Προς το περιεχόμενο

Αστικοι Μυθοι, ραδιο αρβυλα, παραπληροφορηση απο στομα σε στομα - τι εχετε ακουσει κατα καιρους;


tsifotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα πως ξεχάσατε το κλασσικό:

Στον δίσκο των [insert band here] , το τραγούδι [insert track] αν το παίξεις ανάποδα ακούγονται σατανιστικοί ύμνοι, λόγια, φωνές , εξορκισμοί, ανέκδοτα ή ότι άλλο θες!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 670
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν μετραει καθολου.Αλλα καθολου.Να ξερεις να το χειριζεσαι ειναι το θεμα

 

TINY WINNIE SPOTTED

 

:P

 

Να είσαι τεράστιος όμως και να ξέρεις να το χειρίζεσαι ε; WIN WIN!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα πως ξεχάσατε το κλασσικό:

Στον δίσκο των [insert band here] , το τραγούδι [insert track] αν το παίξεις ανάποδα ακούγονται σατανιστικοί ύμνοι, λόγια, φωνές , εξορκισμοί, ανέκδοτα ή ότι άλλο θες!!!

 

Αυτό δεν είναι ραδιο-αρβύλα.Πράγματι ακούγονται κάποιες φράσεις αν παιχτούν ανάποδα συγκεκριμένα τμήματα τραγουδιών(Another one bites the dust, Hotel California και κάποιο του Παπ/νου που δε θυμάμαι τώρα είναι μερικά απ'αυτά που έχω ακούσει εγώ).

Την περίοδο του σκληρού μετάλου,από απλή περιέργεια έκανα το πείραμα και όντως ακουγόντουσαν κάτι "Oh,dead man turn me on,Start to smoke marijuana "και διάφορες άλλες βλακείες-κυρίως σατανιστικού περιεχομένου.

Βέβαια δε μου έλεγαν και πολλά γιατι εκείνη την εποχή άκουγα κομμάτια με τίτλους όπως The Anticrhist,Evil has no boundaries και άλλα τέτοια χαριτωμένα,οπότε τι να τα κάνεις τα ανάποδα...μια χαρά τα ακούγαμε και από την καλή. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δεν είναι ραδιο-αρβύλα.Πράγματι ακούγονται κάποιες φράσεις αν παιχτούν ανάποδα συγκεκριμένα τμήματα τραγουδιών(Another one bites the dust, Hotel California και κάποιο του Παπ/νου που δε θυμάμαι τώρα είναι μερικά απ'αυτά που έχω ακούσει εγώ).

Την περίοδο του σκληρού μετάλου,από απλή περιέργεια έκανα το πείραμα και όντως ακουγόντουσαν κάτι "Oh,dead man turn me on,Start to smoke marijuana "και διάφορες άλλες βλακείες-κυρίως σατανιστικού περιεχομένου.

Βέβαια δε μου έλεγαν και πολλά γιατι εκείνη την εποχή άκουγα κομμάτια με τίτλους όπως The Anticrhist,Evil has no boundaries και άλλα τέτοια χαριτωμένα,οπότε τι να τα κάνεις τα ανάποδα...μια χαρά τα ακούγαμε και από την καλή. :)

 

Όπως και με την αριθμολογία, έτσι και με τους δίσκους ανάποδα, αν θες να ακούσεις κάτι το ακούς.:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

TINY WINNIE SPOTTED

 

 

Νταξ,χωρις να θελω να περιαυτολογισω,ενα θα πω: το υψος μου ειναι 1.90+ ,φανταστητε δλδ γιατι μιλαμε (αλλη ουρμπανια αυτη εντωμεταξυ). :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα μου ήρθε...

 

"Ελλάδα...η μόνη χώρα που έχει 300 ημέρες τον χρόνο ηλιοφάνεια"

 

Που είναι ο Θεός σου τώρα (εκ του where is your God now),μακακα Σπηλιόπουλε*;Ε,που είναι;

 

*Καθηγητής ΑΤΕΙ Πατρών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα μου ήρθε...

