Προς το περιεχόμενο

Το Trillian γίνεται εντελώς δωρεάν για όλους


gsarig

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τι σχέση έχει η ram? το installation footprint ορίζει το bloatware ή όχι

bloatware χαλαρά...αυτή την αηδία το xobni σε ρωτάει αν θες να το βάλεις? (μου κόλλησε και το outlook)

 

Κολλάμε στον ορισμό, ναι το bloatware ορίζετε από το installation footprint όπως λες αλλά και από τη κατανάλωση πόρων, τεσπα στο θέμα μας, κατά την εγκατάσταση του trilian συμπεριλαμβάνονται και κάποια διαφημιστικά προγράμματα (crapware :P) όπως το Ask Toolbar, Xobni επίσης σου λέει αν θες να αλλάξεις και την μηχανή αναζήτησης στον web browser σου αλλά όλα αυτά είναι προαιρετικά, αν προσέξεις λίγο στην εγκατάσταση σου δίνει επιλογές για να μην τα εγκαταστήσεις μαζί με το trillian, οπότε πρέπει να διαβάζουμε και να μην πατάμε μόνο "next" και "ok" ;), το μόνο που δεν γλυτώνεις στην free έκδοση είναι κάποια banners που βγάζει με διαφημίσεις ανά διαστήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μόνο που δεν γλυτώνεις στην free έκδοση είναι κάποια banners που βγάζει με διαφημίσεις ανά διαστήματα.

 

...και από ό,τι διάβασα τα πετάει μέσα στη μέση της συνομιλίας... Να μου λείπει! Το καλό με το trillian είναι ότι το έψαξα λίγο το θέμα γιατί μου την έσπαγε ο Live Messenger και έβαλα Digsby και είναι αρκετά συμπαθητικός!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και από ό,τι διάβασα τα πετάει μέσα στη μέση της συνομιλίας... Να μου λείπει! Το καλό με το trillian είναι ότι το έψαξα λίγο το θέμα γιατί μου την έσπαγε ο Live Messenger και έβαλα Digsby και είναι αρκετά συμπαθητικός!

Σε αυτό έχεις δίκιο, βέβαια δεν βγάζει διαφήμιση κάθε λεπτό αλλά μια στο τόσο βγάζει κάτω δεξιά ένα παραθυράκι, πάντως δες και Link.png Site: pidgin ή Link.png Site: miranda-im , ειδικά το τελευταίο είναι πολύ ελαφρύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...