φαρμακοβιομηχανίες το κρύβουν γιατί δεν τις συμφέρει οικονομικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το νομισματοκοπείο κόβει δραχμές.

Η στρατιωτική θητεία θα αυξηθεί.

 

Για κάποιο λόγο όταν ακούω τα 2 παραπάνω θέλω να σκοτώσω με γυμνά χέρια αυτούς που τα λένε (οι οποίοι πάντα έχουν κάποια "εκ των έσω" πηγή).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις επεστρεψα και πετυχα αρκετουτσικα ποστ! Αρκετα που οντως ειναι διαχρονικα:

walt disney, διαρκεια θητειας, σινικο τειχος, ελληνικα και bill gates κλπ. Αλλοι παλι δεν εχουνε να προσθεσουνε κατι (πρωτη φορα ειναι; ) αλλα τι διαολο αφου τους ειπανε καπου καπως καποτε οτι η χειρονομια μετραει, γιατι να το αμφισβητησουνε; εν αντιθεσει με το bandwith φαια ουσια για ξοδεμα δεν περισσεύει παντα!

 

 

Να προσθεσω ενα πιο προσωπικο:

Στο δημοτικο με τον αδερφο μου και εναν κολλητο του τσογλανο (με καλη και κακη εννοια) αρχισανε να πουλανε παραμυθι για να τρομαξουνε παιδια της ταξης μου (ειχανε οι δυο τους 3χρονια διαφορα μεγαλυτεροι απο μενα) οτι ΟΤΑΝ ΣΤΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ ΜΠΗΚΑΝΕ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΤΑΞΗ, ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΚΟΥΝΙΕΤΑΙ Η ΕΙΚΟΝΑ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ. Κλαμα και κακο τα παιδακια. Μπηκανε και αλλοι δυο στο κολπο και δωσ' του να λενε οι μπομπιρες πανικοβλητοι για δευτερα παρουσια! Για να μην τα πολυλογω πανζουρλισμος και η urbania μεσα σε λιγες ωρες (ειμασταν απογευματινοι) εκτοξευτηκε! Ειχε παραλυσει το σχολειο. Σταματησανε τα μαθηματα. Παιδακια λεγανε στις καμερες του ANT1 (ναι ναι ναι) ο,τι ειδανε την εικονα να κουνιεται, μεσα στο κλαμα. Βασικα νομιζανε οτι το χερι εγινε ποδι, κατι τετοιο! Μιλαμε για τρελη αυθυποβολη. Αυτο το σκηνικοδεν μου το 'πανε! το ειδα πρωτο χερι. Ετσι μου εγινε βιωμα το ποσο η μουφα μεταφερεται απο στομα σε στομα!

 

Αλλο ενα που μου εχουνε διηγηθει πεποισμενοι οτι εγινε στην πολη τους ειναι το σκηνικο τους δυο φιλους στην ντουλαπα, που εσπασε ο μπανιστηρτζης τον λαιμο του μεσα στον πανικο απ τα γελια οταν ο τριτος συνενοημενος φιλος εκανε σιεκς, κι η γκομενα εφυγε γυμνη φοβισμενη στον δρομο. Το εχει ακουσει κανεις; εγω προσωπικα το ακουσα απο διαφορετικες παρεες σε σαλονικη, κοζανη, βολο και πατρα! Αλλα οι εξιστορητες να ορκιζονται οτι συνεβει εκει!!!

 

θυμαται κανεις αλλο παρομοιο; Ειτε τοπικου, ειτε πανελλαδικου βεληνεκους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προσθεσω και το οτι "η προσελληνωση εγινε σε στουντιο στο Χολλιγουντ" η θα μου την πουν οι ακομη υποστηρικτες;

 

Επισης ενα που "εγινε" στην πολη μου πριν λιγο καιρο. Ηταν ενα καημενο ποντικι, το οποιο για κακη του τυχη εφαγε ποντικοφαρμακο. Καποια στιγμη αργοτερα το ποντικακι επεσε στα νυχια μιας γατας. Μετα τη γατα την εφαγε ενας σκυλος. Το σκυλο τον εφαγε ενας Πακιστανος, ο οποιος μετα ειχε διαταρραχες στομαχου και αφου προσκομισθηκε στο νοσοκομειο, βρηκαν οτι εφταιγε το ποντικοφαρμακο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν φας coca-cola και mentos θα πέθανεις γιατι θα εκραγεί το στομάχι σου. Και το ότι ήταν ενα παιδάκι κάπου στον Αγ. Δημήτριο και του κάνει μια γρία να πάει σε ένα σπίτι ένα φάκελο αλλά αυτό τον πήγε στους δικούς του και ο φάκελος μέσα έλεγε: 'πάρτε του τα όργανα'.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...