Προς το περιεχόμενο

5850 extreme OC


SOCRATIS1000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

965 η καθε μια με 1,2v, ωστοσο μαζι bugιάζεται το Trixx και "χανει" τα voltages κατα τις αλλαγες, με συνέπεια πολλα freezes... Ελπιζω να διορθωθει συντομα ή να υποστηριχθουν οι καρτες και απο κανενα αλλο προγραμμα. :)

 

Φυσικα και δε θα σκασω, η υδροψυξη θα μπει για να μην εχω 80ρια, οχι για να τους πιω το αιμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 313
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μπράβο lionheart75 - πολύ καλές temps και πράγματι η κάρτα δείχνει πιο hardcore :-D Οι φωτογραφίες από την άλλη... :fear: ^_^

 

Να συμπληρώσω ότι έπαιξα κανα δίωρο witcher 2 στα 1920x1080p και με υψηλά τα φίλτρα στα περισσότερα απο τα advanced settings και το παιχνίδι πάει νερό.

Επίσης η κάρτα ήταν κολλημένη στους 66 βαθμούς στο κουτάκι της φωτό όχι σε κανα full tower.

Στα εν λόγω ρολόγια που ανέφερα πρίν βγάζει 45-50fps ενώ δεν πέφτει με την καμμία κάτω απο 40-43.

Όσο αφορά την πάστα που ρώτησε ο Γιώργος, είχε αρκετούτσικη απο μαμά αλλά δεν ξεχείλιζε κιόλας όπως σε άλλες περιπτώσεις που έχω συναντήσει. Σε κάθε περίπτωση όμως είχε παραπάνω απο το απαιτούμενο.

Εγώ άπλωσα την ceramique ομοιόμορφα με μια καρτούλα σε όλη την επιφάνεια της gpu με ένα πολύ λεπτό στρώμα.

Το cooler όντως είναι πιο μάχιμο και όμορφο έτσι ενώ πιστεύω ότι η αφαίρεσή του πέρα απο το εμφανισιακό μέρος συμβάλει και αυτή θετικά στην πτώση των θερμοκρασιών μιας και το κάλυμμα παίζει να την μπουκώνει με τον ζεστό αέρα αφού την σκεπάζει.

Τέλος σε αυτό που είπε ο Τάσος, όντως οι φωτό είναι χάλια παιδιά αλλά ας όψεται η κάμερα του κινητού και το φωτιστικό στο δωμάτιο που βάραγε ακριβώς απο πάνω και δημιουργήθηκε αυτή η θολούρα.... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπραβο Lionheart θα το κανω και γω στη δικια μου γιατι βαραει 87 με 1.3 με 100% fan...

(προσωρινη λυση μεχρι να ερθει το block!)

 

Nα σαι καλά.

Mε 1.3v σε τι ρολόγια είσαι? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Παιδια κατι ασχετο

Που μπορω να βρω καμια 5850 σε καλη τιμη.Εχω ψαξει στα φορουμ αλλα δεν βρισκω.Θελω αλλη μια για crossfire αλλα πλεον ολλες οι 5850 ξεπερνουν τα 180 ευρω.Υπαρχει κανα μαγαζι εστω και απο εξωτερικο να τις δινει[εγγυημενο το μαγαζι ,ακομα και μτχ να ειναι δεν με νοιαζει]?Αλλη μια ψαχνω ,σκεφτομαι για ebay αλλα δεν το πολυεμπιστευομαι.Τα φωτα σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...