Προς το περιεχόμενο

Ζωή στην Κύπρο


spinello82

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατί η Google δεν μπήκε ακόμα στη διαδικασία να φέρει το street view στην Κύπρο.

Στις 10/11/2018 στις 5:34 ΜΜ, aledjo είπε

παιδια ξερει κανενας γιατι για τη κυπρο δε δουλευουν τα google maps street view?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

36 λεπτά πριν, panther_512 είπε

Γιατί η Google δεν μπήκε ακόμα στη διαδικασία να φέρει το street view στην Κύπρο.

οχι εχει παει το street view στη Κυπρο αλλα για καποιο λογο το εχουν μπλοκαρει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όχι δεν ισχύει κάτι τέτοιο.

Φέτος το καλοκαίρι έγιναν κάποιες προσπάθειες για ένταξη κάποιων παραλιών .

http://www.philenews.com/eidiseis/topika/article/542103/sto-google-street-view-bainoyn-paralies-toy-paralimnioy

Από ότι βλέπω στο wikipedia, η Κύπρος είναι στις χώρες που αναμένεται μελλοντικά να υπάρξει Street View.

Επεξ/σία από panther_512
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 6/11/2018 στις 12:40 ΜΜ, Diskimpex είπε

Aπο ατυχηματα πως παει με οσους δεν ξερουν να οδηγουν απο δεξια ;

Γενικως αν δεν εισαι συγκεντρωμενος σκουρα τα πραγνατα. Για αρχη εχουμε και λεμε απο οτι μου εχουν πει...απο καθρεφτες στα αριστερα μεχρι και σπασμενες ζαντες απο ανεβασμα στο πεζοδρομιαο. Τωρα το δυσκολο κομματι ειναι να συνηθισεις να κοιτας ΠΡΩΤΑ απο δεξια και μετα αριστερα,εγω με το μααξι ειμαι οκ,με το περπατημα ειμαι επικινδυνος ...κανω το πρωτο βημα στον δρομο και μετα συνειδητοποιω οτι καποιος εχει πλακωθει στα φρενα!!!! Επειδη ελεγξα αριστερα μου ΜΟΝΟ!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

επειδή εδω δεν έβγαλα άκρη ρωτάω μήπως ξέρει κανείς εδώ.Ας υποθέσουμε ότι παίρνεις αμάξι και θες να κάνεις ασφάλεια.Κάποιοι λένε ανεβαίνει πολύ το ασφάλιστρο (κοντα στα 100 ευρω πάνω) επειδή είναι ανάποδα και δεν έχεις σε κάποια ασφάλεια 2 χρόνια.Δηλαδή αν έχεις 3-4-5 χρόνια οδηγώντας αμάξι άλλου τι γίνεται?είναι σαν να μην οδηγείς?

Και ας πούμε κάνω εγώ την ονλαιν ασφάλεια και πατάω ότι οδηγώ ανάποδα πάνω απο 2 χρόνια ενω είμαι εδώ 1 μήνα, τι γίνεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Θα ηθελα μια πληροφορια απο οποιον ξερει. Στην Ελλαδα υπαρχουν αρκετα Πιστοποιητικά Γλωσσομάθειας Αγγλικών κρατικά ή άλλων φορεων που δινονται με εξετασεις. Ειναι αυτ που συμβατικα αποκαλουμε Lower και Proficiency

Στην Κυπρο αν θελει καποιος να παρει ενα τετοιο πιστοποιητικο, ας πουμε το Proficiency που να ισχυει και στην Ελλαδα, υπαρχει αυτη η δυνατοτητα;

Αν ναι, θα ηθελα να μου δινατε μια σελιδα, ενα link για ξεκινημα και περισσοτερες πληροφοριες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, alfeios είπε

Θα ηθελα μια πληροφορια απο οποιον ξερει. Στην Ελλαδα υπαρχουν αρκετα Πιστοποιητικά Γλωσσομάθειας Αγγλικών κρατικά ή άλλων φορεων που δινονται με εξετασεις. Ειναι αυτ που συμβατικα αποκαλουμε Lower και Proficiency

