Προς το περιεχόμενο

5850 extreme OC


SOCRATIS1000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δοκιμασα πριν λιγο σε Homefront και Assassin (σε αλλα δεν μπηκα) 820/1155 και δεν προεκυψε σφαλμα ειναι ικανοποιητικο νουμερο αυτο;

 

Aν είσαι σταθερός στα παιχνίδια με αυτά τα ρολόγια μια χαρά είσαι σε σχέση με τους περισσότερους απο μας που δεν μπορούμε προς το παρόν πάνω απο 800/1100.

Βέβαια παίξε κάποιο χρονικό διάστημα για να είσαι βέβαιος. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 313
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Κι εγώ μάλλον τυχερός είμαι. Με 830/1200, άφησα το Heaven 2.5 όλα ψηλα, 1920x1200, AA 4x για μια ώρα και όλα καλά. Με Profile στο AB ανέβασε μέχρι 66 βαθμούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον τοτε πρέπει να κατέβεις λιγάκι και δεις που ειναι πιο σταθερά. Απο θερμκαρασίες πως είσαι , crasharei αμέσως η μετα απο λίγη ώρα παιχνιδιού ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε stock ρολογια και χωρις games ειναι 38 βαθμοι με 21% fan speed...Σε games παει γυρω στους 60 με 45%...Το Crysis με 820/1155 crashare αμεσως με 810/1100 υστερα απο 10 λεπτα...Επειδη δεν ασχολουμε και πολυ με αυτα ανεβαζω τα ρολογια ανεβαζω και το fan speed ή δεν χρειαζεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε stock ρολογια και χωρις games ειναι 38 βαθμοι με 21% fan speed...Σε games παει γυρω στους 60 με 45%...Το Crysis με 820/1155 crashare αμεσως με 810/1100 υστερα απο 10 λεπτα...Επειδη δεν ασχολουμε και πολυ με αυτα ανεβαζω τα ρολογια ανεβαζω και το fan speed ή δεν χρειαζεται;

 

Το fan speed το ανεβάζεις σε περίπτωση που έχεις υψηλές θερμοκρασίες. Στην περίπτωσή σου οι θερμοκρασίες είναι μια χαρά οπότε μπορείς να το αφήσσεις στο auto. Τα ρολόγια άστα στα 800/1100, όπως βλέπεις οι περισσότερες Χtreme μέχρι εκεί είναι σταθερές στα παιχνίδια με την στόκ τάση. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως αποτι ειδα,μεχρι το 70% το ανεμηστιρακι δεν ακουγεται.Εγω εκει το εχω αφησει και εχω 30-64.

 

Σωκράτη δεν χρειάζεται να έχεις συνεχώς τον ανεμιστήρα στο 70% διότι αφενός έχεις υψηλότερο θόρυβο σε idle και αφετέρου ζορίζεις το φουρφούρι. Αν το κρατήσεις μόνιμα έτσι δεν θα σε βγάλει πολύ. Φτιάξε μια custom ρύθμιση με το Msi Afterburner ή το Trixx (όποιο χρησιμοποιείς) και βάλε π.χ το fan στο 25% απο 0-45 βαθμούς και απο κεί και πάνω να αυξάνεται μεχρι το 100% στους 90 βαθμούς. Παίζοντας λοιπόν που ζεσταίνεται η κάρτα θα δουλεύει γύρω στους 70% όταν είσαι στους ~65 βαθμούς στο παιχνίδι και σε idle θα επιστρέφει πάλι στο 25%. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αν το κρατήσεις μόνιμα έτσι δεν θα σε βγάλει πολύ.

Μια χαρα θα τον βγαλει για χροοονια, απλα θα γεμιζει πιο ευκολα σκονη η καρτα.

Κατα τ' αλλα συμφωνω με το ποστ σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα θα τον βγαλει για χροοονια, απλα θα γεμιζει πιο ευκολα σκονη η καρτα.

Κατα τ' αλλα συμφωνω με το ποστ σου.

Λογικα θα με βγαλει μια χαρα.Το ανεμιστηρακι του επεξεργαστη,τρεχει φουλ και ειναι και πιο μεγαλος και πιο ταχυς.Εδω και ενα χρονο δεν εχει παθει τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ήμουν λιγουλάκι υπερβολικός σαν ψείρας που είμαι αλλά εντάξει το νόημα βγήκε πιστεύω. :P

To εβαλα τελικα σε custom καταστασεις.Απλα νιωθω πιο ασφαλης με παντα 70&.Λες να εχω προβλημα στο μελλον?Σκονες τις καθαριζω καθε 2μηνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To εβαλα τελικα σε custom καταστασεις.Απλα νιωθω πιο ασφαλης με παντα 70&.Λες να εχω προβλημα στο μελλον?Σκονες τις καθαριζω καθε 2μηνο.

 

Τι πρόβλημα να έχεις ρε σύ. Έτσι έχω τις δύο κάρτες που όσο νά ναι ζεσταίνονται περισσότερο. Εσύ όπως και οι περισσότεροι αν έχεις ικανοποιητικό airflow και auto να την αφήσεις δεν θα έχεις θέμα. Εκτός και αν είσαι μυστήριος και θέλεις η κάρτα να μην σου ανεβάζει πάνω απο 65 βαθμούς. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...