Προς το περιεχόμενο

Μαγκες.....δεν αντέχω άλλο


zazik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ με σκληρή λιτότητα αντέχω άλλο ένα μήνα , μετά λεφτα γιόκ . Και δεν είναι μόνο βιοποριστικό το πρόβλημα ( το χειμώνα είναι που θα αρχίσουμε ομαδικώς να πεινάμε , επιμένω ότι τα προβλήματα δεν έχουν ακόμα αρχίσει ) αλλά και αυτή η ανυπόφορη απραξία που κάθε μέρα είναι ίδια με την άλλη και απλά υπάρχεις και τελειώνει η μέρα και δεν έχεις κάποιο απολογισμό να κάνεις γιατί πολύ απλά δεν έκανες τίποτα :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 752
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

αλλά και αυτή η ανυπόφορη απραξία που κάθε μέρα είναι ίδια με την άλλη και απλά υπάρχεις και τελειώνει η μέρα και δεν έχεις κάποιο απολογισμό να κάνεις γιατί πολύ απλά δεν έκανες τίποτα :confused:

 

ακριβως

 

 

να δω ποτε θα βγαλουνε food stamps...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ με σκληρή λιτότητα αντέχω άλλο ένα μήνα , μετά λεφτα γιόκ . Και δεν είναι μόνο βιοποριστικό το πρόβλημα ( το χειμώνα είναι που θα αρχίσουμε ομαδικώς να πεινάμε , επιμένω ότι τα προβλήματα δεν έχουν ακόμα αρχίσει ) αλλά και αυτή η ανυπόφορη απραξία που κάθε μέρα είναι ίδια με την άλλη και απλά υπάρχεις και τελειώνει η μέρα και δεν έχεις κάποιο απολογισμό να κάνεις γιατί πολύ απλά δεν έκανες τίποτα :confused:

 

Αυτο που λες ειναι το χειροτερο. Απο τη μια οσοι δουλευουμε αισθανομαστε σαν ζομπι απο την εκμεταλευση, απο την αλλη αν ψαχνεσε μερα ερχετε και μερα φευγει χωρις να συμβει τιποτα. Η διαφορα μας ειναι οτι εγω δεν θα πεινασω. Δεν θελω να δινω ιδεες αλλα ξερω κοσμο ο οποιος λογο καταστασης ψαχνετε συνεχεια να τους προσλαβουν καπου και να βρουν ενα πατημα για μαζικες μυνησεις για να λαμβανουν αποζημειωσεις. Φτασαμε δηλαδη και στο σημειο που το να φαμε ο ενας τον αλλο φανταζει απολυτα ρεαλιστικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιό καλοκαίρι ρε παιδιά , 0 μπάνια εδώ . Ευτυχώς βλέπω φωτογραφίες άλλων που πάνε παραλία - καφέ κ.λ.π. να θυμάμαι πώς είναι η ζωή έξω... Το μοναστήρι δεν ακούγεται και τόσο κακή ιδέα after all :devil:

 

Και δω τα ίδια, και χουμε και το star να μας δείχνει όλη μέρα παραλίες και κωλαράκια... :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και δω τα ίδια, και χουμε και το star να μας δείχνει όλη μέρα παραλίες και κωλαράκια... :mad:

 

Δεν ανοίγω τηλεόραση , άνοιξα σήμερα το πρωί λίγο και πέτυχα ένα πρωινάδικο που δείχνανε τα πιο ακριβά σπίτια του κόσμου , έλεος ρε φίλε. Αλλά ακόμα και στο facebook να μπω βλέπω γνωστούς και φίλους να ανεβάζουν φωτογραφίες από κλαμπάκια , παραλίες , νησιά και δε συμμαζεύεται . :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι. Αλήθεια εχω απορία, γιατι τόσο άσχημα?

 

You know χρεοκωπία , ανεργία και δε συμμαζεύεται... Α , ξέχασα υποτίθεται ότι έχουμε σωθεί και όλα καλά και ανθηρά και οι καταθέσεις υποτίθεται ότι επιστρέφουν πίσω στην Ελλάδα :devil:

 

Ελάτε τώρα , μη με δουλεύετε ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο θείος μου ο ταρίφας είναι έτοιμος να πάρει τα παιδιά του για να πάνε μόνιμα στο χωριό.

