Προς το περιεχόμενο

FIFA 12


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Mολις τωρα μου ξεκολλησε εμενα παντως. :)

 

Στρατηγε ολα καλα χωρις να κανεις τπτ?Εμενα μου βγαλε μηνυμα να το κανω παλι install! :eek: Παιδια μπορει καποιος που κατεβασε το fifa12 απο τον θειο να μου πει αν στο installation κανει το ατελειωτο αυτο update?Μεσω origin γινεται παλι η δουλεια?Επισης αν χρειαζεται καποια ρυθμιση για να μην κρασαρει (κατι διαβασα περι admin κλπ) και το πιο σημαντικο αν εχεις serial number απο αγοραστο παιζεις online?ευχαριστω!

 

Παντως Υπαρχει Live Chat για Customer support αν και μαλλον το γνωριζετε για οποιον δεν ξερει σε αυτη τη διευθυνση http://support.ea.com/app/home/showhome/true καντε κλικ στο 'Contact us " (το chat ειναι ενα μπλε κουτακι,δεν βγαινει παντα με την πρωτη προσαθηστε καποιες φορες). εμενα μου φανηκε αρκετα χρησμιο οταν δεν μπορουσα να τρεξω το παιχνιδι ,δεν μου εδωσαν ξεκαθαρη λυση αλλα οσa μου ελεγαν με εκαναν να υποψιαστω ποια ειναι η λυση.

 

 

ποια ειναι η λυση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στρατηγε ολα καλα χωρις να κανεις τπτ?Εμενα μου βγαλε μηνυμα να το κανω παλι install! :eek: Παιδια μπορει καποιος που κατεβασε το fifa12 απο τον θειο να μου πει αν στο installation κανει το ατελειωτο αυτο update?Μεσω origin γινεται παλι η δουλεια?Επισης αν χρειαζεται καποια ρυθμιση για να μην κρασαρει (κατι διαβασα περι admin κλπ) και το πιο σημαντικο αν εχεις serial number απο αγοραστο παιζεις online?ευχαριστω!

 

εγώ το είχα από το θείο και απλά πέρασα το key μέσα από το παιχνίδι και έπαιξε χωρίς πρόβλημα

 

το μετακίνησα σε φάκελο που όρισα για τα origin games μέσα από τα settings του και πάλι δούλεψε χωρίς πρόβλημα

 

επειδή ήθελα να κάνω χώρο στο σκληρό που το είχα, άλλαξα φάκελο στα origin games σε άλλο σκληρό και έβαλα το key στο origin και μου το κατέβασε από την αρχή σαν fresh installation και κράτησε και όλα τα tournaments κλπ που είχα παίξει

 

μήπως δεν έχει χώρο στο σκληρό που θες να το εγκαταστήσεις ?

ίσως να παίζει ρόλο και από ποιό θείο το κατέβασες

 

και online παίζεις χωρίς πρόβλημα με το key μόνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ το είχα από το θείο και απλά πέρασα το key μέσα από το παιχνίδι και έπαιξε χωρίς πρόβλημα

 

το μετακίνησα σε φάκελο που όρισα για τα origin games μέσα από τα settings του και πάλι δούλεψε χωρίς πρόβλημα

 

επειδή ήθελα να κάνω χώρο στο σκληρό που το είχα, άλλαξα φάκελο στα origin games σε άλλο σκληρό και έβαλα το key στο origin και μου το κατέβασε από την αρχή σαν fresh installation και κράτησε και όλα τα tournaments κλπ που είχα παίξει

 

μήπως δεν έχει χώρο στο σκληρό που θες να το εγκαταστήσεις ?

ίσως να παίζει ρόλο και από ποιό θείο το κατέβασες

 

και online παίζεις χωρίς πρόβλημα με το key μόνο

 

 

 

 

 

Bizniz το παιχνιδι το αγορασα απο μαγαζι κλειστο με ναυλον!Τωρα κρατιεμαι να μην το σπασω :mad: σαν τελευταια προσπαθεια ειπα κι εγω στον θειο, το περιμενω απο ωρα σε ωρα...σκληρος σχεδον αδειος 1G,δεν νομιζω να ειναι αυτο το προβλημα...δεν ειπες τπτ για update οποτε να υποθεσω δεν εκανες;;;!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στρατηγε ολα καλα χωρις να κανεις τπτ?

