Προς το περιεχόμενο

H Lady Gaga χρησιμοποιεί Ubuntu


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραια τοτε τουλαχιστον πανε σε ενα μαγαζι και ζητα ενα τα Mac OS X, αλλα προσεχε! Να στα δωσουν τζαμπα...

 

Ποια απ'ολα ?

 

Γιατι ειναι και καμια δεκαρια...

 

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 56
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Ποια απ'ολα ?

 

Γιατι ειναι καμια δεκαρια...

 

:P

 

δεν χάνεις ευκαιρία ε;

Για να σε φτιάξω ακόμα περισσότερο διάβασε συζήτηση που άκουσα πρόσφατα σε κατάστημα υπολογιστών όσο περίμενα

 

-πελάτης: Έχετε τα νέα office;

-υπάλληλος: 'Εεε ναι βεβαιώς.

-πελάτης: Τα νέα office θα λειτουργήσουν σε pc τριετίας;

-υπάλληλος: Ναι κανένα πρόβλημα, πάντως πληροφοριακά δεν είναι σωστός ο όρος νέα office.

-πελάτης: Ναι πράγματι τώρα που το λες δεν ακούγεται σωστό. Τα νέα offices ακούγεται πιο σωστό.

 

Η συζήτηση έγινε κάπως έτσι και εννοείτε πως ο καημένος υπάλληλος δεν τόλμησε να πει τίποτα μετά από αυτό που άκουσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια τοτε τουλαχιστον πανε σε ενα μαγαζι και ζητα ενα τα Mac OS X, αλλα προσεχε! Να στα δωσουν τζαμπα...και σχετικα με το "Γκαου", το μονο που θα σου πω ειναι να μην κρινεις εναν ανθρωπο του οποιου την ιστορια ξες ελαχιστα εως ΚΑΘΟΛΟΥ!

ΤwitterLover, να σου πω..: "το μονο που θα σου πω ειναι να μην κρινεις εναν ανθρωπο του οποιου την ιστορια ξες ελαχιστα εως ΚΑΘΟΛΟΥ!" Δεν φτάνει που δεν το 'πιασες το αστείο (το οποίο πηγάζει απ'το ότι η Gaga φαίνεται να μπερδεύει καναδυο πραγματακια) και νόμιζες ότι στόχευσα τα Linux, επιπλέον έβγαλες κι αυθαίρετο συμπέρασμα ότι τραβαω ζόρι για τα MacOs. Δεν με διακατεχουν τέτοια κολλήματα, ίσως πρέπει να ξεπεράσεις τα δικά σου πριν χάσεις εντελώς την αίσθηση του χιούμορ σου.

 

Όσο αφορά το τελευταίο σου σχόλιο, ξανα-άραξε. Συνολικά, δεν θα διαφωνίσω καθόλου ως γενική 'φιλοσοφία'. Πριν βγάλεις εσύ συμπέρασμα αυτή τη φορά για μένα στο ότι εξέφρασα άποψη και έκρινα έναν *άνθρωπο* στην ουσία του, ας ρωτούσες να στο κάνω πιο συγκεκριμένο: To "γκαου" μου λοιπόν, αφορά μόνο στην εικόνα της, αυτό που πλασάρει/πουλάει, την εμφάνιση. Και όποια πονεμένη -ή μη- ιστορία (δεν το λεω ειρωνικα) κι αν βρίσκεται από πίσω, δεν παίζει κανενα ρόλο στην προκειμένη, α) διοτι δεν έκρινα τον *ανθρωπο* και β)διότι το "γκάου" μου που αφορά καθαρά την εικόνα/look, συνεχίζει να ισχύει σύμφωνα με το προσωπικό μου γούστο και δεν μ'ενδιαφέρει αν το look είναι φυσική απόρροια/έκφραση της -δικαιολογημένης ή μη- προσωπικότητας από πίσω. Καθαρά ως εικόνα, παραμένει γκάου. Για μένα. Περί αναυθαίρετου δικαιώματος να κρίνω την εικόνα και να το εκφράζω σύμφωνα με το γούστο μου, δεν θα το συζητησουμε καν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤwitterLover, να σου πω..: "το μονο που θα σου πω ειναι να μην κρινεις εναν ανθρωπο του οποιου την ιστορια ξες ελαχιστα εως ΚΑΘΟΛΟΥ!" Δεν φτάνει που δεν το 'πιασες το αστείο (το οποίο πηγάζει απ'το ότι η Gaga φαίνεται να μπερδεύει καναδυο πραγματακια) και νόμιζες ότι στόχευσα τα Linux, επιπλέον έβγαλες κι αυθαίρετο συμπέρασμα ότι τραβαω ζόρι για τα MacOs. Δεν με διακατεχουν τέτοια κολλήματα, ίσως πρέπει να ξεπεράσεις τα δικά σου πριν χάσεις εντελώς την αίσθηση του χιούμορ σου.

