Προς το περιεχόμενο

Αστικοι Μυθοι, ραδιο αρβυλα, παραπληροφορηση απο στομα σε στομα - τι εχετε ακουσει κατα καιρους;


tsifotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 670
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ότι αν αφήσεις το βράδυ της Κυριακής του Πάσχα στην αυλή σου ένα πιάτο με αρνί την άλλη μέρα θα έχει εξαφανιστεί! Λένε ότι το τρώει ο Άγιος και καλά. :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ότι ο Ιούλιος Καίσαρας ενώ τον είχαν μαχαιρώσει 30 φορές, γύρισε και είπε στα ελληνικά "και εσύ τέκνον Βρούτε;"

 

Μήπως ήταν με μαχαίρι φρούτου ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως ήταν με μαχαίρι φρούτου ?

 

Αυτό σε πείραξε; Εγώ στην θέση του θα τον στόλιζα με πολλά κοσμητικά επίθετα τον Βρούτο. "και εσύ ρε $%αλάκα Βρούτε;;;" :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Σινικό Τείχος φαίνεται από το διάστημα.

Βασικά από το διάστημα φαίνεται, από το φεγγάρι δεν φαίνεται.

 

Αν κάνεις κρακ-κρακ τα δάκτυλά σου θα αποκτήσεις ρευματισμούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Τοξοβόλος να μας πει. Μέσους όρους θερμοκρασίας ξέρω κι εγώ. Εδώ φαίνεται ο μετεωρολόγος ο σωστός, ο πρόστυχος.

 

Ανυποστατες φημες υποψιαζομαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι αν δεις νεράιδα να μην μιλήσεις γιατί θα σου πάρει την φωνή

 

A δλδ κουλ; Την επόμενη φορά που θα δω να μιλήσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αστικός θρύλος είναι ρε παιδιά.. :D :P

Ξέρω και αλλα τέτοια αλλα δυστυχώς πρέπει να φύγω , θα γράψω και αύριο όμως.

 

----------------

 

Παιδιά τώρα πριν λίγο έβρεχε και είχα πάει να πάρω κάτι.. και όπως ερχόμουν από ένα σκοτεινό δρομάκι.. που δεν περνάει πόλις κόσμος είδα μια μαυροφορεμένη γριά με μια σακούλα στο κεφάλι να έρχεται αντίθετα από εμένα. Ξαφνιάστηκα αλλα τελικά ήταν κανονική γριά που δεν είχε ομπρέλα.. πως δεν της έριξα καμία καρατιά μες το σκοτάδι της καψερής.. :ph34r:

 

Πάντως περπατούσε περίεργα γιατί είχε καμπουρίτσα όπως πολλές γριές και η όλη φάση ήταν πολύ creepy :fear:

 

Εντωμεταξύ και εγώ δεν είχα ομπρέλα :mellow:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι αριστεροχειρες ειναι πιο εξυπνοι απο τους δεξιοχειρες.Οσο κ να με ποναει να το παραδεχομαι,ειναι μια απολυτη ουρμπανια

 

Ποσο γουσταρω να με αμφισβητω (ειδικα οταν με συμφερει).Εκανα μια πιο ενδελεχη ερευνα πριν λιγο γιατι ειδα οτι κανενας δεν με σχολιασε.Σας τσακιζουμε κανονικα κ με τον νομο τελικα οπως φαινεται :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .Θα ποσταρω νεοτερα στο αναλογο θεμα B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αστικος θρυλος θα ηταν αν εστω ενα τμημα ειχε μια βαση.

αυτο ουτε παραμυθι για παιδακια δεν ειναι :devil: :devil: :devil: :devil:

 

Στο χωριο μου ήταν ένας τύπος που είχε πάει νέος στο χωράφι με τα πρόβατα και γύρισε σπίτι του και δεν μπορούσε να μιλήσει και έλεγαν πως είδε κάτι κοπέλες να χορεύουν στο δασος και τις πλησίασε και τις ρώτησε από που είναι και αυτές του χαμογέλασαν και έχασε την φωνή του. Ήταν μεγάλος όταν μου είχαν πει την ιστορία του.

 

Μάλλον από εκεί θα το έβγαλαν τον θρύλο.

 

Ποσο γουσταρω να με αμφισβητω (ειδικα οταν με συμφερει).Εκανα μια πιο ενδελεχη ερευνα πριν λιγο γιατι ειδα οτι κανενας δεν με σχολιασε.Σας τσακιζουμε κανονικα κ με τον νομο τελικα οπως φαινεται :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .Θα ποσταρω νεοτερα στο αναλογο θεμα B)

Τώρα έκανες reply στον εαυτό σου και σου είπες πως κανεις λάθος? :mellow:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα έκανες reply στον εαυτό σου και σου είπες πως κανεις λάθος? :mellow:

 

Κ οι ημιθεοι κανουμε περιστασιακα λαθη.Γι αυτο δεν ειμαστε ακομα θεοι :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...