Προς το περιεχόμενο

Αστικοι Μυθοι, ραδιο αρβυλα, παραπληροφορηση απο στομα σε στομα - τι εχετε ακουσει κατα καιρους;


tsifotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 670
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ πάντως έχω ένα γάτο που κυνηγάει να πηδήξει και γάτους και γάτες.

Έγω γάτο που τον πηδάει ο σκύλος μου και μετά ο γάτος πάει και πηδάει τις γάτες μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμείς παλιότερα είχαμε μια αρσενική γαλοπούλα που την προορίζαμε για λεπίδι τα χριστούγεννα και είχε πάθει αμόκ, πήδαγε από το τσιμέντο (ναι έπεφτε κάτω και ταρακουνιόταν), τα κάγκελα στην αυλή μας (ανέβαινε πάνω και ταρακουνιόταν) μέχρι και τα φυτά που είχαμε σε γλάστρες και τα έσπαγε. Μέχρι που άρχισε να πέφτει και στα πόδια οπίου έβρισκε και να ταρακουνιέται , σκεφτείτε μούρλια, πολύ ταρακούνημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nikoc, μιλάμε για άλλου είδους πήδημα. :rolleyes:

 

Θες να μου πεις ότι είναι πιο περίεργο που ο σκύλος σου πηδάει τον γάτο από την γαλοπούλα που πηδάει την γλάστρα ? :mellow:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρταται τι ειχες φυτεψει στην γλαστρα..... :devil: :devil:

Μην μου πεις μετα την τρελη γαλοπουλα οτι την φαγατε?

 

Ναι , αφού για αυτό το λόγο την είχαμε :mellow:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι μια που πιασαμε στρατο: Στην σκοπια (insert number here) παλια ειχε αυτοκτονησει ενας φανταρος γιατι δεν αντεχε.

 

Αυτό όντως λέγεται για ραντομ σκοπιές, έχει όμως κάποια βάση καμια φορά, όπως στο φυλάκιο που ήμασταν εμείς, οπου 2 μηνες πριν μπω το είχε ο Χαρδαβέλας στην tv για μια αυτοκτονια που έγινε εκεί, και φυσικά γνώρισα και τους μονιμάδες που ήταν υπηρεσία όταν έγινε, το περιστατικό ήταν πραγματικό.

 

 

Το οτι τυφλώνει δεν είναι μόνο ελληνικός μύθος , σας θυμίζω την ταινία Μαλένα.

 

 

Έχω ακούσει από διάφορες παρέες την ιστορία της [Ονομα, συνήθως Μαρία] από την [Περιοχή] που πέθανε πριν παντρευτει απο [Δολοφονια/τροχαιο/κατι αλλο] και τωρα τριγυριζει φαντασμα φορώντας το νυφικό.

 

Επίσης έχω την αίσθηση οτι είναι μούφα το οτι αν καταπιείς την τσίχλα δεν φεύγει ποτέ από το στομάχι αλλά διατηρώ τις επιφυλάξεις μέχρι να μας πει ο φίλλιπος η ο κωστης μη και λέω μπαρούφα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

One old wives' tale says that swallowed gum will remain in a human's stomach for up to seven years, as it is not digestible. According to several medical opinions, there seems to be little truth behind the tale. In most cases, swallowed gum will pass through the system as fast as any other food, but can be a little slower.[19] There have been a few cases where swallowing gum has required medical attention, but these cases are more or less related to chronic gum swallowers. One young boy swallowed several pieces each day and had to be hospitalized,[20] and another young girl required medical attention when she swallowed her gum and four coins, which got stuck together in her esophagus.[19]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα πως ξεχάσατε το κλασσικό:

Στον δίσκο των [insert band here] , το τραγούδι [insert track] αν το παίξεις ανάποδα ακούγονται σατανιστικοί ύμνοι, λόγια, φωνές , εξορκισμοί, ανέκδοτα ή ότι άλλο θες!!!

 

γρεεκ

 

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_backmasked_messages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης έχω την αίσθηση οτι είναι μούφα το οτι αν καταπιείς την τσίχλα δεν φεύγει ποτέ από το στομάχι αλλά διατηρώ τις επιφυλάξεις μέχρι να μας πει ο φίλλιπος η ο κωστης μη και λέω μπαρούφα.

Είναι μπαρούφα,ρώτησα ειδικό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμαμαι μικροι λεγαμε οτι αν μπει στο σωμα ενα αγκαθι πρεπει να το βγαλεις εγκαιρως αλλιως σιγα σιγα θα παει στη καρδια και τη πατησες:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κλασσική απόδειξη να μην πιστεύεις οτι διαβάσεις στην wiki!

μάλλον θα συμφωνήσω με αυτό που υπόθηκε πιο πάνω : ακούγεται ένα αδσ΄γξξξξξξφφφφικαδικα και μεταφράζεται ως η βασιλεία των ουρανών θα πέσει, θα έρθει ο εοσφώρος και θα πλακώσει τον Τσακ Νόρρις!!

 

 

Τέσπα ον τοπικ: δεν θυμάμαι αν ειπώθηκε αλλά : κροκόδειλοι στους υπονόμους και ....

ένα που σκεφτόμουν εχθές : ψάρι με φέτα προκαλεί δηλητηρίαση, μάλλον πρόκειται για ουρμπανιά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...