 

Οχι, δεν εκανα τιποτα. Και φιλος μου ειχε το ιδιο προβλημα και μετα απο καποια ωρα του εφτιαξε μονο του. Εκεινου στις 6 ηταν ενταξει το παιχνιδι. Εμενα εφτιαξε πιο μετα. Το μονο που θυμαμαι να εκανα προς το τελος, ειναι να κανω αποσυνδεση απο το origin, εξοδο, δεν θυμαμαι πως το λεει, μιας και ειχα τα στοιχεια αποθηκευμενα και εμπαινε κατευθειαν στο origin μολις ετρεχα τη συντομευση. Μετα εβαζα χειροκινητα τον κωδικο αλλα μου ελεγε, λαθος κωδικος...αχ0αχ0αχ. Ε, μετα οπως σου λεω, εφτιαξε μονο του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bizniz το παιχνιδι το αγορασα απο μαγαζι κλειστο με ναυλον!Τωρα κρατιεμαι να μην το σπασω :mad: σαν τελευταια προσπαθεια ειπα κι εγω στον θειο, το περιμενω απο ωρα σε ωρα...σκληρος σχεδον αδειος 1G,δεν νομιζω να ειναι αυτο το προβλημα...δεν ειπες τπτ για update οποτε να υποθεσω δεν εκανες;;;!!!

 

όταν το έβαλα να κάνει fresh install σπό το origin είδα στο ξεκίνημα ότι θα κατέβαζε 9GB

μάλλον ήταν μέσα και κάποιο update γιατί το κανονικό είναι αν θυμάμαι καλά 6-7GB

 

το άφησα να κατεβάζει και μετά από καμιά ώρα είχε κατέβει και ήταν έτοιμο

 

τι να πω ? άβυσσος η ψυχή του origin :-D

 

μήπως να έβγαζες τελείως το origin και να το έκανες εγκατάστασση από την αρχή ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια δεν ξερω ....μαλλον λαθος ειμαι σιγουρος...το δισκακι εχει μονο την origin μεσα...το παιχνιδι γινεται βασικα download κ γι αυτο αλλωστε κανει 500 ωρες σε μενα να κατεβει-και οχι παντα με την πρωτη...τι να πω αν δεν ηταν κλειστο οταν το αγορασα θα ελεγα οτι ο τυπος-μαγαζι που το αγορασα ειναι απατη...το αλλο απο τον θειο reloaded παιζει μια χαρα αλλα δεν εχω προσβαση στο online...κανει check connection και μετα μου λεει οτι οι servers δεν ειναι διαθεσιμοι,γενικα δεν ανοιγει τπτ να βαλω στοιχεια,serial number κλπ...καμια ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει μονο το origin μεσα, απλα ειναι περιεργη η ολη διαδικασια εγκαταστασης. Οταν βαλεις το origin ξεκιναει μετα το "download" του φιφα. Και το βαζω σε εισαγωγικα γιατι δεν ειναι καθαρο download, ο,τι "κατεβαζει" ειναι μεσα απο το δισκακι.Γι'αυτο και ολοκληρο αρχειο 6 GB το κατεβαζει σε 10 λεπτα. Εκτος κι αν η συνδεση σου πιανει τα 7-8 MB/s οπως γραφει οτι πιανεις εκεινη την ωρα . Εμενα παντως οχι , αυτο ειναι πλασματικο νουμερο διοτι τα δεδομενα ερχονται απο το drive.

 

Το update μετα στα 3.3GB ειναι οντως download γιατι η ταχυτητα ειναι οσο επιτρεπει η συνδεση μου και κανει καμια ωρα να κατεβει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια δεν ξερω ....μαλλον λαθος ειμαι σιγουρος...το δισκακι εχει μονο την origin μεσα...το παιχνιδι γινεται βασικα download κ γι αυτο αλλωστε κανει 500 ωρες σε μενα να κατεβει-και οχι παντα με την πρωτη...τι να πω αν δεν ηταν κλειστο οταν το αγορασα θα ελεγα οτι ο τυπος-μαγαζι που το αγορασα ειναι απατη...το αλλο απο τον θειο reloaded παιζει μια χαρα αλλα δεν εχω προσβαση στο online...κανει check connection και μετα μου λεει οτι οι servers δεν ειναι διαθεσιμοι,γενικα δεν ανοιγει τπτ να βαλω στοιχεια,serial number κλπ...καμια ιδεα?

 

μήπως δοκίμαζες χτες την ώρα που είχαν πέσει οι servers ?

 

βάλε τον κωδικό από το origin/ρυθμίσεις/εξαργύρωση κωδικού προϊόντος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

 

 

ποια ειναι η λυση?

