Προς το περιεχόμενο

FIFA 12


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απέναντι σε φυσικό αντίπαλο είμαι πολύ καλός στην άμυνα!

 

Απέναντι στη CPU στο Legendary με καλές ομάδες αντίπαλο............ ^_^

Τα δύο τρία γκολάκια τα χω για πρωινό.

 

Ποιός είναι ο πιο effective τρόπος να αμύνεσαι;

 

One on One;

Τeammate contain και κάλυψη από πίσω με τον παίκτη που έχει τον κέρσορα;

Contain;

 

Ο συνδιασμός και των τριών αποκλείεται! Μπερδεύομαι :)

 

Το "μυστικο" για μενα ειναι να μην κανεις ποτε running jockey(L2+R2). Εγω παντοτε κανω contain και jockey μαζι(L2+X). Ετσι σιγουρευεις οτι θα εισαι παντοτε κοντα στον παικτη και την καταλληλη στιγμη μπορεις να αφησεις το Χ και να δοκιμασεις tackle. Με running jockey ειναι τραγικα ευκολο να σε χαζεψει στη ντριμπλα ο αλλος αφου ειναι αδυνατο να προβλεψεις την κινηση του. Με το contain ομως εισαι σιγουρος οτι δε θα σου ξεφυγει ευκολα. Ταυτοχρονα κοιτας και την κινηση στο χωρο και οποτε χρειαστει καλεις και συμπαικτη αλλα με προσοχη μην αφησει τρυπα. Γενικως μπορω να πω πως την αμυνα την συνηθισα και δυσκολα δεχομαι πολλα γκολ πλεον(εκτος κι αν ο αλλος παιζει full assisted+full επιθεση οποτε τρεχω και δε φτανω γιατι το παιχνιδι γινεται πολυ μη ρεαλιστικα γρηγορο). Το θεμα ειναι οτι στην επιθεση πασχω, πηγαινεοερχομαι απο division 9 σε 8 και το αναποδο, δε μπορω να παω στην 7 :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απο την εμπειρια σας στο 11, θα βγει καποια στιγμη στο creation center "επισημα" το ελληνικο πρωταθλημα? Εχω δει οτι εχει αρκετα, αλλα δε ξερεις ποιο να κατεβασεις, αλλα εχουν 14 και αλλα 16 ομαδες(λογω της καταστασης της φετινης).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....ρε γαμωτο εχει καταντησει κοροιδια μεγαλη το Online,πολυ cheating πολυ quit....μολις εχασα εναν αγωνα στο head to head seasons 1-2 στον οποιο ο αλλος επαιζε με 10 απο το 5ο λεπτο αλλα ετρεχαν σαν πυραυλοι :fear: :mrgreen: ...Επαιζα απο την αρχη εν γνωση μου με εναν cheater αλλα ηθελα να δω τι θα γινει. ^_^

Κερδισε με goal στο 90 απο κορνερ ο αμπαλος....Παω να αλλαξω τα stats των παιχτων ΤΩΡΑ!Χωρις κομπινα δεν παλευεται...δεν γ...μιεται ας νικαει ο καλυτερος τουμπανιασμενος! :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....ρε γαμωτο εχει καταντησει κοροιδια μεγαλη το Online,πολυ cheating πολυ quit....μολις εχασα εναν αγωνα στο head to head seasons 1-2 στον οποιο ο αλλος επαιζε με 10 απο το 5ο λεπτο αλλα ετρεχαν σαν πυραυλοι :fear: :mrgreen: ...Επαιζα απο την αρχη εν γνωση μου με εναν cheater αλλα ηθελα να δω τι θα γινει. ^_^

Κερδισε με goal στο 90 απο κορνερ ο αμπαλος....Παω να αλλαξω τα stats των παιχτων ΤΩΡΑ!Χωρις κομπινα δεν παλευεται...δεν γ...μιεται ας νικαει ο καλυτερος τουμπανιασμενος! :-(

 

Το ότι μόλις πατάς για head to head seasons λέει "Downloading Online squads" το χεις δει έτσι? Αλλά ναι είπαμε είναι χαλασμένο αυτό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι μόλις πατάς για head to head seasons λέει το χεις δει έτσι? Αλλά ναι είπαμε είναι χαλασμένο αυτό..

