Προς το περιεχόμενο

Insomnia OS Linux


Dbzakias2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα,

Σημερα μου ηρθε η ιδεα να φτιαξω ενα λειτουργικο συστημα βασισμενο στα λινουξ με τη βοηθεια του OpenSuse. Ετσι πριν απο δυο λεπτα ολοκληρωθηκε το ''χτισιμο'' και θα βρισκεται στο λινκ παρακατω για τις επομενες 7 μερες και τοτε θα το ανεβασω καπου αλλου. Αυτο το λειτουργικο στο μεγεθος των μονο 320MB περιλαμβανει 483 πακετα προς εγκατασταση. Το συγκεκριμενο .iso αρχειο ειναι και Live CD ετσι ωστε να μπορειτε να το <<τρεξετε>> χωρις να χρειαζεται να το εγκαταστησετε. Παρακαλω δοκιμαστε το και πειτε μου την αποψη σας.

 

Minimum System Requirements:

 

512MB Ram

 

Αρχιτεκτονικη:

32 μπιτ χ86

 

Λινκ για κατεβασμα: http://susestudio.com/download/5e2859b371225b2b608953971a94f198/Insomnia.i686-0.1.3.iso v. 0.1.3

 

Υ.Γ. Αυτη ειναι η δοκιμαστικη εκδοση.

 

Υ.Γ.2 δεν ζηταει κωδικο. δλδ ζηταει αλλα το αφηνετε κενο και απλα πατατε login και θα σας βγαλει στην επιφανεια εργασιας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Μπράβο. Αλλά για πες μου μία. Στην οθόνη για τους χρήστες μου έχει έναν User. Πάω να κάνω login σαν user αλλά ζητάει συνθηματικό. Πάω να κάνω άλλο χρήστη και ζητάει πάλι συνθηματικό. Κάνω εγώ κάτι λάθος? ή απλά κάτι ξέχασες? :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο. Αλλά για πες μου μία. Στην οθόνη για τους χρήστες μου έχει έναν User. Πάω να κάνω login σαν user αλλά ζητάει συνθηματικό. Πάω να κάνω άλλο χρήστη και ζητάει πάλι συνθηματικό. Κάνω εγώ κάτι λάθος? ή απλά κάτι ξέχασες? :unsure:

το συνθηματικο ειναι linux

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα μου ηρθε η ιδεα να φτιαξω ενα λειτουργικο συστημα βασισμενο στα λινουξ με τη βοηθεια του OpenSuse. Ετσι πριν απο δυο λεπτα ολοκληρωθηκε το ''χτισιμο'' και θα βρισκεται στο λινκ παρακατω για τις επομενες 7 μερες και τοτε θα το ανεβασω καπου αλλου. Αυτο το λειτουργικο στο μεγεθος των μονο 320MB περιλαμβανει 483 πακετα προς εγκατασταση. Το συγκεκριμενο .iso αρχειο ειναι και Live CD ετσι ωστε να μπορειτε να το <<τρεξετε>> χωρις να χρειαζεται να το εγκαταστησετε. Παρακαλω δοκιμαστε το και πειτε μου την αποψη σας.

 

bravo και πάλι

για την δημιουργική απασχόληση του χρόνου σου

 

η ιδέα, να "προετοιμαστείς" λίγο διαβάζοντας δεν σου ήρθε; :mrgreen:

το insomnia μπορεί να είναι "εμπορικό σήμα"

φιλικά πάντα

τα υπόλοιπα θα τα πεί ο τρίτωνας

 

bravo και πάλι

για την δημιουργική απασχόληση του χρόνου σου

 

.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ..wait..

 

απο που την πηρες την ιδεα αυτη?

 

γιατι ετοιμαζω κατι παρομοιο εδω και καιρο (ενα arch livecd με installer-clone και ευκολο remaster ) και περιμενω και συνεργασια απο αλλα μελη του insomnia να το τελειωσουμε.

 

μαλιστα το εχω βαλει και στο profile μου (Insomnia powered arch livecd is coming..!)

 

μια πρωτη μορφη εδω

 

http://www.megaupload.com/?d=LCN7BYY2

 

 

sorry για την καχυποψια αλλα ...μου κανει εντυπωση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμάν ρε τρίτωνα

 

 

άλλο dj και άλλο μουσικός! :mrgreen:

 

 

Ελπιζω να βγει κατι καλο απ ολες τις προσπαθειες.

της κυβέρνησης εννοείς;

 

 

ρεμαστερινκ

αβγθικλμχψωνχοπρδεζηστυφ

 

.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι οκ σωστο , απλα ελπιζω να μην ειναι τιποτα περιεργο..

 

αν οντως δεν εχει σχεση με το project μου, τοτε χαιρομαι πραγματικα που ειχαμε την ιδια ιδεα! :rolleyes:

 

Θα το δοκιμασω παντως το iso :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ξανανοίξουμε συζήτηση για τη χώρα

δεν υπάρχει χώρος γιά συζήτηση

 

 

αχ πατρίδα μου καημένη

ποιά κατάρα σε βαραίνει

 

.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι οκ σωστο , απλα ελπιζω να μην ειναι τιποτα περιεργο..

 

αν οντως δεν εχει σχεση με το project μου, τοτε χαιρομαι πραγματικα που ειχαμε την ιδια ιδεα! :rolleyes:

 

Θα το δοκιμασω παντως το iso :-D

δοκιμασε το και πες μου τις εντυπωσεις σου. και αν θελησεις τιποτα πες μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...