Προς το περιεχόμενο

Εβαλα Ubuntu Linux... και τωρα?


TwitterLover

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 62
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Τώρα να βάλεις Windοws.

 

 

Ο τίτλος δεν λέει τίποτα απολύτως. Τι θες να κάνεις; Για ποιο λόγο έβαλες Ubuntu; Τι περιμενεις να δεις; Πιστεύεις πως θα κερδίσεις το Joker; Εάν ναι να μου δώσεις και εμένα κάτι από τα κέρδη επειδή σου απάντησα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σου ήταν τόσο δύσκολο να το γράψεις στο πρώτο σου post; Πρέπει να μυρίσουμε τα νύχια μας για να καταλάβουμε τι θέλεις να κάνεις;

 

Installing Flash on Ubuntu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σου ήταν τόσο δύσκολο να το γράψεις στο πρώτο σου post; Πρέπει να μυρίσουμε τα νύχια μας για να καταλάβουμε τι θέλεις να κάνεις;

 

Installing Flash on Ubuntu

Δεν δουλευει για την δικη μου εκδοση :/ εχω την τελευταια εκδοση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το flash συγκεκριμενα υπαρχουν 3 διαφορετικοι τροποι εγκαταστασης στο ubuntu

 

Απο τον πιο ευκολο στον πιο δυσκολο

- Κατεβαζεις το .deb απο την adobe και το κανεις εγκατασταση με διπλο κλικ.

- Απο το synaptic ή το software center (ή απο το τερματικο στην τελικη) ψαχνεις και βαζεις το πακετο flashplugin-installer και το αφηνεις να κανει τα δικα του.

- Βαζεις το partner repo της canonical που το περιεχει και κανεις την ιδια διαδικασια με παραπανω, απλα με σαν ονομα πακετου βαζεις το adobe-flashplugin.

 

https://help.ubuntu.com/community/Repositories/Ubuntu#Adding Canonical Partner Repositories

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα πράγμα θες μόνο

XpGnome

Σιγα μην τα κανω σαν τα ΧΡ !!!! Αμα ειναι να τα αλλαξω θα τα κανω σαν Μακ!

 

Για το flash συγκεκριμενα υπαρχουν 3 διαφορετικοι τροποι εγκαταστασης στο ubuntu

 

Απο τον πιο ευκολο στον πιο δυσκολο

- Κατεβαζεις το .deb απο την adobe και το κανεις εγκατασταση με διπλο κλικ.

- Απο το synaptic ή το software center (ή απο το τερματικο στην τελικη) ψαχνεις και βαζεις το πακετο flashplugin-installer και το αφηνεις να κανει τα δικα του.

- Βαζεις το partner repo της canonical που το περιεχει και κανεις την ιδια διαδικασια με παραπανω, απλα με σαν ονομα πακετου βαζεις το adobe-flashplugin.

 

https://help.ubuntu.com/community/Repositories/Ubuntu#Adding Canonical Partner Repositories

Thanks dude!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαλε και το ubuntu conky ... ειναι πολυ βολικο

τι κανει αυτο? Α και κατι αλλο! αντιστοιχο του alt + shift δεν υπαρχει στα linux? Εχω παρατηρησει το ιδιο πραμα και στα mac!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...