 

 

 

Μεγαλε ειρωνευεσαι?χλευαζεις? :-D μηπως παιζεις κι εσυ με πειραγμενα stats και ενοχλεισαι που λεμε το μυστικο?χαχαχα Αν δεν το χεις δοκιμασει και μιλας χωρις να ξερεις τι σου γινεται καλυτερα μην γραφεις τπτ γιατι τα διαβαζουν κι αλλοι και ηδη γελανε...Μην λεμε τα ιδια ...ειπαμε οτι αλλαγες κανεις δεν τις δειχνει αλλα ισχυουν!!!!Εγω ηδη τρεχω με Godspeed.... κατσε εσυ να διαβαζεις οτι σου λεει ενα παιχνιδι με 1002 προβληματα και να τρεχεις να προλαβεις τους αντιπαλους που σου κανουν πλακα-που πλεον στο online δεν υπαρχει και κανενας εντιμος, ισως στο Ultimate team και οσοι παιζουν στο manual που λογικα ειναι και λιγοι στον αριθμο ....."Downloading Online squads"χαχαχαχα (γελαω εχω πεσει απ την καρεκλα) Εχω κανει τον Gigs πυραυλο λεμεεεεεεεεεεεεε ξυπνααααααααααααα!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλος μου ειναι division 3 χωρις κανενα cheat κλπ. Τωρα τι να πω και εγω, δεν ξερω με ολα αυτα που λετε. Αλλα πως εφτασε ο φιλος μου εκει, με σερι 20 νικες ( ε και 2-3 ισσοπαλιες μεσα αλλα καμια ηττα) χωρις cheat αναμεσα σε cheaters? Περιεργο μου ακουγεται.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

"Downloading Online squads"χαχαχαχα (γελαω εχω πεσει απ την καρεκλα) Εχω κανει τον Gigs πυραυλο λεμεεεεεεεεεεεεε ξυπνααααααααααααα!!!!!

 

If you can't beat them, join them? :rolleyes:

 

Εγώ πάντως ούτε έβαλα, ούτε θα βάλω ποτέ cheat online για να νικήσω.

Κι ας έχουμε δεν ξέρω πόσους cheaters.

Το χειρότερο είναι να πέφτεις στο επίπεδο τους.

 

Δεν είναι "ξύπνημα" αυτό.

 

Μην ξεχνάμε ότι πολλοί θεωρούν cheating το κάθε τι.

Π.χ. να σε πετυχαίνει ο άλλος πίσω από γωνία στο BC2 και το BF3. Μόνο που εκεί φταίει το netcode. Γενικά online, αν παίζεις καλά, τότε κατά πολλούς είσαι ή exploiter ή cheater, ακριβώς γιατί έχει μπει το μικρόβιο του "δεν μπορεί να είναι τόσο καλός" σε αρκετούς.

 

Φιλος μου ειναι division 3 χωρις κανενα cheat κλπ. Τωρα τι να πω και εγω, δεν ξερω με ολα αυτα που λετε. Αλλα πως εφτασε ο φιλος μου εκει, με σερι 20 νικες ( ε και 2-3 ισσοπαλιες μεσα αλλα καμια ηττα) χωρις cheat αναμεσα σε cheaters? Περιεργο μου ακουγεται.....

 

Μπορεί να μην του έκατσαν οι cheaters. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα μέσα στο παιχνίδι, πχ. αμέσως μετά τη σέντρα. Έτσι θα σιγουρευτείς ότι η κάμερα όντως είναι χαλασμένη (και ακολούθως ότι όντως έφτιαξε). Η όλη διαδικασία δεν παίρνει πάνω από 1 δευτερόλεπτο, μπορείς να το κάνεις οποιαδήποτε στιγμή.

 

Τελικα δε δουλευει το συγκεκριμενο "κολπακι". Το δοκιμασα αρκετες φορες αλλα η καμερα δεν αλλαξε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα δε δουλευει το συγκεκριμενο "κολπακι". Το δοκιμασα αρκετες φορες αλλα η καμερα δεν αλλαξε..

 

ούτε σε μένα δουλεύει

 

Υ.Γ. sheik όταν εισαι online έχουμε μια ρεβάνς του ολυμπιακός - παοκ :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα σε ολους

 

εχω γυρισει στο φιφα απο περσι και ημουν πολυ ενθουσιασμενος

φετος στο ξεκινημα δεν μου αρεσει και ζητω την βοηθεια σας σχετικα

με τις ρυθμισεις που πρεπει να βαλω στο gameplay (δεν παιζω με μανουαλ αλλα

με σεμι ασσιστεδ σε ολα εκτος απο τις πασσες και τις σεντρες οπου παιζω με φουλ

ασσιστεδ). Οι πασσες και τα σουτ ομως ειναι ψοφιες και ειναι σαν να τις εχω βαλει στο μανουαλ.

