Προς το περιεχόμενο

Μαγκες.....δεν αντέχω άλλο


zazik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ξαδερφούλες έχω που σπουδάσανε αγγλία η μία επέστρεψε ελλάδα τις καλές μέρες όχι τώρα με τη κρίση και δούλευε στο φυσικό αέριο ώρες ατελείωτες,φτάσανε να της χρωστάγανε χρήματα και αφού είδε τα καλά της πατρίδας τα μάζεψε και επέστρεψε στην αγγλία και εργάζεται για το αγγλικό δημόσιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 752
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Πολύ πετυχημένο βίντεο ....

 

http://www.youtube.com/watch?v=6csP4Z7pAr8&feature=player_embedded#at=32

 

 

Περι CV o λόγος , κάτι πολύ ενδιαφέρον για CV sto εξωτερικό.....

Μισο το κάνω εντιτ....

Your CV is an employer.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω δεν καταλαβαινω το εξης. πως γινεται να υπαρχει τοσο μεγαλη δυσχερεια αλλα παραλληλα ο καθενας της ηλικιας 18-30 να μπορει να μου βγαινει για καθημερινες εξοδους, να τρωει διαρκως fridays και τελος καθε χρονο να παιρνει το καινουριο iphone και ipad που θα βγει και αλλα παρεμφερη; γιατι ξερω τετοια ατομα και τα βλεπω πολυ χαλαρα και large...

 

να συμπληρωσω, ελεος το ελλαδισταν μου μεσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω δεν καταλαβαινω το εξης. πως γινεται να υπαρχει τοσο μεγαλη δυσχερεια αλλα παραλληλα ο καθενας της ηλικιας 18-30 να μπορει να μου βγαινει για καθημερινες εξοδους, να τρωει διαρκως fridays και τελος καθε χρονο να παιρνει το καινουριο iphone και ipad που θα βγει και αλλα παρεμφερη; γιατι ξερω τετοια ατομα και τα βλεπω πολυ χαλαρα και large...

 

να συμπληρωσω, ελεος το ελλαδισταν μου μεσα...

O θεσμος της οικογενειας στην Ελλαδα παραμενει δυνατος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι εξω ειναι μονο αυτοι που εχουν την δυνατότητα για καθημερινές εξοδους fridays και ipod!

 

Εξοδος δεν σημαινει καφετερια με 4 ευρω τον καφε και 5 ευρω την μπυρα(την μικρη βεβαιως βεβαιως). Και το παγκακι και το παρκο καλα ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O θεσμος της οικογενειας στην Ελλαδα παραμενει δυνατος.

 

Και ο θεσμος του δημοσιου υπαλληλου, που ακομη δεν εχει καταλαβει δυνατη κριση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω δεν καταλαβαινω το εξης. πως γινεται να υπαρχει τοσο μεγαλη δυσχερεια αλλα παραλληλα ο καθενας της ηλικιας 18-30 να μπορει να μου βγαινει για καθημερινες εξοδους, να τρωει διαρκως fridays και τελος καθε χρονο να παιρνει το καινουριο iphone και ipad που θα βγει και αλλα παρεμφερη; γιατι ξερω τετοια ατομα και τα βλεπω πολυ χαλαρα και large...

 

να συμπληρωσω, ελεος το ελλαδισταν μου μεσα...

 

Οι νέοι που ξέρεις εσύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ο θεσμος του δημοσιου υπαλληλου, που ακομη δεν εχει καταλαβει δυνατη κριση.

Και ο θεσμος του λαθραιου μεταναστη, ο θεσμος του λαδωματος, ο θεσμος του αρπα-κολα, ο θεσμος της μιζας κ.ο.κ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω αρχίσει να τα παίρνω αγρίως με τις απαντήσεις των εργοδοτών. Έστειλα βιογραφικό για θέση γραμματείας σε ένα ιατρείο ( η αγγελία για τη θέση δημοσιεύτηκε χτες στις 8 + το βράδυ ). Τα προσόντα που χρειάζονταν για τη θέση σύμφωνα με την αγγελία ήταν γνώση Αγγλικών και Η/Υ.