 

Όσο αφορά το τελευταίο σου σχόλιο, ξανα-άραξε. Συνολικά, δεν θα διαφωνίσω καθόλου ως γενική 'φιλοσοφία'. Πριν βγάλεις εσύ συμπέρασμα αυτή τη φορά για μένα στο ότι εξέφρασα άποψη και έκρινα έναν *άνθρωπο* στην ουσία του, ας ρωτούσες να στο κάνω πιο συγκεκριμένο: To "γκαου" μου λοιπόν, αφορά μόνο στην εικόνα της, αυτό που πλασάρει/πουλάει, την εμφάνιση. Και όποια πονεμένη -ή μη- ιστορία (δεν το λεω ειρωνικα) κι αν βρίσκεται από πίσω, δεν παίζει κανενα ρόλο στην προκειμένη, α) διοτι δεν έκρινα τον *ανθρωπο* και β)διότι το "γκάου" μου που αφορά καθαρά την εικόνα/look, συνεχίζει να ισχύει σύμφωνα με το προσωπικό μου γούστο και δεν μ'ενδιαφέρει αν το look είναι φυσική απόρροια/έκφραση της -δικαιολογημένης ή μη- προσωπικότητας από πίσω. Καθαρά ως εικόνα, παραμένει γκάου. Για μένα. Περί αναυθαίρετου δικαιώματος να κρίνω την εικόνα και να το εκφράζω σύμφωνα με το γούστο μου, δεν θα το συζητησουμε καν.

Δίκιο έχεις δεν έχω όρεξη για συζήτηση μαζί σου.... Μόλις έχασα λίγα λεπτά απο την ζωή μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤwitterLover, να σου πω..: "το μονο που θα σου πω ειναι να μην κρινεις εναν ανθρωπο του οποιου την ιστορια ξες ελαχιστα εως ΚΑΘΟΛΟΥ!" Δεν φτάνει που δεν το 'πιασες το αστείο (το οποίο πηγάζει απ'το ότι η Gaga φαίνεται να μπερδεύει καναδυο πραγματακια) και νόμιζες ότι στόχευσα τα Linux, επιπλέον έβγαλες κι αυθαίρετο συμπέρασμα ότι τραβαω ζόρι για τα MacOs. Δεν με διακατεχουν τέτοια κολλήματα, ίσως πρέπει να ξεπεράσεις τα δικά σου πριν χάσεις εντελώς την αίσθηση του χιούμορ σου.

 

Όσο αφορά το τελευταίο σου σχόλιο, ξανα-άραξε. Συνολικά, δεν θα διαφωνίσω καθόλου ως γενική 'φιλοσοφία'. Πριν βγάλεις εσύ συμπέρασμα αυτή τη φορά για μένα στο ότι εξέφρασα άποψη και έκρινα έναν *άνθρωπο* στην ουσία του, ας ρωτούσες να στο κάνω πιο συγκεκριμένο: To "γκαου" μου λοιπόν, αφορά μόνο στην εικόνα της, αυτό που πλασάρει/πουλάει, την εμφάνιση. Και όποια πονεμένη -ή μη- ιστορία (δεν το λεω ειρωνικα) κι αν βρίσκεται από πίσω, δεν παίζει κανενα ρόλο στην προκειμένη, α) διοτι δεν έκρινα τον *ανθρωπο* και β)διότι το "γκάου" μου που αφορά καθαρά την εικόνα/look, συνεχίζει να ισχύει σύμφωνα με το προσωπικό μου γούστο και δεν μ'ενδιαφέρει αν το look είναι φυσική απόρροια/έκφραση της -δικαιολογημένης ή μη- προσωπικότητας από πίσω. Καθαρά ως εικόνα, παραμένει γκάου. Για μένα. Περί αναυθαίρετου δικαιώματος να κρίνω την εικόνα και να το εκφράζω σύμφωνα με το γούστο μου, δεν θα το συζητησουμε καν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν χάνεις ευκαιρία ε;

