Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις βιβλίων


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παίδες σκέφτομαι να αγοράσω το illuminati του Dan Brown. Φαντάζομαι θα το έχετε διαβάσει αρκετοί :P

Αξίζει?

 

Eμενα που μου αρεσει η θεματολογια των βιβλιων του μου αρεσε πολυ!! Λπεον το βρισκεις σε ολα τα βιβλιοπωλεια με 10 Ευρω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.insomnia.gr/user/221411-theonegandalf/' title="">TheOneGandalf</a> αν το βρεις φτηνό (πχ μεταχειρισμένο)<br>

επίσης ειναι πολύ καλός ο Dan Brown για να ξεκινήσει κάποιος να διαβάζει αγγλικά βιβλία!</p>

 

Τσιμπησα πριν λίγο καιρό το weaveworld και η αλήθεια ειναι οτι με δυσκολεψε αρκετά και είπα προς το παρόν μονο μεταφρασμενα . Σίγουρα κάποια στιγμή θα το ξανάπιασω όταν έχω πιο πολυ ελεύθερο χρόνο..

 

Όσο για το illuminati λέω να παω να το τσιμπησω απο public που το εχει γύρω στα 10..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο για το illuminati λέω να παω να το τσιμπησω απο public που το εχει γύρω στα 10..

παπασωτηρίου το έχει στα 6.90 νομίζω. 

έχει διαβάσει κανεις το shogun? 

edit http://www.papasotiriou.gr/product/illuminati-oi-pefotismenoi

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα...! Μιας και κάθε μέρα κάνω ταξίδια με Μ.Μ.Μ. και μιας και το έχω αμελήσει αν και μ αρέσει το θέμα βιβλίο. Θέλω να μου προτήνετε κάποιο βιβλίο που να έχει ενδιαφέρον, δράση, χιούμορ γιατί όχι. Ακόμα και βιβλίο ταινίας να είναι δεν με πειράζει...

 

Έχω το "The Secret" λέει τίποτα?

 

Επίσης βοηθάει στην δυσλεξία? (ορθογραφία, προφορά και τα σχετικά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια ειναι η καλυτερη εκδοση για τα βιβλια του Game of thrones (ειτε σε ποιοητα ειτε για καποια συλλογη). Θελω το 1ο αλλα εαν το βρω μαζι με τα αλλα σε καλη τιμη μπορει να το παρω εαν για καποια συλλογη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα...! Μιας και κάθε μέρα κάνω ταξίδια με Μ.Μ.Μ. και μιας και το έχω αμελήσει αν και μ αρέσει το θέμα βιβλίο. Θέλω να μου προτήνετε κάποιο βιβλίο που να έχει ενδιαφέρον, δράση, χιούμορ γιατί όχι. Ακόμα και βιβλίο ταινίας να είναι δεν με πειράζει...

 

Έχω το "The Secret" λέει τίποτα?

 

Επίσης βοηθάει στην δυσλεξία? (ορθογραφία, προφορά και τα σχετικά)

Σ'αρέσουν τα φάνταζι,sci fi ή/και στρατιωτικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια ειναι η καλυτερη εκδοση για τα βιβλια του Game of thrones (ειτε σε ποιοητα ειτε για καποια συλλογη). Θελω το 1ο αλλα εαν το βρω μαζι με τα αλλα σε καλη τιμη μπορει να το παρω εαν για καποια συλλογη

 

Στα ελληνικά ή στα αγγλικά;

 

@evoracing Το μυστικό δεν είναι περιπέτεια, ούτε έχει χιούμορ. Ενδιαφέρον; Ε, αναλόγως την ηλικία. Για ΜΜΜ καλό είναι πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα ελληνικά ή στα αγγλικά;

 

@evoracing Το μυστικό δεν είναι περιπέτεια, ούτε έχει χιούμορ. Ενδιαφέρον; Ε, αναλόγως την ηλικία. Για ΜΜΜ καλό είναι πάντως.

Αγγλικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ ναι τέτοιο στυλ..! να έχει ενδιαφέρον η υπόθεση :P

 

-Fantasy δες τα βιβλία του Salvatore,The Dark Elf Trilogy & The Icewind Dale Trilogy.Καθαρά και ποιοτικά βίπερ,ότι πρέπει για άνετο διάβασμα στα ΜΜΜ δίχως να πρέπει να σκεφτείς σοβαρά τίποτα.Μην πας στα άλλα του βιβλία για τον Δριτςς γιατί είναι μούφες.

 

-Για Sci-Fi πάνε στα Warhammer 40K.Ο ορισμός του grimdark βιπερ όλα τους.

Τα ποιοτικά είναι κυρίως στην σειρά The Horus Heresy και ότι βιβλίο πέσει στα χέρια σου από Dark Abnett(Eisenhorn-Ravenor Omnibus),Henry Zou,Gav Thrope.Μην ασχοληθείς καν με Gotto,είναι όλα βλακείες.

 

-Στα στρατιωτικά δες την σειρά Deep Sound Channel(+Thunder of the Deep+Crush Depth του Joe Buff).Μοντέρνα υποβρύχια και άμυαλη,εξαιρετικής ποιότητας και ρεαλισμού(ότι απέτυχε να κάνει ο overhyped Clancy στο Hunt for Red October), δράση δίχως πολλά πολλά.

Βέβαια εάν είσαι ευαίσθητος στις αμερικανιές(π.χ. καλοί 'muricans vs evil XX country) τότε να μην το αρχίσεις καν.

 

Αυτά για αρχή,καλό διάβασμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...