 

Παίρνω μία απάντηση ότι επιλέχθηκαν 3 άτομα για να περάσουν από τεστ και δεν είμαι μέσα σε αυτούς. Ο.Κ. μέχρι εδώ , θα μπορούσες να πεις και μπράβο που απάντησε. Το θέμα είναι ότι η απάντηση συνοδευόταν από την αιτιολογία ότι δυστυχώς μόνα αυτά τα 3 άτομα συγκεντρώνουν τα προσόντα για τη θέση ( γιατί είναι σπάνιο φαίνεται να ξέρει κάποιος Αγγλικά και Η/Υ ) και είναι βέβαιος ότι θα βρω κάποια θέση που να μου αξίζει . Σαν να σου λέει κοινώς ότι είσαι για τα μπάζα.

 

Φαντάζομαι ότι την ίδια απάντηση θα την έστειλε και στους υπόλοιπους αλλάζοντας το ονοματεπώνυμο του παραλήπτη και μπορεί να μη διάβασε καν το βιογραφικό μου σημείωμα αλλά δεν αρκούσε μία απάντηση του στυλ " Δεν επιλεχθήκατε για τη τελική φάση " πρέπει να κάθεται να προσβάλλει όλους τους υπόλοιπους ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω αρχίσει να τα παίρνω αγρίως με τις απαντήσεις των εργοδοτών. Έστειλα βιογραφικό για θέση γραμματείας σε ένα ιατρείο ( η αγγελία για τη θέση δημοσιεύτηκε χτες στις 8 + το βράδυ ). Τα προσόντα που χρειάζονταν για τη θέση σύμφωνα με την αγγελία ήταν γνώση Αγγλικών και Η/Υ.

 

Παίρνω μία απάντηση ότι επιλέχθηκαν 3 άτομα για να περάσουν από τεστ και δεν είμαι μέσα σε αυτούς. Ο.Κ. μέχρι εδώ , θα μπορούσες να πεις και μπράβο που απάντησε. Το θέμα είναι ότι η απάντηση συνοδευόταν από την αιτιολογία ότι δυστυχώς μόνα αυτά τα 3 άτομα συγκεντρώνουν τα προσόντα για τη θέση ( γιατί είναι σπάνιο φαίνεται να ξέρει κάποιος Αγγλικά και Η/Υ ) και είναι βέβαιος ότι θα βρω κάποια θέση που να μου αξίζει . Σαν να σου λέει κοινώς ότι είσαι για τα μπάζα.

 

Φαντάζομαι ότι την ίδια απάντηση θα την έστειλε και στους υπόλοιπους αλλάζοντας το ονοματεπώνυμο του παραλήπτη και μπορεί να μη διάβασε καν το βιογραφικό μου σημείωμα αλλά δεν αρκούσε μία απάντηση του στυλ " Δεν επιλεχθήκατε για τη τελική φάση " πρέπει να κάθεται να προσβάλλει όλους τους υπόλοιπους ;

μηπως εψαχνε γκομενα και οχι γραμματεα?μπα μωρέ μαλλον θα ηθελε και μερικες γνωσεις ιατρικης.αλλα για το γαμωτο στειλε του εμαιλ λεγοντας ευχαριστω για την ενημερωση και με πολυ ευγενικο τροπο να σου πει πια ηταν τα προσοντα που δεν ειχες ετσι ωστε να ξερεις για να τα αποκτησεις/βελτιωσεις στο μελλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ πετυχημένο βίντεο ....

 

http://www.youtube.c..._embedded#at=32

 

 

Περι CV o λόγος , κάτι πολύ ενδιαφέρον για CV sto εξωτερικό.....

Μισο το κάνω εντιτ....

 

cv for dummies

εχει περισσοτερες λεξουλες

;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω δεν καταλαβαινω το εξης. πως γινεται να υπαρχει τοσο μεγαλη δυσχερεια αλλα παραλληλα ο καθενας της ηλικιας 18-30 να μπορει να μου βγαινει για καθημερινες εξοδους, να τρωει διαρκως fridays και τελος καθε χρονο να παιρνει το καινουριο iphone και ipad που θα βγει και αλλα παρεμφερη; γιατι ξερω τετοια ατομα και τα βλεπω πολυ χαλαρα και large...

 

να συμπληρωσω, ελεος το ελλαδισταν μου μεσα...

ατομο που βγαινει καθε μερα εξω δε ξερω ουτε ενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...