Προς το περιεχόμενο

Ζωή στην Κύπρο


spinello82

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πας στοίχημα ότι του βρίσκω δουλειά με 30 ευρω την ημέρα; αλλά θέλει κακαλα γιατί είναι μέσα στη ζέστη.

 

Στοίχημα δεν πάω με κάποιον, αλλά εάν μπορείς να βρεις δουλειά με €30 μεροκάματο, πλήρως ασφαλισμένη (=ένσημα κτλ), σε μόνιμη βάση κι όχι εποχιακή, πρότεινέ την στον άνθρωπο και πού ξέρεις, μπορεί να δεχτεί και να γλιτώσει τη μετανάστευση.

Αυτό ακριβώς σκέφτομαι και εγώ και έχω στείλει ένα σωρό βιογραφικά Κύπρο. Βέβαια σε άλλη δουλειά μιας και ψάχνω συγκεκριμένη θέση, αλλά δεν έχει να λέει.

Σε ποιον τομέα ψάχνεις και για ποια θέση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στοίχημα δεν πάω με κάποιον, αλλά εάν μπορείς να βρεις δουλειά με €30 μεροκάματο, πλήρως ασφαλισμένη (=ένσημα κτλ), σε μόνιμη βάση κι όχι εποχιακή, πρότεινέ την στον άνθρωπο και πού ξέρεις, μπορεί να δεχτεί και να γλιτώσει τη μετανάστευση.

Σε ποιον τομέα ψάχνεις και για ποια θέση;

Μάγκες δουλειές έχει ανοίξτε τα μάτια και τα αυτιά σας.. Χτες άκουσα στο ράδιο έψαχνε ένας τύπος 10 άτομα για χωράφια, 35 ευρώ την ημέρα, μέχρι να βρείτε κάτι μόνιμο καλή δουλειά είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγκες δουλειές έχει ανοίξτε τα μάτια και τα αυτιά σας.. Χτες άκουσα στο ράδιο έψαχνε ένας τύπος 10 άτομα για χωράφια, 35 ευρώ την ημέρα, μέχρι να βρείτε κάτι μόνιμο καλή δουλειά είναι.

σοβαρα τωρα ,μιλας για μαυρα σε χωραφια ωραριο 7.30 μεχρι βραδυ για 35 ευρω και δουλειες υπαρχουν... δουλείες περισοτερο θα λεγα ,αν ηταν 8ωρο ασφαλισμενος ναι να παει κανεις και στα χωραφια ,αλλα οχι οπως το εννοουν οι πλειστοι μεγαλοτσιφλικαδες αυτο δεν ειναι δουλειά αλλα δουλεία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σοβαρα τωρα ,μιλας για μαυρα σε χωραφια ωραριο 7.30 μεχρι βραδυ για 35 ευρω και δουλειες υπαρχουν... δουλείες περισοτερο θα λεγα ,αν ηταν 8ωρο ασφαλισμενος ναι να παει κανεις και στα χωραφια ,αλλα οχι οπως το εννοουν οι πλειστοι μεγαλοτσιφλικαδες αυτο δεν ειναι δουλειά αλλα δουλεία...

Κάτσε σπίτι τότε να ζητάς από το μπαμπά λεφτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε σπίτι τότε να ζητάς από το μπαμπά λεφτά.

κριμα που γενικευεις φιλος ,τα λεφτα που τσιμπησα καποτε και ακομα τσιμπαω εργαζομενος δεν τα συμπληρωνει ποτε το 35αρι μαυρα.... και που σαι ευκολο να γραφεις για δουλεια στα χωραφια αλλα αλλο να δουλευεις εκει... και επειδη τυγχανει να εχω κατι χωραφια δικα μου με αμπελια για την οικογενεια μου σου λεω καλυτερα πριν προτρεψεις καποιους να βγεις να δουλεψεις εσυ ετσι στον ηλιο να δουμε τι και πως θα προτρεπεις τους αλλους....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στοίχημα δεν πάω με κάποιον, αλλά εάν μπορείς να βρεις δουλειά με €30 μεροκάματο, πλήρως ασφαλισμένη (=ένσημα κτλ), σε μόνιμη βάση κι όχι εποχιακή, πρότεινέ την στον άνθρωπο και πού ξέρεις, μπορεί να δεχτεί και να γλιτώσει τη μετανάστευση.