Εχω κανει σε κατι λαθος(???), γιατι εχουν τρελλη διαφορα με περσι.

 

Επαιξα και ενα uranked game και μεχρι να κανει ο παικτης μου σουτ με κοβουν χαλαρα.

 

Ευχαριστω προκαταβολικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα σε ολους

 

εχω γυρισει στο φιφα απο περσι και ημουν πολυ ενθουσιασμενος

φετος στο ξεκινημα δεν μου αρεσει και ζητω την βοηθεια σας σχετικα

με τις ρυθμισεις που πρεπει να βαλω στο gameplay (δεν παιζω με μανουαλ αλλα

με σεμι ασσιστεδ σε ολα εκτος απο τις πασσες και τις σεντρες οπου παιζω με φουλ

ασσιστεδ). Οι πασσες και τα σουτ ομως ειναι ψοφιες και ειναι σαν να τις εχω βαλει στο μανουαλ.

Εχω κανει σε κατι λαθος(???), γιατι εχουν τρελλη διαφορα με περσι.

 

Επαιξα και ενα uranked game και μεχρι να κανει ο παικτης μου σουτ με κοβουν χαλαρα.

 

Ευχαριστω προκαταβολικα

 

δοκιμασε να ανεβασεις το pass speed και το power bar(βαλτα στο 60) στα game settings και μετα user gameplay customization καπως ετσι το λεει.Βαλε τα ιδια και στο cpu game customization.Επισης στα controls βαλε στο on το passing power assistance.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Εγώ πάντως ούτε έβαλα, ούτε θα βάλω ποτέ cheat online για να νικήσω.

Κι ας έχουμε δεν ξέρω πόσους cheaters.

Το χειρότερο είναι να πέφτεις στο επίπεδο τους.

 

Δεν είναι "ξύπνημα" αυτό.

 

Σωστο...

 

Μην ξεχνάμε ότι πολλοί θεωρούν cheating το κάθε τι.

Π.χ. να σε πετυχαίνει ο άλλος πίσω από γωνία στο BC2 και το BF3. Μόνο που εκεί φταίει το netcode. Γενικά online, αν παίζεις καλά, τότε κατά πολλούς είσαι ή exploiter ή cheater, ακριβώς γιατί έχει μπει το μικρόβιο του "δεν μπορεί να είναι τόσο καλός" σε αρκετούς.

Πολυ σωστο... :mrgreen:

 

 

Μπορεί να μην του έκατσαν οι cheaters. :P

 

Δυσκολο, αν εχει τοσους οσο λενε...

 

Προσωπικα δεν ξερω αν εχει ή οχι. Μου φαινεται πως δεν εχει παντως.

 

Kατι αλλο τωρα.

 

Ειχα φτιαξει ενα πρωταθληματακι insomnia στο fifa 12 μεσα στο custom games - online leagues - my leagues....

 

Το συγκεκριμενο δεν τελειωσε ποτε, καθως δεν ολοκληρωθηκαν ολοι οι αγωνες μεταξυ των παιχτων....(ουτε απο πλευρας μου...αχ0αχ)

 

Το κακο ειναι οτι δεν σου βγαζει μονο του αγωνες να παιξεις μς ποιον κλπ, αλλα πρεπει να στειλεις εσυ σε καθε παιχτη ξεχωριστα. Βεβαια αν εχεις παξει οσα ματς πρεπει και με ολους τους αντιπαλους σου δεν μπορεις να παιξεις αλλο.

 

Οσοι θελετε, φτιαχνουμε ενα νεο και το παιζουμε κανονικα μεχρι τελος.

 

Πειτε εδω το τι και το πως να δουμε.... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εάν ίσχυε κάτι τέτοιο θα χε βουήξει ο τόπος , όπως είχε γίνει με το Back/Select και την άμυνα (ένα ποστ με 70+ σελίδες στο official forum)

 

Μην ξεχνάμε ότι πολλοί θεωρούν cheating το κάθε τι.

Π.χ. να σε πετυχαίνει ο άλλος πίσω από γωνία στο BC2 και το BF3. Μόνο που εκεί φταίει το netcode. Γενικά online, αν παίζεις καλά, τότε κατά πολλούς είσαι ή exploiter ή cheater, ακριβώς γιατί έχει μπει το μικρόβιο του "δεν μπορεί να είναι τόσο καλός" σε αρκετούς.

 

Πολύ σωστός και από μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...