Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft κυκλοφορεί δωρεάν, portable εργαλείο antivirus


gsarig

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 77
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και όμως μπορεί να συμβεί στην περίπτωση ενός cross platform virus .

Τι ειναι αυτο; να μαθαινουμε κιολας

 

 

DoubleFacePalm.jpg

 

Χαιρομαι που σε ολα οσα ανεφερα, σχολιασες με τον τροπο σου αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρομαι που σε ολα οσα ανεφερα, σχολιασες με τον τροπο σου αυτο.

 

ενα απλο search να κανει καποιος με τα posts σου στο insomnia , θα μαθει απο πρωτο χερι τον ορισμο της προκαταληψης.

 

 

τι να σχολιασω?οτι μπαινεις σε καθε thread που γραφει Microsoft και γραφεις ενα σωρο "μπουμπουκια"?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ειναι αυτο; να μαθαινουμε κιολας

 

Απο wikipedia

 

"Cross-platform viruses

A new area of concern identified in 2007 is that of cross-platform viruses, driven by the popularity of cross-platform applications. This was brought to the forefront of malware awareness by the distribution of an Openoffice.org virus called Bad Bunny.

Stuart Smith of Symantec wrote the following:

"What makes this virus worth mentioning is that it illustrates how easily scripting platforms, extensibility, plug-ins, ActiveX, etc, can be abused. All too often, this is forgotten in the pursuit to match features with another vendor... [T]he ability for malware to survive in a cross-platform, cross-application environment has particular relevance as more and more malware is pushed out via Web sites. How long until someone uses something like this to drop a JavaScript infector on a Web server, regardless of platform?"

 

Αλλά τώρα που το ξανασκέφτομαι και πάλι δεν μπορώ να σκεφτώ να τρέξει με τον τρόπο που είπες. Αυτό μάλλον προς malware το κόβω ως χρήση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενα απλο search να κανει καποιος με τα posts σου στο insomnia , θα μαθει απο πρωτο χερι τον ορισμο της προκαταληψης.

 

 

τι να σχολιασω?οτι μπαινεις σε καθε thread που γραφει Microsoft και γραφεις ενα σωρο "μπουμπουκια"?

 

Οκ...αν θεωρεις την αποψη μου μπουμπουκια τοτε δεν έχω λογο να συνεχισω να συζητω μαζι σου. Καλο Πασχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαφορά μας ειναι οτι εγω δε χρειαζεται ουτε να πληρωσω για λογισμικο (πεταμενα λεφτα), ουτε να φορτωσω με add ons τον firefox με αποτελεσμα να μειωθει η ταχυτητα του, ούτε να κατσω να μαθω τον τροπο λειτουργιας των συγκεκριμενων addons και να θετω καθε τρεις και λιγο όρους για καθε ιστοσελιδα.

 

γιατι ποιος σου ειπε οτι πληρωσα εγω; :rolleyes: υπαρχουν και free a/v btw,αρκετα καλα αν σε ενδιαφερει να εισαι νομιμος και τζαμπατζης μαζι.

με το adblock plus βελτιωνεται η ταχυτητα ανοιγματος σελιδων του FF οχι το αντιστροφο.γεγονος.

και εκατσες και εμαθες το δυσκολο στην εκμαθηση λινουξ αλλα δεν μπορεις να αφιεωσεις λιγο χρονο για να μαθεις 2-3 addons του FF? really now.

ασε που δεν χρειαζεται να βαζεις συνεχεια δικα σου φιλτρα,υπαρχουν ετοιμες λιστες για αυτη την δουλεια.

 

 

Την ευθυνη σιγουρα την εχει ο χρηστης σε όλα. Αλλα οπως ειπα και πριν, πιο εύκολα κανεις μλκια στα Windows παρα στο Linux.

Φαντασου δυο αυτοκινητα με εναν απειρο σχετικα οδηγο. Ενα κονσερβοκουτι και μια λιμουζινα. Σε ποιο κινδυνευει περισσοτερο ο οδηγός;

 

και στα δυο.η μηπως νομιζεις η λιμουζινα θα σε σωσει αν πεσεις απο γκρεμο;. :rolleyes:

και τι σημαινει πιο ευκολα κανεις μαλακια στα Windows απο οτι στο Λινουξ; δηλαδη αντι να κανω delete ενα file,κανω format κατα λαθος ολον τον σκληρο; αυτο λες;

 

 

Είναι όμως η πραγματικότητα αυτή. Με το Linux δεν κολλας ιούς. Εγώ γιαυτό έφυγα απο τα Windows. Άλλωστε ποτε δεν ακουσα η διαβασα για κενα ασφαλειας σε Linux. Ακομα και σε αυτο το Forum, συνεχεια διαβαζω για κενα ασφαλειας της microsoft. Ουτε προκατηλειμενος ειμαι. Απλα ειχα windows 9 χρονια, και τελικα ανακαλυψα οτι μπορώ να κανω την ψηφιακη μου ζωη πολυ καλυτερη. Με Windows ξεκινησα αν θελεις να ξερεις!!