Σε ποιον τομέα ψάχνεις και για ποια θέση;

Αν υπάρχει τετοια δουλειά μέσα είμαι, ας μου στείλε PM, και το συζητάμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν υπάρχει τετοια δουλειά μέσα είμαι, ας μου στείλε PM, και το συζητάμε

Α.....τώρα διάβασα για τη δουλειά στα χωράφια......εχω πελάτη στο καφενείο με χωράφια που ζητάει άτομα.......χωρίς κάλυψη ικα κλπ κλπ....να σου πω την αλήθεια , αν ημουν άνεργος θα πηγαινα....αλλα αν πω οτι πηγαίνω τώρα πρέπει να κλείσω το μαγαζί....(πράγμα το οποίο συνεπάγεται...κόβω ΤΕΒΕ, οπότε δεν έχω καμία ασφάλεια.....εδώ τουλάχιστον η δουλεία είανι σίγουρη...300 το μήνα αλλα σίγουρα...τα χωράφια σημερα είναι αυριο δεν έιναι...και οταν τελειώσει η σοδειά τι κανεις ??? πως να ξανανοιξω μαγαζι αφου θα έχω χάσει την πελατεία μου, και απο ασφάλεια....???? η δουλεια που προτείνει ο φίλος είναι καλή,,,,,καλά λεφτα ...κουραστική αλλα καλή...μονο αν δεν εχεις στον ήλιο μοίρα, και δεν είναι μόνιμο, ούτε σου παρεχει ασφάλεια....εγω αμα θέλω να κάνω δουλείες του ποδαριού ,ξαναδούλευα dj όπως είπα πιο πάνω...και οχι για 35 ευρω μονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κριμα που γενικευεις φιλος ,τα λεφτα που τσιμπησα καποτε και ακομα τσιμπαω εργαζομενος δεν τα συμπληρωνει ποτε το 35αρι μαυρα.... και που σαι ευκολο να γραφεις για δουλεια στα χωραφια αλλα αλλο να δουλευεις εκει... και επειδη τυγχανει να εχω κατι χωραφια δικα μου με αμπελια για την οικογενεια μου σου λεω καλυτερα πριν προτρεψεις καποιους να βγεις να δουλεψεις εσυ ετσι στον ηλιο να δουμε τι και πως θα προτρεπεις τους αλλους....

Άρα να γίνουμε όλοι διευθυντές έτσι όπως τα λες ωραία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα να γίνουμε όλοι διευθυντές έτσι όπως τα λες ωραία

δεν εχω να προσθεσω τπτ περαιτερω εκτος απο την λογικη οτι αν ειναι να δουλευει κανεις μαυρα 12+ ωρες στον ηλιο για 35 ευρω ας μεταναστευσει.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχω να προσθεσω τπτ περαιτερω εκτος απο την λογικη οτι αν ειναι να δουλευει κανεις μαυρα 12+ ωρες στον ηλιο για 35 ευρω ας μεταναστευσει.....

Μέχρι να βρεις κάτι μην κοιμάσαι όρθιος, αυτή είναι η λογική μου γιατί εμείς τεμπελιά στην οικογένεια δεν είχαμε όλοι δούλευαν όταν ζούσα με γονείς :)

 

Στον ήλιο δουλεύουν και οι λουκουμάδες φίλε μου, βγάζουν 100 ευρώ στο 8ωρο και βλέπουν απίστευτα κορμιά κάθε ημέρα, η δουλειά δεν είναι ντροπή, ντροπή είναι η τεμπελιά, Έλληνα Ξυπνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι να βρεις κάτι μην κοιμάσαι όρθιος, αυτή είναι η λογική μου γιατί εμείς τεμπελιά στην οικογένεια δεν είχαμε όλοι δούλευαν όταν ζούσα με γονείς :)

 

Στον ήλιο δουλεύουν και οι λουκουμάδες φίλε μου, βγάζουν 100 ευρώ στο 8ωρο και βλέπουν απίστευτα κορμιά κάθε ημέρα, η δουλειά δεν είναι ντροπή, ντροπή είναι η τεμπελιά, Έλληνα Ξυπνα.

 

https://www.youtube.com/watch?v=z-hf7O8v0g0

 

:-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@tsamiko: Άσ' το φίλε, δεν το έχεις με το θέμα "δουλειά".

 

@forgotten: Μαζί σου.

 

@johnyboy: Δύσκολη περίοδος (εποχή) για πρίγκηπες στο ΙΤ. Αν θέλεις στείλε μου σε ένα pm τις εταιρίες που έστειλες βιογραφικά, ίσως να μπορώ να σου προτείνω κάποιες που δεν τις έχεις υπόψη σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@tsamiko: Άσ' το φίλε, δεν το έχεις με το θέμα "δουλειά".

 

@forgotten: Μαζί σου.

 

@johnyboy: Δύσκολη περίοδος (εποχή) για πρίγκηπες στο ΙΤ. Αν θέλεις στείλε μου σε ένα pm τις εταιρίες που έστειλες βιογραφικά, ίσως να μπορώ να σου προτείνω κάποιες που δεν τις έχεις υπόψη σου.

Χάχα μια χαρά το έχω, από το 1998 κολλάω ένσημα, λογικά εσύ κανένα δεν έχεις κολλημένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...