Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft κυκλοφορεί δωρεάν, portable εργαλείο antivirus


gsarig

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Δεν κουραστήκατε με την ίδια κουβέντα ξανά και ξανά και ξανά και ξανά και ξανά;

 

 

Τα παραπονα σου στον βομβιστη του thread.Καπου εδω γυρω θα ναι και θα απολαμβανει τα pop corn τουtongue.gif

Μιλα ενοχε!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 77
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πολλά προγράμματα λίγες λύσεις, πάντος λίγο λίγο μία προσπάθεια κάτι είναι.

 

κανα live cd πότε θα δούμε;

 

Εσύ τώρα γιατί έχεις τέτοιες απαιτήσεις, για freeware προγραμματάκι της Microsoft μιλάμε, περίμενε μερικά χρόνια και το σηζητάμε. Πάντος αν το χρειάζεσαι πολύ και σε καλήπτουν οι drivers των WinXP SP2 δες αν τρέχει αυτή η ιστορία στο Bart PE.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορω να σου απαντησω επιχειρηματολογοντας ''κομπιουτεριστικα''. Θα αναφερω την προσωππικη μου αποψη. Το Linux ειναι ανοικτου κωδικα. Άλλο λοιπόν να υποστηρίζεται ενα λειτουργικο απο 500 προγραμματιστες (microsoft) και άλλο απο 500.000+.

Υστερα παιζει ρολο και η δημοτικοτητα των Windows που θεωρω μειονεκτημα. Αλλό ενας χακερ-κρακερ να εχει στοχο το 10% -λεμε τωρα- (χρηστες Linux Mac) και αλλο το 90% χρηστες Windows.

 

Άργησα να μπω στην κουβέντα ομολογώ πως με εντυπωσίασαν οι αριθμοί που αναφέρεις

 

Αλλά ρε συ έχω λίγο διαφορετική άποψη για τα νούμερα αυτα και μιας και το έχω ερευνήσει λίγο παραπάνω είπα να τα αναφέρω έτσι εντελώς πληροφοριακά :)

 

 

Τα στοιχεία που βρίσκω είναι πως οι developers toy Linux Kernel τουλάχιστον για τον Ιουλ. του 2010 είναι 1170: Η πηγή μου και μάλιστα με ονόματα.

 

Για τα Windows 7 (Windows Server, Windows Azure κλπ έχουν άλλες ομάδες) το developer team (οι ομάδες για testing, quality assurance, sustain & support κλπ δεν συμπεριλαμβάνονται) είναι περίπου 1000. Οι πηγές μου:

Link 1

και

Link 2

 

Φιλικά

gkanel

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...