Προς το περιεχόμενο

Ζωή στην Κύπρο


spinello82

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίδες απο μαγειριο στην Λεμεσό εχετε να προτεινετε κανένα καλό? :-D

 

Εως τωρα καλά βρηκα

 

Διομιδης (μαγειριο / ψησταρια )
http://www.tripadvisor.com.gr/Restaurant_Review-g190382-d4347057-Reviews-Psistaria_DIOMIDES-Limassol_Limassol_District.html

 

 

Λειβαδια / περιοχή Εναέριος (σουβλακια)

http://2gis.com.cy/limassol/firm/70000001006551465/center/33.05755%2C34.686206/zoom/17

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

παιδες εχετε να προτεινετε καποιο αξιόπιστο φίλτρο για νερό στην Λεμεσο (λενε οτι εχει αρκετά άλατα) ?

 

Γενικα τι προιον να κοιταξω να κάνει τι?

 

:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει ένα που το διαφημίζουν στην τηλεόραση, το οποίο στο δίνει η εταιρία (χωρίς κόστος) και απλώς πληρώνεις κάθε χρόνο την αλλαγή του φίλτρου. Το έχουν βάλει 1-2 συγγενείς στη Λεμεσό κι είναι ευχαριστημένοι.Φαντάζομαι μιλάς για πόσιμο νερό.

 

Για το νερό της Υδατοπρομήθειας υπάρχουν άλλες λύσεις. Βασικά, δύο φίλτρα που τοποθετούνται μετά το ρολόι της Υδατοπρομήθειας και καθαρίζουν το νερό από σκόνες, αιωρούμενα σωματίδια και άλατα. Οι τιμές που έχω υπόψη μου είναι περίπου €25-30 πλέον ΦΠΑ/έτος για αλλαγή του φίλτρου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει ένα που το διαφημίζουν στην τηλεόραση, το οποίο στο δίνει η εταιρία (χωρίς κόστος) και απλώς πληρώνεις κάθε χρόνο την αλλαγή του φίλτρου. Το έχουν βάλει 1-2 συγγενείς στη Λεμεσό κι είναι ευχαριστημένοι.Φαντάζομαι μιλάς για πόσιμο νερό.

 

Για το νερό της Υδατοπρομήθειας υπάρχουν άλλες λύσεις. Βασικά, δύο φίλτρα που τοποθετούνται μετά το ρολόι της Υδατοπρομήθειας και καθαρίζουν το νερό από σκόνες, αιωρούμενα σωματίδια και άλατα. Οι τιμές που έχω υπόψη μου είναι περίπου €25-30 πλέον ΦΠΑ/έτος για αλλαγή του φίλτρου.

 

 

Για ριξε κανα link...

 

Φιλτρο να το βαλω στην βρυση της κουζινας ψαχνω

 

thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ριξε κανα link...

 

Φιλτρο να το βαλω στην βρυση της κουζινας ψαχνω

 

thanks

 

Ναι, αλλά έχει διαφορά (και σημασία): Στη βρύση της κουζίνας για να πλένεις πιάτα ή για να πίνεις το νερό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε κάποιον που να έχει κατάστημα ηλεκτρονικών ειδών στην Κύπρο και να ψάχνει πωλητές. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να πίνουμε νερό

 

*Και εαν μπορεί  να μπει κατω απο τον πάγκο της κουζίνας ακομα καλύτερα

 

OK, στα χρήματα που έχεις και με τοποθέτηση κάτω από τον πάγκο της κουζίνας (του νεροχύτη εννοείς, φαντάζομαι), υπάρχουν λύσεις. Προσωπικά συνεργάστηκα με την Plastikon Ltd (site). Είμαι πολύ ευχαριστημένος από την εξυπηρέτηση και γενικά από την αντιμετώπιση που είχα ως πελάτης. Από ότι βλέπω, αναλαμβάνουν εργασίες κι εκτός Λευκωσίας, οπότε δεν χάνεις κάτι να επικοινωνήσεις. Ζήτα τον κ. Αριστόδημο Στεφάνου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Γεια σας παιδιά! Καθησα σήμερα και διάβαζα όλο το thread από την αρχή.

Τώρα με το νέο έτος και την έξοδο της Κύπρου από το μνημόνιο θα υπάρχουν περισσότερες καικαλυτερες ευκαιρίες? Πως είναι το κόστος ζωής?

Και σε σχέση με δασκάλους μουσικής διπλωματούχους τι γίνεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...