Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις βιβλίων


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Inferno για μένα είναι εξαιρετικό. Συμφωνώ με κάποιον που έγραψε παραπάνω ότι το τέλος δεν ήταν ότι καλύτερο, αλλά μέχρι να φτάσει στο τέλος το βιβλίο σε βεντούζωνε και δεν σε άφηνε αν δεν το τελείωνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εμένα με τσάτιζει που πανω στο κρισιμο σημειο π βρίσκει κάτι κ περιμενεις βα δεις τι ήταν τελειώνει το κεφάλαιο κ σε παει στο τι γινεται στο αλλο κτηριο πιο κατω

Γκρρρρ

 

Αυτο σε βεντουζωνει βέβαια

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα με τσάτιζει που πανω στο κρισιμο σημειο π βρίσκει κάτι κ περιμενεις βα δεις τι ήταν τελειώνει το κεφάλαιο κ σε παει στο τι γινεται στο αλλο κτηριο πιο κατω

Γκρρρρ

 

Αυτο σε βεντουζωνει βέβαια

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Εσύ είσαι για να δεις το "the killing" :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μιλάτε για dan brown εμένα με εξοργίζει που κάθε γράφει τουλάχιστον 3 φορές σε κάθε σελίδα:

 

"Δεν πίστευε στα αυτιά του"

"Αδυνατούσε να συλλάβει αυτό που έγινε"

"Έμεινε άφωνος"

"Προσπαθούσε να συνέλθει απο αυτό που άκουσε"

 

ο τύπος επρεπε να έχει μπει φυλακή , αυτό είναι κακούργημα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελειωσα το " A Casual Vacancy " της Rowling,ενα ελαφρυ αναγνωσμα για καλοκαιρι, και  μου αρεσε πολυ. Προκειται για  μια μαυρη κωμωδια με εντονα δραματικα στοιχεια  που καυτηριαζει ολα τα κακως κειμενα της συγχρονης βρετανικης κουλτουρας.  Η ικανοτητα της να αναπτυσσει συγγραφικα οχι εναν αλλα  20 ασυμπαθιστους χαρακτηρες προς μια κοινη κορυφωση ειναι αξιοθαυμαστη

 

Πριν 2 βδομαδες τελειωσα και τον "Ξενο" του Καμυ, που θεωρειται απ τα κορυφαια βιβλια του 20ου αιωνα. Αν και το μηδενιστικο μηνυμα του βιβλιου (το οποιο σημειωτειον ειναι πολυ μικρο και διαβαζεται μεσα σε 2 μερες) μου πεσε λιγο βαρυ ειναι αληθεια, θα το ξαναδιαβασω μετα απο καποιον καιρο γιατι σηκωνει και δευτερη αναγνωση.

 

Tωρα διαβαζω το 'The Twelve" το δευτερο βιβλιο της εξαιρετικης post-apocalyptic τριλογιας του Justin Cronin

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Είναι πάρα πολύ καλό βιβλίο, όπως και το πρώτο. Πιο σύντομο, αλλά και πιο σφιχτό, έχει πάρα πολλές αναφορές στο πρώτο χωρίς όμως να γίνεται κουραστικό. 

 

Φθινόπωρο θα κυκλοφορήσει στα Ελληνικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ian Rankin συγγραφεα με ηρωα τον Τζον Ρεμπους.αστυνομικό μυθιστορημα.το προτεινω ανεπιφυλακτα.βασικα ψαχνω τις πρωτες περιπετειες του.ξερει κανεις που μπορω να τις βρω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Aν δεν κάνω λάθος, έχει βγάλει αρκετά το Μεταίχμιο, λογικά θα υπάρχουν στα μεγάλα βιβλιοπωλεία ή με παραγγελία στην επαρχία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απ' οτι ειδα το μεταιχμιο εχει τα μισα βιβλια του.ειδικα τις πρωτες περιπετειες δεν τις εχει.απο μια χρονια και μετα εχει εκδωσει.καμια ιδεα που να απευθυνθω;εστειλα βεβαια και ενα mail στο μεταιχμιο και αναμενω απαντηση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Aν δεν το βρίσκει η βάση δεδομένων της biblionet δύσκολο να έχει εκδοθεί, τουλάχιστον από τα μέσα της δεκαετίας του '90 και μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...