Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις βιβλίων


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

a-storm-of-swords-part-2-blood-and-gold-

 

Μέχρι τώρα (Περίπου σελ.200 βρίσκομαι) μου φαίνεται το καλύτερο βιβλίο της σειράς A Song of Ice and Fire. Η μία εξέλιξη μετά την άλλη και μ'έχουν πάρει τα ζουμιά...παράλληλα αγαπώ αλλά και θέλω να σκοτώσω τον συγγραφέα :devil: πολλοί θα με νιώθετε φαντάζομαι.

Τεσπά, όποιος δεν έχει βουτήξει στα βιβλία A Song of Ice and Fire ας το κάνει! Ποτέ δεν είναι αργά!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Με τόση κουβέντα για το Μετρό 2033 με έχετε κάνει να θέλω να το διαβάσω σαν τρελή! Χαχα :) Επειδή το έχω σε ebook και απ' ότι βλέπω λέτε ότι πρέπει να γυρίζεις όλη την ώρα στον χάρτη, θα του κάνω μια εκτύπωση για να είμαι έτοιμη! :D Λογικά θα το διαβάσω αφού τελειώσω μια τριλογία young adult που ξεκίνησα προχθές. 

 

A! By the way, διάβασα τον Τρυποκάρυδο του Tom Robbins. Είναι το πρώτο μου βιβλίο του συγκεκριμένου συγγραφέα και μπορώ να πω πως με συνεπήρε χωρίς να το περιμένω. Το διάβασα "τυχαία" γιατί μου είχε "κατασχέσει" η αδερφή μου το e reader διαβάζοντας 24/7 :P και ψάχνοντας τα βιβλία της μάνας μου το βρήκα και επειδή είναι πολύ γνωστό είπα να του δώσω μια ευκαιρία. (Έλεγε και απ' έξω "Μια απίθανη ιστορία αγάπης" οπότε με κέρδισε :P ) Τέλος πάντων, άλλο περίμενα και τελικά άλλο διάβασα, κάτι που με χαροποίησε ιδιαιτέρως. Μου φάνηκε περίεργο και ιδιαίτερο και ρομαντικό και όχι-ρομαντικό και αστείο και και και...  Αν και σε αρκετά σημεία τον έχανα λίγο τον κύριο Robbins (call me crazy αλλά μου άρεσε που δεν τα καταλάβαινα όλα).

Δεν θα σας πω τίποτα σχετικά με την ιστορία ή τι περίπου πραγματεύεται το βιβλίο γιατί πιστεύω πως θα είναι καλύτερα να το διαβάσετε (αν το διαβάσετε) όπως και 'γω, χωρίς να έχετε ιδέα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νενυα, κατι πρέπει να έχεις ποσταρει και δεν το εμφανίζει. Για ποιο βιβλίο μιλάς;

 

Για μένα κορυφαίο ήταν το 3ο.

 

Υ.γ. Ο Μαρτιν είναι καργα σαδιστης, αποδεδειγμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελείωσα το έπος, το ρούφηξα μέσα σε 2 μέρες ακατάπαυστα στη θερινή ραστώνη της παραλίας. Από τα καλύτερα βιβλία που έχω διαβάσει ποτέ. Η αναρχία στα καλυτερά της.

 

@ Yannis27gr

 

Έχεις διαβάσει και άλλα βιβλία του; Για δώσε πληροφορίες για κανένα άλλο.

Σκέφτομαι να αγοράσω το "Ρώτα τον Άνεμο" του Φάντε που όπως λέγεται αποτέλεσε το καύσιμο της εμπνευσής του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα τα βιβλία του τα έχω διαβάσει αλλά πανε τουλάχιστον 10 χρόνια. Δε θυμάμαι λεπτομέρειες αλλά η αγάπη του για το ποτό, τις γυναίκες και τη χιπικη ζωή θα μου μεινε αξέχαστη.

 

Επίσης, το φοβερό είναι ότι έγραφε μονοκοπανια, όπως ο Κερουακ, και επίσης, περιέγραφε κατα βάση τη ζωή του. Πολύ ρεμαλι ο τύπος...

 

Από Ελληνες, κάπως έτσι πρέπει να ήταν και η ζωή του Ασιμου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 btw όσοι ενδιαφέρεστε για κλασικά φθηνα βιβλία ριξτε μια ματια στην πολιτεια http://www.politeianet.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=333:politeia%20bookstore&catid=43:offer%20proposal&Itemid=710 εχει προσφορές! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...