Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις βιβλίων


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μου αρεσε αρκετά το  κοιμητηριο της πράγας αξίζει

 

μια παρατήρηση για τον Εκο 
σαν συγγραφικό ύφος και τρόπο γραφής πρέπει να παραδεχτώ οτι εξελίσσεται και εκσυγχρονίζεται και δεν παραμένει στασιμος χωρίς να χάνει το στύλ του

 

 

σκεφτομαι την Γαιοθάλασσα (6 βιβλία) αξίζει ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Διαβασα το ''Άνθρωποι και Ποντίκια''.

 

Νταξει. Το ξερω οτι δεν σκαμπάζω απο λογοτεχνία. Δεν ήταν ότι βαρέθηκα, ή ότι ήταν μαλακία. Απλά ήταν ενα απλό βιβλίο. Δεν ξερω γιατι έγινε γνωστό. Αλλά πραγματικά δεν σκαμπάζω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα μια αναζητηση για να αγορασω το πολεμος και ειρηνη του τολστοι και το αδερφοι καμαραζοφ του ντοστογιεφσκι και ξαφνικα βρηκα οτι το καθενα ειναι αρκετα βιβλια. Επειδη δεν εχω ορεξη να δωσω ~15 ευρω x 4 που ειναι το πολεμος και ειρηνη και δεν ξερω ποσα αλλα για το αδερφοι καμαραζοφ, μηπως υπαρχει μια πιο φθηνη εκδοση και των 2; 

 

Βλεπω οτι ακομα γινεται χαμος με το μετρο2033, αντε διαβαστε το να τελειωνετε. Εγω κραταω το μετρο 2034 και το παγκοσμιος πολεμος ζ για τον χειμωνα. 

 

edit: βρισκω διαφορα βιβλια απο διαφορετικες εκδοσεις. Εχουν διαφορα στις σελιδες αλλα ειναι μικρη στα περισσοτερα. Με προβληματιζει ομως η μεταφραση... ας δωσω 5 ευρω παραπανω αλλα την μεταφραση την θελω πιστη. Να προτειμησω καποιον συγκεκριμενο οικο ή οτι ναναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβασα το ''Άνθρωποι και Ποντίκια''.

 

Νταξει. Το ξερω οτι δεν σκαμπάζω απο λογοτεχνία. Δεν ήταν ότι βαρέθηκα, ή ότι ήταν μαλακία. Απλά ήταν ενα απλό βιβλίο. Δεν ξερω γιατι έγινε γνωστό. Αλλά πραγματικά δεν σκαμπάζω. 

 

OK, μόλις κατέβηκες μερικά σκαλιά στην εκτιμησή μου.

 

Χέστηκες, I know, απλά το δηλώνω. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK, μόλις κατέβηκες μερικά σκαλιά στην εκτιμησή μου.

 

Χέστηκες, I know, απλά το δηλώνω. :)

 

Toυλάχιστον έμαθα οτι υπήρχε περιθώριο για περαιτέρω μείωση εκτίμησης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

σκεφτομαι την Γαιοθάλασσα (6 βιβλία) αξίζει ;;;

 

Τα έχω διαβάσει και μου άρεσαν όλα πάρα πολύ. Δεν ξέρω τι είδους βιβλία σου τραβάνε το ενδιαφέρον οπότε δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά αν αξίζει να αφιερώσεις τόσο χρόνο για 6 βιβλία. Πάντως, πιστεύω πως αν διαβάσεις το πρώτο (Ακόμα και ως τη μέση) και σου φανεί ωραίο και ενδιαφέρον θα σου αρέσουν και τα υπόλοιπα. Αν δε σε τραβήξει το πρώτο νομίζω ότι δεν θα σε τραβήξει κανένα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γαυροδέκα, η πολιτεία έχει καλες τιμές σε εκδόσεις Γκοβοστη. http://www.politeianet.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=419%3Apoliteia+bookstore&catid=41%3A%CE%B8%CE%B5%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AD%CF%82+%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%84%CE%AC%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82&Itemid=705

Πολύ διαφήμιση τους κάνω τελευταία, θα ζητήσω ποσοστα. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελείωσα το " χαμένο σύμβολο " του Ντάν Μπράουν ( ξερω σας τα έκανα Ζέπελιν ).

Λαμβάνοντας υπόψιν τα σχόλια περι του οτι δεν είναι και απο τα καλά βιβλία του συγκεκριμένου το περίμενα κακό αλλα εν τέλει παλευόταν .

Πάω για το Ιnferno τώρα και ανυπομωνώ .

 

Έχει κάποιος κατα νου να προτείνει κάποιο/α βιβλία παρόμοιου στυλ ; Δεν εννοώ οερι συμβόλων κλπ αλλά ως προς την εξέλιξη της ιστορίας, την αφήγηση και γενικά την περιπέτεια ( τα οποία ο συγκεκριμένος τα αποδίδει ωραία μπορώ να πώ )

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Να κάνω μία ψιλοάσχετη ερώτηση..? 

Έχω ήδη κάνει μία παραγγελία για 2 βιβλία στην Πολιτεία και αποφάσισα (επιτέλους) να αγοράσω τα "Οχτώ" & "Το κοράκι" και βλέπω ότι τα έχουν ίδια τιμή Παπασωτηρίου και Πολιτεία. Στο παρελθόν έχω αγοράσει και από τους δύο και έμεινα ευχαριστημένος, εσείς ποιο λέτε να στηρίξω??

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Να κάνω μία ψιλοάσχετη ερώτηση..? 

Έχω ήδη κάνει μία παραγγελία για 2 βιβλία στην Πολιτεία και αποφάσισα (επιτέλους) να αγοράσω τα "Οχτώ" & "Το κοράκι" και βλέπω ότι τα έχουν ίδια τιμή Παπασωτηρίου και Πολιτεία. Στο παρελθόν έχω αγοράσει και από τους δύο και έμεινα ευχαριστημένος, εσείς ποιο λέτε να στηρίξω??

 

 

Και τους δύο. Πάρε ένα και ένα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Τα μυστικά του βάλτου. Πηνελόπη Δ. Αν και "νεανικό" βιβλίο, καλό ήταν.</p>

 

Ωω ναι . Ποκυ καλο βιβλίο απο το οποίο μπορείς να πάρεις μια ιδέα για την εποχή .

Είναι στο πρόγραμμά μου για επόμενο βιβλίο όπως και κάτι σχετικό με την εποχή του Μακεδονικού Αγώνα

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...