Προς το περιεχόμενο

H Lady Gaga χρησιμοποιεί Ubuntu


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτή την είδηση την ψάρεψα από εδώ

 

http://osarena.net/2011/04/kanto-opos-i-lady-gaga-vale-ubuntu.html

 

Σε μια συνέντευξη που δόθηκε πριν λίγες μέρες στην Google από την Lady Gaga ανέφερε ότι σαν λειτουργικό σύστημα στο pc της χρησιμοποιεί Ubuntu.

Συγκεκριμένα όταν την ρώτησαν τι λειτουργικό σύστημα χρησιμοποιεί απάντησε

 

“Well you know, I’m neither into PCs or Macs, first of all. Secondly, I don’t like either of them; it’s like everybody uses them these days. I’m more into this thing called Ubuntu. Two months ago, a buddy of mine told me to use it to avoid getting hacked, and I’ve loved it since then. It’s really fun to use!”

 

Οτάν ρώτησαν γιατί έκανε αυτή την επιλογή απάντησε

 

“I love Ubuntu because it’s unique, it’s so like me and my little monsters – we’re different, but we’re awesome!“

 

Ενώ όταν ρωτήθηκε να σχολιάσει για τις αρχές του ελεύθερου λογισμικού απάντησε:

 

“It’s great when things are free. I think it kinda really helps people who can’t buy computers on their own.. I’d love to see Apple doing something like that … they make such great products but not everyone can buy them”.

 

Αυτή η δήλωση της φυσικά είχε μεγάλη απήχηση στους έφηβους και μέσα στις επόμενες δύο μέρες καταγράφηκε θεαματική αύξηση στα hit για το ubuntu από την google ενώ ο ceo της canonical έκανε την παρακάτω δήλωση

 

“This is a giant leap for the Linux community, and we’ll always be grateful to Lady Gaga for that”

 

Και εδώ ολόκληρη η συνέντευξη της από το youtube

 

http://www.youtube.com/watch?v=hNa_-1d_0tA&feature=player_embedded

 

edit:προσπαθώ να το ανεβάσω και στο lobby των ειδήσεων αλλά δεν ξέρω για ποιό λόγο μου λέει ότι έχω υπερβεί το όριο ενώ δεν έχω κάνει ποτέ μου κάποια δημοσίευση εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 56
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Πρέπει να είναι μούφα. Στην συνέντευξη δεν λέει κάτι τέτοιο (τουλάχιστον δεν υπάρχει η λέξη Ubuntu στους υπότιτλους). Ίσως είναι πρωταπριλιάτικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πρέπει να είναι μούφα. Στην συνέντευξη δεν λέει κάτι τέτοιο (τουλάχιστον δεν υπάρχει η λέξη Ubuntu στους υπότιτλους). Ίσως είναι πρωταπριλιάτικο.

 

H ερωτηση που μου ρθε ειναι:Εκατσες και ειδες 1 ωρα και 11 λεπτα συνεντευξη Gaga?biggrin.gifbiggrin.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκάνα λίγο ψάξιμο στο google και φαίνετε να είναι όντος πρωταπριλιάτικο. Δλδ αν δείτε την αυθεντική είδηση έχει ανέβει καθαρά την 1 Απριλίου. Το θέμα όμως είναι ότι ελληνικά ακόμα και ξένα site την αναπαράγουν την είδηση με ενθουσιασμό και μετά την 1 Απριλίου. Σαν να θέλουν να το πιστέψουν. Μου φαίνετε το linux γενικά ταιριάζει και στο profil της Lady(όχι τις Αντζελας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι δυσφημιση ειναι διαφημιση.Μηπως οι χρηστες mac ειναι ανωτερης κουλτουρας απο την Gaga?:devil:

 

Και να η αποδειξη:

 

http://www.redmondpie.com/lady-gaga-visits-apple-hq-in-cupertino-possibly-for-new-iphone-4-commercial/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γνώμη της Lady Gaga για τις "αρχές του ελεύθερου λογισμικού" είναι πως βοηθάει αυτούς που δεν έχουν λεφτά για λογισμικό; Αυτό κατάλαβε; Ελεύθερο λογισμικό δεν σημαίνει απλά τζάμπα λογισμικό! Κρίμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...