Εννοεις την πραγματικοτητα οπως την διατυπωνει το 1% του user base που χρησιμοποει το Λινουξ.Συγνωμη αλλα αν αυτη ειναι η αληθεια και τα Windοws ειναι τοσο προβληματικα,τοτε γιατι το 87% εξακολουθει να τα χρησιμοποιει στην καθημερινη ψηφιακη του ζωη?

σιγουρα τοσα χρονια η παντοκρατορια των Win θα ειχε κλονιστει απο την ιδια τους την ανικανοτητα να φτιαχουν αξιοπιστα λειτουργικα συστηματα.η μηπως τελικα δεν ειναι ακριβως ετσι η πραγματικοτητα; χμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρεξηγησες.

 

Μπουμπουκια εννοω posts του στυλ "οσοι τρεχετε windows καλα να παθετε" "περαστικα" και αλλα τετοια που κατα καιρους γραφεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρεξηγησες.

 

Μπουμπουκια εννοω posts του στυλ "οσοι τρεχετε windows καλα να παθετε" "περαστικα" και αλλα τετοια που κατα καιρους γραφεις.

Μάλλον στο λεξιλογιο σου δεν υπαρχει η λεξη ΚΑΖΟΥΡΑ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ξαναλεω... εγω ο ασχετος πως εβγαλα ακρη;

 

o ασχετος δε γνωριζει την υπαρξη του linux. εσυ εισαι αρκετα σχετικος θα ελεγα

 

πρεπει να ορισουμε πρωτα τον βαθμο της ασχετοσυνης. υπαρχουν ατομα που δε ξερουν να πιανουν το ποντικι ας πουμε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επειδη μαλλον η άποψη μας ενοχλει καποιους, σταματαω εδω και ευχομαι Καλο Πασχα και Καλη Ανασταση.

 

 

εμενα δεν με ενοχλει,αντιθετως με διασκεδαζει.please go on.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά παίρνετε σοβαρά τέτοια τεστ που βγάζουν το eset av \κάλο και το panda γρήγορο. Έλεος δλδ ...

 

Ολοι οσοι τοσα χρόνια έχουμε φάει τους ιούς τον windows με το κουταλάκι ξέρουμε οτι το πρώτο πράγμα που κάνει ο ιος ειναι να κολλήσει το av ώστε μετα να μη βρίσκει ποτε που αρχικά είναι ο ιος στον δίσκο. Το panda (και άλλα βαριά)εαν δεν εχει διπλό xeon και sas raid 0 απλά κολλάει με αποτέλεσμα να το κλείνεις για να κάνεις την δουλειά σου και στο τέλος να τον τρως ....

 

Όσο για τα αυτα τα εφετζίδικα σχόλια οτι βάλε λινουξ η παρε μακ γιατί δεν έχουν ιούς .. έχω να πω αυτό

 

"The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist"

 

 

κοινός... τον νου σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o ασχετος δε γνωριζει την υπαρξη του linux. εσυ εισαι αρκετα σχετικος θα ελεγα

 

πρεπει να ορισουμε πρωτα τον βαθμο της ασχετοσυνης. υπαρχουν ατομα που δε ξερουν να πιανουν το ποντικι ας πουμε :P

έχω πέσει σε άτομο το οποίο δεν ξέρει να κάνει αντιγραφή επικόλληση

και να του λέω εγώ για να καταλάβει τι είναι τύποι αρχείων:

 

πες ότι τα αρχεία είναι ρούχα

αντρικά και γυναικεία

ο άντρας αναγνωρίζει τα αντρικά, η γυναίκα τα γυναικία

το MP4 σου αναγνωρίζει μόνο ρούχα αντρικά αυτού του μεγέθους

 

Και επειδη μαλλον η άποψη μας ενοχλει καποιους, σταματαω εδω και ευχομαι Καλο Πασχα και Καλη Ανασταση.

Η προκατελημένη άποψή σου ενοχλεί κάποιους

Μόνο και μόνο η εικόνα σου σε "προδίδει"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...