Στην Κυπρο αν θελει καποιος να παρει ενα τετοιο πιστοποιητικο, ας πουμε το Proficiency που να ισχυει και στην Ελλαδα, υπαρχει αυτη η δυνατοτητα;

Αν ναι, θα ηθελα να μου δινατε μια σελιδα, ενα link για ξεκινημα και περισσοτερες πληροφοριες

υπαρχει το ielts https://en.wikipedia.org/wiki/International_English_Language_Testing_System

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, forgotten είπε

Ευχαριστω. και ο φορεας που κανει τις εξετασεις στην Κυπρο ποιος ειναι. Αν ενας θελει να δωσει εξετασεις, απο που θα ξεκινησει, που θα κανει αιτηση ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, alfeios είπε

Ευχαριστω. και ο φορεας που κανει τις εξετασεις στην Κυπρο ποιος ειναι. Αν ενας θελει να δωσει εξετασεις, απο που θα ξεκινησει, που θα κανει αιτηση ;

σε οποιοδηποτε φροντιστηριο αγγλικων θα σε καθοδηγησουν ,εγω εχω και το proficiency και βρηκα το i.e.l.t.s ποιο ευκολο αλλα το κοστος πλεον ανερχεται σε σεβαστο ποσο 180 ευρω περιπου η εξεταση και με προφορικο interview ,απο διαβασμα δεν εκανα τπτ περαν απο δυο test παλια και το περασα με 7 στα 9.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, forgotten είπε

σε οποιοδηποτε φροντιστηριο αγγλικων θα σε καθοδηγησουν ,εγω εχω και το proficiency και βρηκα το i.e.l.t.s ποιο ευκολο αλλα το κοστος πλεον ανερχεται σε σεβαστο ποσο 180 ευρω περιπου η εξεταση και με προφορικο interview ,απο διαβασμα δεν εκανα τπτ περαν απο δυο test παλια και το περασα με 7 στα 9.....

Τοσο ειναι το κοστος και στην Ελλαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/11/2018 στις 3:41 ΜΜ, aledjo είπε

απορια: γιατι τα διαμερισματα στη κυπρο δεν εχουν τεντες στα μπαλκονια?

Και σιφονια στο μπαλκόνι και στο μπάνιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, alfeios είπε

Ευχαριστω. και ο φορεας που κανει τις εξετασεις στην Κυπρο ποιος ειναι. Αν ενας θελει να δωσει εξετασεις, απο που θα ξεκινησει, που θα κανει αιτηση ;

British Council. 

Ευκολο ειναι το IELTS. Αν γνωρίζεις αγγλικά και κάνεις δυο-τρία τεστς ίσα να εξοικειωθείς με το στυλ της εξέτασης, πας για πολύ καλό βαθμό. Εγώ έκανα τρία τεστ, μηδέν προετοιμασία για έκθεση και προφορικά και χτύπησα 8/9. Καλό λεξιλόγιο θέλει κυρίως...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/3/2019 στις 8:10 ΜΜ, johnyboy είπε

επειδή εδω δεν έβγαλα άκρη ρωτάω μήπως ξέρει κανείς εδώ.Ας υποθέσουμε ότι παίρνεις αμάξι και θες να κάνεις ασφάλεια.Κάποιοι λένε ανεβαίνει πολύ το ασφάλιστρο (κοντα στα 100 ευρω πάνω) επειδή είναι ανάποδα και δεν έχεις σε κάποια ασφάλεια 2 χρόνια.Δηλαδή αν έχεις 3-4-5 χρόνια οδηγώντας αμάξι άλλου τι γίνεται?είναι σαν να μην οδηγείς?

Και ας πούμε κάνω εγώ την ονλαιν ασφάλεια και πατάω ότι οδηγώ ανάποδα πάνω απο 2 χρόνια ενω είμαι εδώ 1 μήνα, τι γίνεται?

Δηλαδή, ρώτησες σε ασφαλιστική εταιρία στην Κύπρο και δεν έβγαλες άκρη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...