Προς το περιεχόμενο

Ζωή στην Κύπρο


spinello82

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 15/1/2021 στις 10:34 ΜΜ, stepetrakis είπε

Εσύ με τι εμπειρία το λες?Ζεις εκεί αυτή τη στιγμή?έχεις εικόνα από έργα εκεί ?

Από παρεμφερή κλάδο, συγκεκριμένα συστημάτων ασφαλείας. 

Στα εργοτάξια που εμπλεκόμουν, υπήρχε μειωμένη κίνηση λόγω του ιού. 

Γενικά έχει αρκετή ανοικοδόμηση, απλώς αυτό το διάστημα έκοψε.

Ο από πάνω, μάλλον εργάζεται μέσα στον κλάδο, οπότε μάλλον ξέρει περισσότερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είμαι του επαγγέλματος αλλά έχω άτομο που είναι και δεν προλαβαίνει να πουλάει σπίτια. επίσης η περιοχή που μένω πριν 3 χρόνια ήταν χωράφια και τώρα έχει γεμίσει σπίτια. Εκτός αυτού όπου και να πας ξεφυτρώνουν οι οικοδομές σαν μανιτάρια. Καλά για να πετύχεις μάστορα σε οτιδήποτε είναι απλά πιο σπάνιο από το να βρεις πετρέλαιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.κανω μια διερευνητική και καλό είναι να ενημερωθώ από όπου μπορώ.

Εγώ μηχανικός εργοταξίου-εργοδηγος δηλώνω με λίγη εμπειρία δυστυχώςαλλά είμαι δραστήριος και πιάνουν τα χέρια μου

Επεξ/σία από stepetrakis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, johnyboy είπε

δεν είμαι του επαγγέλματος αλλά έχω άτομο που είναι και δεν προλαβαίνει να πουλάει σπίτια. επίσης η περιοχή που μένω πριν 3 χρόνια ήταν χωράφια και τώρα έχει γεμίσει σπίτια. Εκτός αυτού όπου και να πας ξεφυτρώνουν οι οικοδομές σαν μανιτάρια. Καλά για να πετύχεις μάστορα σε οτιδήποτε είναι απλά πιο σπάνιο από το να βρεις πετρέλαιο. 

Τερσεφανου γινεται χαμος απο νεα σπιτια για τους Ρωσους παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλημέρα σας, έχει κάνει κανείς επικαιροποίηση στοιχείων σε ελληνική τράπεζα (π.χ. Eurobank ή Alpha), αφότου μεταγκαταστάθηκε στην Κύπρο; Περα απο βεβαίωση εργοδότη και λογαριασμό ρεύματος που ζητάνε οταν εισαι μονιμος κατοικος Ελλάδας, γνωρίζει κανεις αν χρειάζεται και κάτι παραπάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως ενδιαφέρει κάποιους που μένουν στην Κύπρο, μόλις πέρασε από το feed μου. Event and hospitality εταιρεία που ασχολείται με τους ολυμπιακούς αγώνες ψάχνει άτομο για να βοηθήσει στο operations κομμάτι στο Τόκυο. Νοτ μπαντ.

https://www.gamesaccommodations.com/jobs/current-opportunities

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Γεια σας!
Νεκρανασταινω αυτο το topic καθως μολις μετακομισα :)

Αναρωτιομουν, μηπως υπαρχει καποιο site αντιστοιχο του skroutz? Στηνω το σπιτι γαρ και μου λειπουν καποια πραματακια, οποτε θα βολευε πολυ αν μπορουσα απλα να τα παραγγειλω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SpaceCadet είπε

Γεια σας!
Νεκρανασταινω αυτο το topic καθως μολις μετακομισα :)

Αναρωτιομουν, μηπως υπαρχει καποιο site αντιστοιχο του skroutz? Στηνω το σπιτι γαρ και μου λειπουν καποια πραματακια, οποτε θα βολευε πολυ αν μπορουσα απλα να τα παραγγειλω

Καλώς ήρθες.

Όχι, δεν υπάρχει. Εάν ψάχνεις για μεταχειρισμένα υπάρχει το bazaraki.com. Για καινούρια, από το site του κάθε καταστήματος.

Σε ποια πόλη είσαι;

 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, SpaceCadet είπε

Γεια σας!
Νεκρανασταινω αυτο το topic καθως μολις μετακομισα :)

Αναρωτιομουν, μηπως υπαρχει καποιο site αντιστοιχο του skroutz? Στηνω το σπιτι γαρ και μου λειπουν καποια πραματακια, οποτε θα βολευε πολυ αν μπορουσα απλα να τα παραγγειλω

https://www.skroutz.com.cy/nea-proionta

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είναι σαν το σκρουτζ της Ελλάδας αυτό. Ούτε καν σαν φιλοσοφία είναι ίδιο. Κάτι παρόμοιο είναι το https://ppissis.com.cy/el  αλλά είναι σε αρχικό στάδιο χωρίς σχεδόν τίποτα μέσα. Εγώ μπαίνω στο σκρουτζ της Ελλάδας και τα στέλνω στο πατρικό μου Ελλάδα αν δεν τα στέλνουν εδώ με νορμάλ τιμή. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως εχει ελλειψεις, αλλα σε αυτο το σταδιο με βοηθαει πολυ, ευχαριστω! 

Κι επι την ευκαιρια, μιας και ιδανικα θα θελα κι ορισμενα προικια απο την πατριδα,  για αποστολη δεματων και τετοια, τι παιζει και τι συμφερει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, SpaceCadet είπε

Οντως εχει ελλειψεις, αλλα σε αυτο το σταδιο με βοηθαει πολυ, ευχαριστω! 

Κι επι την ευκαιρια, μιας και ιδανικα θα θελα κι ορισμενα προικια απο την πατριδα,  για αποστολη δεματων και τετοια, τι παιζει και τι συμφερει?

γενική ταχυδρομική ή acs εμπορευματικη ή κανένα πρακτορείο μεταφορών 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...