 

Εγω που εχω το original game τελικα αφησα να ολοκληρωθει το download του αρχειου 3,30 GB στο origin και τελικα το παιχνιδι ετρεξε αφου πρωτα εγινε σωστα ο αλεγχος ημερομηνιας.

 

Ενα αλλο θεμα ητανοτι αν κι ετρεχε κρασαρε σην πρωτη εικονα του παιχνιδιου.Αυτο λυθηκε αφου αποσυνδεσατο χειρηστηριο.μετα το ξανασυνδεσα και ολα ΟΚ.

 

Και ενα τελευταιο θεμα ηταν σχετικα με το saving .Οταν πηγαινα να βαλω δικο ονομα δεν μπορουσε να σωσει το παιχνιδι.τελικα αφησα το personal Settings 1 και λυθηκε και αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας εχω ζαλισει ...για να μην παρεξηγηθω το παιχνιδι μου εχει λειτουργησει και εχω παιξει-και online- φυσικα ομως μετα απο ταλαιπωρια που ερμηνευεται αμετρητες ωρες download or update οπως θελετε πειτε το-εχει τυχει κι ολας στα μισα να βγαλει error και ξανα φτου απο την αρχη...επισης αντιμετωπιζα προβληματακια, κρασαρε συχνα ακομα και στο offline.Μεχρι προχθες που καθε φορα που κλεικαρα στο tutorial εκλεινε εντελως το παιχνιδι και με βγαζε στο desktop.Στο τελος η origin εβγαλε και μηνυμα να κανω reinstall!!!Περιεργο ειναι που σε εσας κανει πολυ λιγο χρονικα το update...τωρα που γραφω ειναι ακομα στο 35%!!!και κατεβαινει απο τις 8 το πρωι!!Το αλλο απο τον θειο ενω παιζει κανονικα μου βγαζει ΕA servers are not available συνεχεια αφου κανει πρωτα check connection...και δεν ζηταει πουθενα key...δεν μπορει να ειμαι τοσο looser :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας εχω ζαλισει ...για να μην παρεξηγηθω το παιχνιδι μου εχει λειτουργησει και εχω παιξει-και online- φυσικα ομως μετα απο ταλαιπωρια που ερμηνευεται αμετρητες ωρες download or update οπως θελετε πειτε το-εχει τυχει κι ολας στα μισα να βγαλει error και ξανα φτου απο την αρχη...επισης αντιμετωπιζα προβληματακια, κρασαρε συχνα ακομα και στο offline.Μεχρι προχθες που καθε φορα που κλεικαρα στο tutorial εκλεινε εντελως το παιχνιδι και με βγαζε στο desktop.Στο τελος η origin εβγαλε και μηνυμα να κανω reinstall!!!Περιεργο ειναι που σε εσας κανει πολυ λιγο χρονικα το update...τωρα που γραφω ειναι ακομα στο 35%!!!και κατεβαινει απο τις 8 το πρωι!!Το αλλο απο τον θειο ενω παιζει κανονικα μου βγαζει ΕA servers are not available συνεχεια αφου κανει πρωτα check connection...και δεν ζηταει πουθενα key...δεν μπορει να ειμαι τοσο looser :-(

 

για το crashάρισμα δες προηγούμενα posts για τους controllers κλπ

 

ίσως να φταίει η έκδοση του θείου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το crashάρισμα δες προηγούμενα posts για τους controllers κλπ

 

ίσως να φταίει η έκδοση του θείου

 

 

Mε κουμπια παιζω...ναι ισως η εκδοση φταιει τελικα...και κατι αλλο που παρατηρησα(για το original fifa12 που αγορασα μιλαω) ενω μπορω να επιλεξω και τα εμφανιζει σωστα τα ονοματα των παιχτων πανω απο τα κεφαλια τους στο ματς στις φανελες λεει smith κ κακα!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ωρα ειναι 18:52 και το update ακομα δεν εχει τελειωσει!Απο τις 8 το πρωι κατεβαινει και μολις εχει φτασει στο 90.21%......τι update ειναι αυτο????!!!Αντι για παιχνιδι μου πουλησαν την origin και ενα serial number πακεταρισμενα 33euro!λεει να τους παω δικαστικα? :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το update απο που το βρίσκουμαι?ρε παιδια τι συστημα αμυνας ειναι αυτο?ημουν με 3 ήττες οταν πήγα στη season 4 και εκει μετα με διαλυσαν απο χτεσ εχω χασει 13 φορες εχω πεσει και κατηγορια αλλα ανεβηκα σημερα καταλαβα αυτο με το RB πως λειτουργεί αυτο ρε γαμώτο?(για Online Μιλάω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...