Προς το περιεχόμενο

Μαγκες.....δεν αντέχω άλλο


zazik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με την μυστήρια συνεντευξη με το ελεφαντάκι δεν έγινε τίποτε....

 

O Copywriter είναι ο αρθρογράφος , αυτό που γράφει τα διαφημιστικά κείμενα....ναι αυτά τα αποτυχημένα σποτάκια που βλέπεις στην τηλεόραση...ε αυτά....

 

Δυστυχώς μόνο αποτυχημένα υπάρχουνε στην Ελλάδα.....Jumbo , Λογάδι θέλετε , κάτι λίγο η Q και η Νova ψιλοσώσανε την κατάσταση......Και το αστείο είναι ότι παίρνουνε βραβεία δημιουργικότητας στα Ermis Awards ( στημένα ...λιγότερο στημένα είναι τα Playmate....)

 

Για να καταλάβεις την δουλειά του copywriter ,δες το βίντεο.....

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=Hzgzim5m7oU

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 752
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Με την μυστήρια συνεντευξη με το ελεφαντάκι δεν έγινε τίποτε....

 

O Copywriter είναι ο αρθρογράφος , αυτό που γράφει τα διαφημιστικά κείμενα....ναι αυτά τα αποτυχημένα σποτάκια που βλέπεις στην τηλεόραση...ε αυτά....

 

Δυστυχώς μόνο αποτυχημένα υπάρχουνε στην Ελλάδα.....Jumbo , Λογάδι θέλετε , κάτι λίγο η Q και η Νova ψιλοσώσανε την κατάσταση......Και το αστείο είναι ότι παίρνουνε βραβεία δημιουργικότητας στα Ermis Awards ( στημένα ...λιγότερο στημένα είναι τα Playmate....)

 

Για να καταλάβεις την δουλειά του copywriter ,δες το βίντεο.....

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=Hzgzim5m7oU

 

Εμένα μου άρεσε το βίντεο. Και η αλήθεια είναι ότι το πώς θα θέσεις κάτι παίζει μεγάλη σημασία. Ειδικά σε δουλειές(είτε για συνέντευξη, είτε για να διαπροαγματευτείς με κόσμο, γενικά για τα πάντα).

 

Offtopic εντελώς : αυτό το βίντεο είναι Γλασκώβη. Και είδατε την συννεφιά? Και ότι το παρουσίασαν beautiful day? Το κέρ@το μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 -15 λεπτά αναμονή για ταχυδρομείο ; Χαλαρά μου έχει τύχει πάνω από ώρα ... Αν μπορώ να πάω λίγο πριν κλείσει που σπάει ο κόσμος έχει καλώς , διαφορετικά οπλίζομαι με πολύ υπομονή . Μόνο μία φορά μου έχει τύχει να εξυπηρετηθώ σε ένα λεπτό , δεν είχε κανέναν μπροστά :mrgreen:

Ανα γεια σου. Το 'χω σταθερό σύστημα πάντα να πηγαίνω τελευταία στιγμή στο κλείσιμο σε όλα αυτά, ακριβως γι'αυτό το λόγο.

 

ps: ωραίο βιντεακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Και ναι! Είμαι επιτέλους επίσημα άνεργος :D ...

Με την 4η φορά το κατάφερα......!!!!!

 

Ξαναλέω , επειδή το θέμα του Copywriter με καίει , στην Ελλάδα του τίποτε , οι διαφημίσεις , τα σποτάκια και τα λοιπά , είναι για ΤΠ (Και πέρνουνε και βραβεία....). Παραδείγματα:

 

Epic fail

 

 

 

Καρα - Epic Fail

 

 

 

Ασχολίαστο εντελώς - shoot the copywriter!

