Προς το περιεχόμενο

Ζωή στην Κύπρο


spinello82

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 21/3/2018 στις 8:28 ΜΜ, panther_512 είπε

Πλέον έρχεται πολύς κόσμος από Ελλάδα στην Κύπρο, μαζί και "επιχειρηματίες", οπότε είναι ζήτημα χρόνου να μπολιαστεί ο τόπος με τις κακές πρακτικές της Ελλάδας.

Yep, ετοιμαστειτε για μολυνση, δυστυχως

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@siralex8αφού η δικιά σου είναι Κύπρια λογικά θα έχετε μια ιδέα για Λεμεσό. Τα ενοίκια εντός πόλης έχουν πάρει φωτιά οποτε σου συνιστώ να ψάξεις κάτι περιφερειακά. Απο εκει και πέρα δουλειές γενικά υπάρχουν, καμία σχέση με Ελλάδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Λεμεσός εξελίσεται σε κάτι τελείως διαφορετικό από τις υπόλοιπες πόλεις της Κύπρου. Όλη η ανάπτυξη του νησιού επικεντρώνεται εκεί.

Συνεπώς πολύ σύντομα δεν θα συμφέρει να ζείς με ενοίκιο εκεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα κι απο εμενα. Μηπως γνωριζει κανεις να μου πει στην λαρνακα αν υπαρχουν μονοκατοικιες μη επιπλωμενες; γιατι οτι σπιτι κοιταζω ειναι με επιπλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Θα σου πρότεινα να μιλήσεις με μεσίτη. Αποκλείεται να μην υπάρχει αυτό που ψάχνεις, απλώς οι επαγγελματίες έχουν καλύτερη κι ευρύτερη πληροφόρηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/7/2018 στις 10:01 ΠΜ, bougiou3 είπε

Καλησπερα κι απο εμενα. Μηπως γνωριζει κανεις να μου πει στην λαρνακα αν υπαρχουν μονοκατοικιες μη επιπλωμενες; γιατι οτι σπιτι κοιταζω ειναι με επιπλα

Η αδελφή μου νοικιάζει στην Οροκλινη με 4 ύπνο 4 μπάνια και πισίνα χωρίς έπιπλα 700€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, bougiou3 είπε

Απο κοστος ζωης; ρευμα νερο τηλεφωνο ιντερνετ; 

Δεν υπάρχει απάντηση στην ερώτηση αυτή, εάν δεν δώσεις περισσότερες πληροφορίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Amagawd κατι τετοιο ψαχνω κι εγω να βρω. Ισως 3αρι αλλα αν βρω κατι αντιστοιχο σε αυτα τα χρηματα κ παροχες δεν θα πω οχι.(αν μπορεις να την ρωτησεις) Το βρηκε μεσω μεσιτη; απο παγια εξοδα ποσα δινει; (στο περιπου απλα να εχω μια ιδεα)

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις

20 ώρες πριν, wizzy είπε

Δεν υπάρχει απάντηση στην ερώτηση αυτή, εάν δεν δώσεις περισσότερες πληροφορίες.

Καταλαβαινω απο κοστος ζωης οσα εχεις τοσα ξοδευεις. 

Προκειται για οικογενεια με εναν μπομπιρα 1 ετους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, bougiou3 είπε

Το βρηκε μεσω μεσιτη;

Ναι προ 3ετιας. Παραπάνω θα ρωτήσω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να πω και γω λιγο τη περιπτωση μου που σκεφτομαι?

επισκεψτηκα τη κυπρο τον ιουνιο απο περιεργεια για να κανω τουρισμο και ερευνα αγορας/ζωης

τελικα μαρεσε το mode και σκεφτομαι να ψαξω να βρω ενα studiaki Λαρνακα ή Πάφο (γιατι στη Λεμεσο ειναι ολα ακριβα)

θελω ενα μερος με θαλασσα κοντα, αν εχω και θεα απο σπιτι ακομα καλυτερα αλλα ψαχνοντας στο ιντερνετ

δε βρισκω φυσιολογικες τιμες για studio επιπλωμενο. μηπως ξερετε καποιο μεσιτικο που να εχει site με τα σπιτια?

 

δε ψαχνω για δουλεια οποτε δε καιγομαι να ειμαι απαραιτητα κεντρικα

επισης για μεταφορικο μεσο σκεφτομαι γουρουνα! τι λετε?

Επεξ/σία από aledjo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεταφορικό γουρουνα στην κυπρο ή μηχανάκι, μηχανή κλπ  το πιο πιθανό ειναι να σε περάσει κανένα τεράστιο τζιπ απο πάνω.εγω θα φοβόμουν.για σπιτια ψάξε στο bazaraki.com και στο facebook στα γκρουπ παζαρακι, μπαζαρακι κλπ κλπ.όταν έψαχνα και έπαιρνα τηλ μεσίτες για σπιτια που ειδα στα site μου έλεγαν να κοιτάζω στο φβ.πάφο θα βρεις σιγουρα φτηνα ενοίκια, ειδικά αν δεν σε νοιάζει το να ειναι σε χωριό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, johnyboy είπε

μεταφορικό γουρουνα στην κυπρο ή μηχανάκι, μηχανή κλπ  το πιο πιθανό ειναι να σε περάσει κανένα τεράστιο τζιπ απο πάνω.εγω θα φοβόμουν.για σπιτια ψάξε στο bazaraki.com και στο facebook στα γκρουπ παζαρακι, μπαζαρακι κλπ κλπ.όταν έψαχνα και έπαιρνα τηλ μεσίτες για σπιτια που ειδα στα site μου έλεγαν να κοιτάζω στο φβ.πάφο θα βρεις σιγουρα φτηνα ενοίκια, ειδικά αν δεν σε νοιάζει το να ειναι σε χωριό 

Χαχαχα 

Τα έχω ψάξει όλα αυτά που λες και δε βρίσκω τίποτα ! Με βλέπω να κάνω αναζήτηση περπατώντας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Για Λαρνακα σε ποια περιοχη λετε οτι ειναι καλυτερα για να εισαι διπλα σε πλαζ, αλλα και να μπορω να βγαινω σχετικα συντομα στον δρομο για Λευκωσια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...