 

Κάτι του είπα ότι σκέφτομαι να πάρω ταξί , και μου λέει ότι ακόμα και με κριτήρια να ανοίξει το ταξ΄λι , που δεν πρόκειται , θα ανοίξει χύμα , και θα γεμίσουμε ταξί , και εμείς δεν θα έχουμε ούτε να δώσουμε 5 Ευρώ στα παιδιά μας, ΔΕΝ θα την δώσουνε την άδεια σε σένα , αλλά σε αυτούς που θέλουνε (καρτέλ).

 

+ 200.000 δημόσιοι υπάλληλοι που ετοιμάζεται να τους απολύσουνε μαζικά , γιατί καταργούνται / συγχωνεύονται οργανισμοί , συν τις συντάξεις και μισθούς που μειώνονται κατα 30% απο Σεπτέβρη , + το τρίτο μνημόνιο που έρχεται για να πετύχει η επιλεκτική χρεωκοπία , +++++++....

 

Ολα αυτά σε μια χώρα με 1 εκατομμύριο ανέργους , 500.00 ανασφάλιστους , και άλλες 500.000 με 3μηνες συμβάσεις ( 400 Ευρώ). Στις ηλικίες 25-30 φτάνει το 60-70%.

Ετοιμάζεται και η ιδιωτικοποίηση των πανεπιστημίων και η κατάργηση του ασύλου...

Οπότε , θα έχουμε άσχημο Σεπτέβρη.

 

Επειδή η αστυνομία αναμένει ένα πολύ δυσκολο Σεπτέβρη ηδη ετοιμάζεται.

 

 

Το ειδικό όχημα Αίας

 

Ο Αίαντας είναι ισραηλινής κατασκευής και έχει τη δυνατότητα μεταφοράς 5,5 τόνων νερού καθώς και 100 κιλών ειδικής μπογιάς. Αγοράστηκε πριν από δύο χρόνια έναντι 350.000 ευρώ από την αστυνομία.

 

Μάλιστα, οι χειριστές προγραμματίζουν με υπολογιστή την πίεση του νερού που εκτοξεύεται στο πλήθος και μπορούν να μαρκάρουν και διαδηλωτές. Ο κίνδυνος να τραυματιστεί κάποιος διαδηλωτής από την μεγάλη πίεση νερού είναι κάτι παραπάνω από ορατός γι' αυτό η Αστυνομία έχει εκπαιδεύσει δέκα στελέχη στο χειρισμό του οχήματος.

 

Εκτός του Αίαντα, στο τραπέζι έχουν πέσει και προτάσεις για την αξιοποίηση όλου του οπλοστασίου της Αστυνομίας: πλαστικές σφαίρες, ειδικά όπλα paint ball για το μαρκάρισμα των άτακτων διαδηλωτών, χειροβομβίδες από καουτσούκ.

 

Τέλος, επανεξετάζεται το γεγονός να πέσουν στη μάχη των διαδηλώσεων και τα δέκα ειδικά εκπαιδευμένα σκυλιά της ΕΛ.ΑΣ.

 

Και αυτό είναι η αιτία που δεν μπορείτε να πάτε για μπάνιο?

Είσαι άνεργη ?

Έχεις αυτκίνητο?

 

Την παλέυεις ρε? Εδώ δεν έχουμε να πάρουμε τσιγάρα 4 Ευρώ , θα πάμε για μπάνιο?

Βενζίνες , καφέδες σκατα....χαλάρωσε.....

 

Εδώ σκέφτομαι να πάω με τα πούλμαν 5 Ευρώ σε πάει και σε φέρνει στον Ωροπο , αυτά που σε πάνε για μπάνιο , τα οποία κάνουνε χρυσές δουλειές αυτό τον καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω την εντύπωση ότι τρολάρεις την κατάστασή μας Λεωνίδα

 

Δες την απάντηση μου στο θέμα σου και θα καταλάβεις.

 

Να τα πω και εδω.