Για να σε φτιάξω ακόμα περισσότερο διάβασε συζήτηση που άκουσα πρόσφατα σε κατάστημα υπολογιστών όσο περίμενα

 

-πελάτης: Έχετε τα νέα office;

-υπάλληλος: 'Εεε ναι βεβαιώς.

-πελάτης: Τα νέα office θα λειτουργήσουν σε pc τριετίας;

-υπάλληλος: Ναι κανένα πρόβλημα, πάντως πληροφοριακά δεν είναι σωστός ο όρος νέα office.

-πελάτης: Ναι πράγματι τώρα που το λες δεν ακούγεται σωστό. Τα νέα offices ακούγεται πιο σωστό.

 

Η συζήτηση έγινε κάπως έτσι και εννοείτε πως ο καημένος υπάλληλος δεν τόλμησε να πει τίποτα μετά από αυτό που άκουσε.

 

 

Εγω , με το ξεδαρφακι πινουμε καφε πριν καιρο:

 

-ξαδερφακι:Ρε μλκ , θελω να μπω στα bios για να δω θερμοκρασιες....κλπ κλπ

-εγω(που ακουγοντας το , αφησα ευλαβικα οτι κρατουσα για να μην του το πεταξω):Που θες να μπεις?

 

-ξαδερφακι:Στα bios..

 

-εγω(περνοντας υφος του avatar μου):Μαλιστα.Εχει πολλα bios η μητρικη σου ,, Ε ?

 

-ξαδερφακι(που καταλαβε οτι παιχτηκε μλκια , γελαει..):Ε οκ ρε μλκ το bios..

 

 

Αφου του εξηγησα μετα τα αρχικα b.i.o.s το καταλαβε.

 

Εδω το λενε .. και το ξαναλενε και οταν τους λες οτι ειναι λαθος ειναι σαν να μιλας στον αερα :-D :-D

 

Αλλα και απο την αλλη ειναι και ενα ειδος ταυτοτητας..Οταν ακους καποιον να σου λεει

 

τα office

τα bios

τα linux

τα xbox (ναι μου το χουν πει και αυτο..)

 

 

κατα πολυ μεγαλη πιθανοτητα συνεπαγεται pebkac.(Και βαριας μορφης)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είδα στα γρήγορα την επίσκεψη της Gaga στη Google.

 

δεν αναφέρεται το Ubuntu.

 

επίσης δεν βρήκα πουθενά την περίφημη συνέντευξη. Άρα, μήπως...λέω μήπως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πολυ πολυ... επειδη η τυπισσα ειναι... γκα γκα (το λεει και το ονομα της αλλωστε) να μπερδευτηκε και να ειπε οτι χρησιμοποιει τα ubuntu αντι για τα android...

 

Οποτε να μια διαφημιση στα... ubuntu απο το πουθενα...

 

Βελε κι εσυ τα νεα ubuntu στο pc σου... τα εχει και η Lady Gaga... για να χειριζεται αυτη unity... μπορεις κι εσυ... γιατι δεν εισαι... ga-ga.

 

Πως δεν βγαλανε ακομα τα ubuntu Gaga edition...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να έχει μια τυπική μουσική ικανότητα, αλλά όσον αφορά το προφίλ της κάνει μπαμ ότι είναι φτιαχτό, όλο να προκαλεί εντυπώσεις ξέρει, με την ευλογία των managers της φυσικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...