Προς το περιεχόμενο

Αγορά DSLR


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδιά!

Θέλω να αγοράσω dslr ψηφιακή.Διαθέτω μέχρι 550-600 ευρώ.Έχετε να προτείνετε καμια??Εγω σκεύτομαι την Nikon D3100.Τι λέτε?Επίσης στο πλαίσιο την πουλάνε μαζί με φακό 55-200 εκτός του 18-55, τρίποδο, θήκη κλπ 680...Ο φακός μόνο κάνει 350-380 περίπου.Τι λέτε γι αυτό??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή είναι η Nikon D3100 για τα χρήματα της .Που το είδες αυτό για το πλαίσιο γιατί εγώ δεν βρίσκω κάτι.

Επίσης μια ακόμη πρόταση άλλα είναι ένα 100αρικο ποιο ακριβή είναι η 550D φοβερή slr για τα χρήματα της .Έχεις πιάσει καμιά από nikon η canon στα χεριά σου για να δεις πως είναι ; γιατί μπορεί να μην σε βολέψει κάποια από την nikon η canon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερασιτέχνης είμαι αλλά οχι αρχάριος.Την κάμερα θα την πάρω με μετρητά και θα είναι η πρώτη δικιά μου!Oπως είπα όμως έχω κάποια εμπειρία με κάμερες που δεν είναι εντελώς αυτοματοποιημένες και ξέρω να χρησιμοποιώ τις χειροκίνητες λειτουγείες.

Κατά καιρούς έχω χρησιμοποιήσει και nikon και canon.Την D3100 την έχω δοκιμάσει και με βόλεψε αρκετά...

Η προσφορά αυτή είναι στο πλάισιο για περιορισμένα κομμάτια και δεν υπάρχει στο ιnternet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτήν εδώ μου την άφηνε ο καλαβρέτζος 600 με μετρητά πάντως.. http://www.skroutz.gr/s/280797/Nikon-D3100-18-105mm.html

Αν είναι επειδή ψάχνομαι και εγώ κανονίζουμε για να χτυπίσουμε 2 από οποιαδήποτε dslr για να μας κανουν ακόμη καλύτερη τιμή ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτήν εδώ μου την άφηνε ο καλαβρέτζος 600 με μετρητά πάντως.. http://www.skroutz.gr/s/280797/Nikon-D3100-18-105mm.html

Αν είναι επειδή ψάχνομαι και εγώ κανονίζουμε για να χτυπίσουμε 2 από οποιαδήποτε dslr για να μας κανουν ακόμη καλύτερη τιμή ;)

Το πλάισιο την έχει 550 με 18-55 φακό.Και με 680 έχει την προσφορά με τους 2 φακούς και τα μπιχλιμπίδια.Αυτη που μου δείχνεις εσύ είναι με άλλο φακό αλλά με 600.Αμα τις πάρουμε μαζί πόσο λες να φτάσει η τιμή??Γιατί αν είναι για 80 ευρώ δεν ξέρω...Μιλάμε για έναν ακόμα πολύ καλό φακό +τρίποδο θήκες και τα σχετικά!!

Καμία άλλη κάμερα σε αυτά τα λεφτά παίζει?Απ όποιο μαγαζί στην αθήνα και αν είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να ξέρω πόσο την αγοράζει.. πιστεύω 580 με τον 15-108 θα μπορεί να την αφήσει αν δει ντούκου τα χρήματα.. (διψάνε τα μικρομάγαζα)

 

Η προσφορά που είδες ποια είναι; καν δεν υπάρχει σε λινκ; που την είδες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η προσφορά δεν υπάρχει στο ιντερνετ διότι είναι στα τελειώματα.Πήγα στο πλάισιο να ρωτήσω αν έχει την κάμερα και μου είπε ότι με 680 έχει αυτό το σετ και ότι με συμφάιρει.Αλλά δεν πρέπει να υπάρχει σε όλα τα καταστήματα απ ότι μου είπε.Απ ότι φαίνεται αυτήν θα πάρω...Εκτός αν βρώ κάποια καλύτερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγγύηση αντιπροσωπείας σου δίνει το πλαίσιο ;Γιατί έχω ρωτήσει και εγώ όταν ήθελα να πάρω την δίκια μου και δεν έδιναν.

 

Επίσης μπορείς να πάρεις ξεχωριστά την μηχανή και τον φακό ώστε να πάρεις κάτι αρκετά ποιο ποιοτικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγγύηση αντιπροσωπείας σου δίνει το πλαίσιο ;Γιατί έχω ρωτήσει και εγώ όταν ήθελα να πάρω την δίκια μου και δεν έδιναν.

 

Επίσης μπορείς να πάρεις ξεχωριστά την μηχανή και τον φακό ώστε να πάρεις κάτι αρκετά ποιο ποιοτικό

Στην ιστοσελίδα λέει πως δίνουν εγγύηση αντιπροσωπείας 2 χρόνια.Οταν λες ξεχωριστά εννοείς το σώμα απ τον φακό??Νομίζω πως το κόστος ανεβαίνει κατά πολύ έτσι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είδα άλλα έτσι μου είπαν έμενα ρωτά για να είσαι σίγουρος μην μείνεις ξεκρέμαστος .

 

Ναι για ξεχωριστά εννοώ .

π.χ δες μια λύση .

 

σώμα:Nikon D3100

φακός:Sigma 55-200

 

 

 

Συνολο:641E.

 

 

P.s για μένα πάντως μια αρκετά καλύτερη αγορά από nikon είναι η d5100 ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το ρωτήσω αυτό για την εγγύηση, να χω το κεφάλι μου ήσυχο.

Το θέμα είναι ότι με αυτό το σετ έχω φακό 55-200 μόνο...Και νομίζω είναι κάπως φτινός, θα είναι καλύτερος από αυτον της κάμερας?.Γιατί οι φακοί της Nikon κοστίζουν από 200 και πάνω??

 

Αν γίνεται πείτε μου την άποψή σας για αυτές τις κάμερες: Nikon D3100 (18-55mm VR), Nikon D5000 (18-55mm VR) και την D5100

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλεις να πας και σε φακό της Nikon τότε ανεβαίνεις αρκετά o φακός που σου είπα είναι αρκετά αξιόλογος για τα χρήματα του δες review

Για μένα όπως είπα στην κατηγορία των 600Ε-700Ε πριν την καλύτερη τιμή που μπορεί να σου κάνει είναι η Nikon D5100 με τον φακό AF-S 18-55mm VR.

 

Nikon D5100 + AF-S 18-55mm VR 699.00 €

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι το θέμα.Οτι ξεκίνησα για 500-600 ευρώ...Απλά πήγα στα 680 για να πάρω και τον 55-200 φακό που είναι σε προσφορά και είναι αρκετά συμφέρουσα!

Ποιές είναι οι σημαντικές διαφορές μεταξύ 5100 και 3100?Θέλω να πω υπάρχει διαφορά και στην ποιότητα φωτογραφιών κλπ η απλά η χρηστικότητα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...