Προς το περιεχόμενο

Μαγκες.....δεν αντέχω άλλο


zazik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χμμμμ...ναι νομίζω αυτό μου είχε πει , αλλά ότι παίζουνε στο κόλπο και τα ταμεία...εννοώντας , ότι όσα περισσότερα φάρμακα γράφει , τόσα περισσότερα παίρνει και μέσω ταμείων.

Και όχι μόνο. Προχθές μου έλεγε η μάνα μου για εναν που έχει ένα υπέροχο συστηματακι χρόνια τώρα. Επειδή ως γνωστόν γινεται χαμός στο ΙΚΑ με τις ουρές και ο κόσμος καταλήγει να μην εξυπηρετείται όταν πηγαίνουν να γράψουν φάρμακα ή περιμένουν με τις ώρες (αυτός είναι παθολόγος λέει, αλλά επειδή δέχεται να σου γράψει απ'όλα -και για καρδια κλπ κλπ- τον προτιμούν για να μην τρεχουν κι απ΄τον ενα γιατρό στον άλλο), το σύστημα είναι: αφήνει ο κόσμος το βιβλιάριο του στον φαρμακοποιό της γειτονιάς έναντι 10 ευρώ, κάνει γύρα ο τύπος μια φορά τη βδομαδα και μαζεύει τα βιβλιάρια -και τα δεκάρικα- από τα φαρμακεία, γραφει τα φάρμακα και τα ξαναεπιστρέφει στο φαρμακείο για να παρει ο κάτοχος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 752
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Και όχι μόνο. Προχθές μου έλεγε η μάνα μου για εναν που έχει ένα υπέροχο συστηματακι χρόνια τώρα. Επειδή ως γνωστόν γινεται χαμός στο ΙΚΑ με τις ουρές και ο κόσμος καταλήγει να μην εξυπηρετείται όταν πηγαίνουν να γράψουν φάρμακα ή περιμένουν με τις ώρες (αυτός είναι παθολόγος λέει, αλλά επειδή δέχεται να σου γράψει απ'όλα -και για καρδια κλπ κλπ- τον προτιμούν για να μην τρεχουν κι απ΄τον ενα γιατρό στον άλλο), το σύστημα είναι: αφήνει ο κόσμος το βιβλιάριο του στον φαρμακοποιό της γειτονιάς έναντι 10 ευρώ, κάνει γύρα ο τύπος μια φορά τη βδομαδα και μαζεύει τα βιβλιάρια -και τα δεκάρικα- από τα φαρμακεία, γραφει τα φάρμακα και τα ξαναεπιστρέφει στο φαρμακείο για να παρει ο κάτοχος.

 

θέλω πραγματικά να δω πότε θα καταλάβει ο κόσμος οτι το βιβλιάριο είναι σαν "λευκή επιταγή" στα χέρια του φαρμακοποιού...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν λέμε δεν κουνιέται τίποτε , μιλάμε για τίποτε......!!

 

Α καλά είσαι. Προσωπικά στέλνω παντού και για πωλήτρια και για telemarketing , για τα πάντα. Έχω δει και κάτι αγγελίες για καθαρίστριες και δεν πήρα γιατί υπέθεσα ότι θα παίρνουν αλλοδαπές μόνο ...

 

Πολλές χαμένες ώρες από τη ζωή μου. Και να κάθεσαι όλη μέρα online να βλέπεις τις αγγελίες με το που βγαίνουν , να παίρνεις τηλέφωνο και να σου λένε " καλύφθηκε η θέση "...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Black_widow επειδή δεν βλέπω να αλλαζει κάτι σύντομα στις ζωές μας αν σε ενδιαφέρει τίποτα εποχικό κανε το κουμάντο σου από φέτος το χειμώνα για το επόμενο καλοκαίρι (5μηνη απασχόληση) Είναι ο μοναδικός χώρος στον οποίο βρήκα εργασία αλλά δεν μπορούσα να λείψω για το απαιτούμενο διάστημα λόγω υποχρεώσεων

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ φοβάμαι ότι όπως γέμισε ο κόσμος γυναίκες απο πρώην ανατολικό μπλόκ , μετά την Περεστόικα , θα γεμίσει , στα επόμενα χρόνια απο 20αχρονες Ελληνίδες......ειδικά όπως είναι τα 20άχρονα σήμερα , και τα 15χρονα , δεν θα έχουνε και πολλούς ηθικούς φραγμούς εαν τα πράγματα πάνε πολύ πολύ χειρότερα.....

 

Μήπως ο νταβατζής είναι το εππάγελμα του μέλλοντος? :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ο ύμνος των 20χρονων Ελληνίδων θα είναι το "I know this place, where you should go......

 

 

IN MY BEDROOM" :lol:

 

 

Ντάξ και να θέλουμε να εξάγουμε πουτάνες πως σκατά θα συναγωνιστούμε τις Τσέχες και τις Ουγγαρέζες ξέρω εγώ (αν και φέτος οι Ελληνίδες έχουν ανέβει στα μάτια μου κατακόρυφα)

 

Η μόνη διέξοδος είναι ο τουρισμός αλλά είμαστε μαλάκες. Μια ζωή μπουρδέλο τα κάνουμε και εκεί, τρανό παράδειγμα χτες, μια χούφτα ανθρώπων δεν άφησε τα πλοία να φύγουν.Σκατά στα μούτρα τους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Απο το Facebook πολύ γνωστού και απο τους καλύτερους ψυχιάτρου , Θοδωρή Δασκαλόπουλου

 

-- "Αν συνεχίσω για 6 μήνες ακόμα να μην βρίσκω δουλειά και αφού δεν υπάρχουν άλλα χρήματα στην οικογένεια για να επιβιώσω, θα κλειστώ σε μοναστήρι. Το πήρα απόφαση, γιατρέ..."

-- "Ελάτε τώρα... στ' αλήθεια το σκέφτεστε;"

-- "Ε ναι! Θα γλιτώσω και από τα χαπάκια σας..."

 

[...απόσπασμα από χτεσινή συνεδρία με απελπισμένο 30χρονο...Πόσους άραγε χωράν τα μοναστήρια; ]

 

 

:fear: :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έτσι όπως πάνε τα πράγματα, ας ελπίσουμε αρκετούς.. γιατί είναι τραγικά τα πράγματα και ας μην το πήραμε χαμπάρι λόγω καλοκαιριού....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιό καλοκαίρι ρε παιδιά , 0 μπάνια εδώ . Ευτυχώς βλέπω φωτογραφίες άλλων που πάνε παραλία - καφέ κ.λ.π. να θυμάμαι πώς είναι η ζωή έξω... Το μοναστήρι δεν ακούγεται και τόσο κακή ιδέα after all :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μοναστήρι δεν ακούγεται και τόσο κακή ιδέα after all :devil:

 

θα πρεπει να ειναι το μοναδικο

που θα ειχε φαι και γλυκακι

σε λιγο καιρο

:-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχ παίδες....δεν έχω κάνει ούτε ένα μπάνιο.....Κατέβηκα Μεσσηνία στο χωριό , γιατί είναι άρρωστη η γιαγιά , και ευτυχώς ξέφυγα λιγάκι , αλλά ξαναγύρισα στο μπουρδέλο....

 

Και με δυσκολία , διότι δεν είχε ο πατέρας λεφτά να μας δώσει.....

 

Τι θα κανουμε παίδεεεεεςςςςςς......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...