 

"Ελλάδα...η μόνη χώρα που έχει 300 ημέρες τον χρόνο ηλιοφάνεια"

 

 

Δεν ειναι ουρπανια αυτο.Η Ν.Κρητη συμφωνα με τα στοιχεια του σταθμου του Τυμπακιου,Ιεραπετρας κ Παλαιοχωρας εχει απολυτα νεφοσκεπεις μερες κατ ετος μολις 42 μερες...Οι υπολοιπες πιανονται μερες ηλιοφανειας.Μαλιστα η Ιεραπετρα εχει μεση ετησια ηλιοφανεια η οποια φτανει τις 3101 ωρες κατ ετος κ ειναι δευτερη στην Ευρωπη μετα το Φαρο της Πορτογαλιας με μικρη διαφορα.Φυσικα η ουρμπανια ειναι οτι η Ελλαδα ειναι κ καλα η μονη χωρα στον κοσμο η Ευρωπη με τοσο ηλιο.Παρολα αυτα η Ελλαδα μαζι με ελαχιστες περιοχες στον κοσμο εχει απο τα υψηλοτερα ποσοστα ηλιοφανειας.

 

Η πιο ''συνεφιασμενη'' περιοχη στην Ελλαδα ειναι στις Σερρες κ Ιωαννινα.Που κ παλι για την πιο ηλιολουστη περιοχη της Βρετανιας η ηλιοφανεια των Σερρων κ των Ιωαννινων ειναι σε δυσθεωρητα υψη.Ευχαριστω...

 

*Δεν ειναι σπασιμο να εχετε ενα weather geek στην παρεα? :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μλκ θές να σου δείξω τον Τάμεση έξω απο το σπίτι μου;

Τσζούζ ρεζολούσιον: 720 πι/480πι

 

 

Νταξ κ Ιουλιο εχει κανει πλημμυρες στην Αθηνα,σιγα κ εσυ!Οι εξαιρεσεις επιβεβαιωνουν τον κανονα.Στατιστικα μιλαμε παντα :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως και με την αριθμολογία, έτσι και με τους δίσκους ανάποδα, αν θες να ακούσεις κάτι το ακούς.:)

 

μα σε μερικούς το ακούει και κάποιος χωρίς να του χεις πει τι ν ακουσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασικη ραδιο αρβυλα ειναι η οπαδικη..."εχω γνωστο μεσα απο την ΠΑΕ που μου ειπε οτι η ομαδα εχει κλεισει τον ταδε". Και συνηθως αυτοι οι τυποι βγαινουν και το λενε και στα ραδιοφωνα...

Μενω στα αθλητικα, μεγαλη ραδιο αρβυλα ειναι η περιφημη συγνωμη που ειχε ζητησει η ΦΙΜΠΑ απο την Μπαρτσελονα το 1996...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δεν είναι ραδιο-αρβύλα.Πράγματι ακούγονται κάποιες φράσεις αν παιχτούν ανάποδα συγκεκριμένα τμήματα τραγουδιών(Another one bites the dust, Hotel California και κάποιο του Παπ/νου που δε θυμάμαι τώρα είναι μερικά απ'αυτά που έχω ακούσει εγώ).

Την περίοδο του σκληρού μετάλου,από απλή περιέργεια έκανα το πείραμα και όντως ακουγόντουσαν κάτι "Oh,dead man turn me on,Start to smoke marijuana "και διάφορες άλλες βλακείες-κυρίως σατανιστικού περιεχομένου.

Βέβαια δε μου έλεγαν και πολλά γιατι εκείνη την εποχή άκουγα κομμάτια με τίτλους όπως The Anticrhist,Evil has no boundaries και άλλα τέτοια χαριτωμένα,οπότε τι να τα κάνεις τα ανάποδα...μια χαρά τα ακούγαμε και από την καλή. :)

 

Τι σχέση με το σατανά έχουν οι νεκροί που καπνίζουν μαριχουάνα; Επίσης το ίδιο μήκος κύματος κινούνται κ τα υπόλοιπα με τους ανάποδους δίσκους. Άσχετοι υποτιθέμενοι στίχοι συσχετίζονται με το σατανά. Το μόνο που πλησιάζει κάπως κι αυτό με μοντά είναι στην Σκάλα προς τον Παράδεισο που κάτι λέει για καλύβες με εργαλεία και που τους βασάνιζε ο γλυκούλης σατανάς κτλ. Πολύ γέλιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...