 

 

 

 

Πολύ καλό

 

http://www.youtube.com/watch?v=d605z6azNuk&feature=related

 

 

Οι καλύτερες προσπάθειες...Εδικά οι μεταλάδες όλα τα λεφτά!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά και εγώ έχω πάει ιεκ multimedia τι θα έπρεπε να κάνω να πάω να αυτοκτονήσω? :rolleyes: Αν και απότι μας είχε πει ένας καθηγητής μας που δίδασκε και σε πανεπιστήμια εμείς θα βρούμε ευκολότερα δουλειά σε μερικές περιπτώσεις γιατί θα παίρνουμε πενταροδεκάρες. <_<

Οταν λες πενταροδεκάρες, τι εννοείς?

Γιατί και εγώ σαν απόφοιτος ΑΕΙ αν δεν βρω πουθενά δουλειά, θα εργαστώ με όσο μου προσφέρουν.

502ΕΥΡΩ ας πούμε.

Δηλαδή εσύ πόσες λιγότερες πενταροδεκάρες θα παίρνεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Offtopic εντελώς : αυτό το βίντεο είναι Γλασκώβη. Και είδατε την συννεφιά? Και ότι το παρουσίασαν beautiful day? Το κέρ@το μου.

 

Έκανα την ίδια σκέψη, ίσως όμως ο σκοπός ήταν να πει ακριβώς αυτό: ότι ακόμα και μια όχι τέλεια μέρα θα ήταν τέλεια αν αυτός που δεν μπορεί να δει είχε το φως του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ναι! Είμαι επιτέλους επίσημα άνεργος :D ...

Με την 4η φορά το κατάφερα......!!!!!

 

Ξαναλέω , επειδή το θέμα του Copywriter με καίει , στην Ελλάδα του τίποτε , οι διαφημίσεις , τα σποτάκια και τα λοιπά , είναι για ΤΠ (Και πέρνουνε και βραβεία....). Παραδείγματα:

 

 

 

Epic fail

 

 

 

Καρα - Epic Fail

 

 

 

Ασχολίαστο εντελώς - shoot the copywriter!

 

 

 

 

Πολύ καλό

 

http://www.youtube.com/watch?v=d605z6azNuk&feature=related

 

 

Οι καλύτερες προσπάθειες...Εδικά οι μεταλάδες όλα τα λεφτά!!!

 

 

 

 

 

Προσωπικά η "Καρα epic" διαφήμιση μου άρεσε πολύ ενώ από τις "καλύτερες" μόνο αυτή της Heineken νομίζω ότι άξιζε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Zazik δεν βρήκες άκρη σε Αραβικά Εμιράτα ?

 

To ψάχνω ακόμα , αλλά λόγω της βίζας , πρέπει να είσαι εκεί για να βρεις δουλειά.Ή να πάς καρφωτός , απο κάποια εταιρία εδώ ξέρω γω. Ή να είσαι πολύ καλός , μανατζαρέος δηλαδή και να έχεις καλά κονέ.

το ψάχνω όμως δυνατά, και στέλνω.

 

Η κρίση έχει χτυπήσει όλες τις χώρες ανεξαιρέτως , ΚΑΙ την Κύπρο. Αυτή η κρίση απο Ντουμπάι ξεκίνησε , και έγινε ντόμινο.Εκεί που είχε 40-50% ανάπτυξη ,κύρηξε πτώχευση, και συνήλθε με βοήθεια απο το Κατάρ , και τώρα έχει 10-15%.

 

Παντού είναι ζόρικα τα πράγματα. Απλά Κύπρο και Μ.Ανατολή είναι σαφώς καλύτερα απο Ευρώπη η οποία καταρρέει. Και φυσικά παρα μα πάρα πολύ καλύτερα απο την Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την μυστήρια συνεντευξη με το ελεφαντάκι δεν έγινε τίποτε....

 

O Copywriter είναι ο αρθρογράφος , αυτό που γράφει τα διαφημιστικά κείμενα....ναι αυτά τα αποτυχημένα σποτάκια που βλέπεις στην τηλεόραση...ε αυτά....