 

Εχω βαρεθεί να ακούω οτι όλα πάνε σκατά, όλα είναι απαίσια και οτι όλοι θέλουν να φύγουν. Στην Ελλάδα πλέον όλοι γκρινιάζουν οτι όλα είναι σκατά και κανείς δεν κάνει κάτι για να καλυτερέψει την ζωή του. Προτιμά να γκρινιάζει.

 

Προσπαθήστε να καλυτερέψετε την ζωή σας, σταματήστε να γκρινιάζετε και να μιζεριάζεται και σίγουρα όλα θα πάνε καλύτερα! όχι τέλεια αλλα σίγουρα καλύτερα!

 

Όσοι νομίζουν οτι θα φύγουν εξωτερικό και θα παίρνουν 2-3 χιλιάδες ευρώ παραπάνω απ'οτι θα πέρναν στην Ελλάδα για το ίδιο επαγγελμα, απλά κοροιδεύουν τον εαυτό τους και δεν εχουν ιδέα τι παίζει έξω. Οτι στο εξωτερικό παίρνεις κάποια λεφτά παραπάνω στον μισθό σου, είναι επειδή ειναι διαφορετική η ζωη εκεί.

Π.χ Αγγλία το μπυκαλάκι το νερό έχει 2 €. Εδω έχει 0,50 €. και πολλά πολλά άλλα!

 

 

Την παλέυεις ρε? Εδώ δεν έχουμε να πάρουμε τσιγάρα 4 Ευρώ , θα πάμε για μπάνιο?

Βενζίνες , καφέδες σκατα....χαλάρωσε.....

 

Εδώ σκέφτομαι να πάω με τα πούλμαν 5 Ευρώ σε πάει και σε φέρνει στον Ωροπο , αυτά που σε πάνε για μπάνιο , τα οποία κάνουνε χρυσές δουλειές αυτό τον καιρό.

 

Δουλεύεις ή είσαι άνεργος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες την απάντηση μου στο θέμα σου και θα καταλάβεις.

 

Να τα πω και εδω.

 

Εχω βαρεθεί να ακούω οτι όλα πάνε σκατά, όλα είναι απαίσια και οτι όλοι θέλουν να φύγουν. Στην Ελλάδα πλέον όλοι γκρινιάζουν οτι όλα είναι σκατά και κανείς δεν κάνει κάτι για να καλυτερέψει την ζωή του. Προτιμά να γκρινιάζει.

 

Προσπαθήστε να καλυτερέψετε την ζωή σας, σταματήστε να γκρινιάζετε και να μιζεριάζεται και σίγουρα όλα θα πάνε καλύτερα! όχι τέλεια αλλα σίγουρα καλύτερα!

 

Όσοι νομίζουν οτι θα φύγουν εξωτερικό και θα παίρνουν 2-3 χιλιάδες ευρώ παραπάνω απ'οτι θα πέρναν στην Ελλάδα για το ίδιο επαγγελμα, απλά κοροιδεύουν τον εαυτό τους και δεν εχουν ιδέα τι παίζει έξω. Οτι στο εξωτερικό παίρνεις κάποια λεφτά παραπάνω στον μισθό σου, είναι επειδή ειναι διαφορετική η ζωη εκεί.

Π.χ Αγγλία το μπυκαλάκι το νερό έχει 2 €. Εδω έχει 0,50 €. και πολλά πολλά άλλα!

 

Και εδώ έτσι είναι....η ακρίβεια έχει βαρέσει κόκκινο.

Αλλά , στην όποια Αγγλία , θα έχεις καλύτερη ποιότητα ζωής. Ελα κάτσε εδώ 2 μήνες , απλά κάτσε , χωρίς να κάνεις τπτ , και θα σε πιάσει κατάθλιψη.

Γιατί εμείς δεν είμαστε πια αγανακτισμένοι , αλλά απελπισμένοι , γιατί δεν έχουμε καμία μα καμία επιλογή πλέον

 

 

 

Δουλεύεις ή είσαι άνεργος?

 

Το να δουλέυεις σήμερα είναι σαν να ήσουνα εκατομμυριούχος κάποτε.....

Και δεν υπερβάλλω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...