Προς το περιεχόμενο

Εβαλα Ubuntu Linux... και τωρα?


TwitterLover

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια επειδη και εγω ψινομαι να βαλω ubuntu , μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να τα περασω πανω απο τα mint ή ακομα καλυτερα πως τα σβηνω .

 

Υ.Γ

Εννοειτε πως εχω dual boot μαζι με windows 7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 62
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Παιδια επειδη και εγω ψινομαι να βαλω ubuntu , μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να τα περασω πανω απο τα mint ή ακομα καλυτερα πως τα σβηνω .

 

Υ.Γ

Εννοειτε πως εχω dual boot μαζι με windows 7

εγω πηγα στο site του ubuntu και μου ελεγε κατι για βαλε ubuntu μαζι με το windows το παταω και μεσα σε λιγοτερο απο μια ωρα ολα πανετοιμα!

http://www.ubuntu.com/download/ubuntu/windows-installer Να και ακριβως το σαιτ!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Βασικα σκεφτομαι να το κανω Macbuntu και να ειναι ιδιο με μακ! να και το

που ειδα!

 

Έβαλα στον κήπο ένα Type 3 Chū-SAM (Made In China) και τώρα;

-____- "Αν δεν εχεις κατι να πεις, καλυτερα να μην μιλησεις καθολου!" οπως ειπε καποτε καποιος σοφος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω πηγα στο site του ubuntu και μου ελεγε κατι για βαλε ubuntu μαζι με το windows το παταω και μεσα σε λιγοτερο απο μια ωρα ολα πανετοιμα!

http://www.ubuntu.com/download/ubuntu/windows-installer Να και ακριβως το σαιτ!

 

 

Sorry που στο λεω, αλλα ηδη εχεις ξεκινησει παντελως λαθος με το linux.

 

Σε λιγο καιρο θα καταλαβεις τι εννοω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα στον κήπο ένα Type 3 Chū-SAM (Made In China) και τώρα;

 

 

Sorry που στο λεω, αλλα ηδη εχεις ξεκινησει παντελως λαθος με το linux.

 

Σε λιγο καιρο θα καταλαβεις τι εννοω.

 

 

+1 Και στους 2 (:lol: @ At0m0!!)

 

 

Μοιραστείτε το :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστευω οτι ειναι καιρος να κλειδωθει το θεμα.

 

:-D @ Atomo. Χωρις να δω το wikipedia, πιστευα οτι το Type 3 Chū-SAM (Made In China) ειναι κατι σαν μπονζαϊ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι κακοι ανθρωποι που ειστε! Μια βοηθεια ζητησα!

 

Sorry που στο λεω, αλλα ηδη εχεις ξεκινησει παντελως λαθος με το linux.

 

Σε λιγο καιρο θα καταλαβεις τι εννοω.

γιατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι εχεις λαθος νοοτροπια.

 

Η νοοτροπια του Linux user ειναι να προσπαθει να παραμετροποιει το συστημα του ,μαθαινοντας μονος του και να ρωταει μονο για δυσκολα προβληματα.Ετσι οπως ειναι τωρα τα distro και η γατα μου το φτιαχνει οπως θελει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι εχεις λαθος νοοτροπια.

 

Η νοοτροπια του Linux user ειναι να προσπαθει να παραμετροποιει το συστημα του ,μαθαινοντας μονος του και να ρωταει μονο για δυσκολα προβληματα.Ετσι οπως ειναι τωρα τα distro και η γατα μου το φτιαχνει οπως θελει.

Ναι, αλλα μολις αρχισα να ασχολουμε με αυτα τα πραματα και κυριολεκτικα δεν ξερω ΤΙΠΟΤΑ! Δηλαδη ποσο παραξενο ειναι καποιος να ζηταει βοηθεια σε κατι που δεν ξερει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα τα βασικα στα δινει ετοιμα.Εχει και εναν εξαιρετικο downloader που επιλεγεις οτι εφαρμογη θελεις και στην κατεβαζει χωρις να χρειαστει να ψαχνεις στο internet.Τι αλλος μπορει να θελει κανεις?Και σιγα,σιγα γινεσαι και πιο γνωστης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το wubi λέει ο τρίτωνας, που είναι όντως phail. Ανορθόδοξος τρόπος εγκατάστασης, αν παρουσιαστεί πρόβλημα λύνεται δύσκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το wubi λέει ο τρίτωνας, που είναι όντως phail. Ανορθόδοξος τρόπος εγκατάστασης, αν παρουσιαστεί πρόβλημα λύνεται δύσκολα.

και που να το ξερω γω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...