 

Δυστυχώς μόνο αποτυχημένα υπάρχουνε στην Ελλάδα.....Jumbo , Λογάδι θέλετε , κάτι λίγο η Q και η Νova ψιλοσώσανε την κατάσταση......Και το αστείο είναι ότι παίρνουνε βραβεία δημιουργικότητας στα Ermis Awards ( στημένα ...λιγότερο στημένα είναι τα Playmate....)

 

Για να καταλάβεις την δουλειά του copywriter ,δες το βίντεο.....

 

 

 

Το βίντεο θα ήταν πιο ρεαλιστικό αν στο τέλος του έπερνε το 50% !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας άνεργος όταν βγάλει κάρτα ανεργίας μπορεί να έχει ιατροφαρμακευτική περίθαλψη ; Εννοώ βιβλιάριο για φάρμακα και γιατρούς.

 

Το αφορολόγητο των 12000 ευρώ θα παραμείνει λέει για νέους κάτω των 30 ετών . Λες και έχουμε δουλειά και μας νοιάζει η φορολόγηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας άνεργος όταν βγάλει κάρτα ανεργίας μπορεί να έχει ιατροφαρμακευτική περίθαλψη ; Εννοώ βιβλιάριο για φάρμακα και γιατρούς.

 

Το αφορολόγητο των 12000 ευρώ θα παραμείνει λέει για νέους κάτω των 30 ετών . Λες και έχουμε δουλειά και μας νοιάζει η φορολόγηση...

 

γιατι το 300αρι εχτρα για τους ελευθερους επαγγελματιες...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας άνεργος όταν βγάλει κάρτα ανεργίας μπορεί να έχει ιατροφαρμακευτική περίθαλψη ; Εννοώ βιβλιάριο για φάρμακα και γιατρούς.

 

 

Ναι , μπορεί! Για αυτό την έβγαλά , σιγά να μην έμπλεκα αλλιώς με τους μαλάκες! Μου είπανε ότι κάθε τρίμηνο πρέπει να την ανανεώνω , παλιά ήτανε κάθε μήνα.

επίσης μου είπανε ότι τέλος Αυγούστου να πάω να ζητήσω μια βεβαίωση ανεργίας , οπου θα την πάω στο ΙΚΑ , και θα ασφαλιστώ για 6 μήνες! Κάτι είναι και αυτό , γιατί τώρα πληρώνω γιατρούς!

 

Παρεπιπτόντως...το πληροφοριακό σύτημα που έχει ο ΟΑΕΔ , είναι τόσο ηλίθιο , κολλάει απιστευτα , είναι σχεδόν παιδικό στην φιλικότητα προς τον χρήστη , κόστισε 4 εκατομμύρια Ευρώ με την προηγούμενη κυβέρνηση , μόνο η δημιουργία του , όχι το να στηθεί σε κάθε ΟΑΕΔ της Ελλάδος.

Και ότι η τωρινή κυβέρνηση είναι στα δικαστήρια με την εταιρία πληροφορικής για αυτό. αμα το δείτε την ώρα που καταχωρεί τα στοιχεία θα καταλάβετε. Εμένα κόλλαγε συνέχεια , απυδήσανε οι υπάλληλοι ( ευγενέστατοι δεν μπορώ να πώ..) , και τελικά μετά απο 45 λεπτά και πολλές φορές που κόλλησε και ξαναξεκινήσαμε απο την αρχή , τα καταφέραμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ότι η τωρινή κυβέρνηση είναι στα δικαστήρια με την εταιρία πληροφορικής για αυτό.

 

Γι αυτό διεκπεραιώνουν 30 αιτήσεις τη μέρα;

Ξέρεις ποια είναι η εταιρία πληροφορικής; Άκου δικαστήρια. Το παρέλαβες μεγάλε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks Zazik . Ό,τι γιατρούς προλάβουμε μέσα σε αυτούς τους 6 μήνες δηλαδή , ε ; Έχω να πάω ενδοκρινολόγο , ωρυλά , δερματολόγο , αλλεργιολόγο , οφθαλμίατρο και δε συμμαζεύεται , πολλά λεφτά για ιδιωτικές επισκέψεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...