Προς το περιεχόμενο

5850 extreme OC


SOCRATIS1000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Tελικά θα με κάνεις να τα αραδιάσω. :P

06, vantage, 11, unigine 2.5 8x AA αν μπορέσεις και βρείς χρόνο.

Ξέρω είναι με τον 7400 αλλά εντάξει θα είμαστε επιεικείς. :P

Πάντως θα κάνω μια πρόβλεψη στο unigine 2.5, πιστεύω ότι στα ρολόγια που είσαι θα βγάζεις στα 1920x1080 με AA 8x, 54-55 fps. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 313
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Σε τι settings? Maxed out, ή defaults?

Και αν maxed out, 1920x1200 ή 1920x1080? :P

 

Όχι θα τα αφήσεις defaults, απλά θα βάλεις 1920x1080 στην ανάλυση (αν έχεις την ανάλογη οθόνη αν και μάλλον θα έχεις 1920x1200 για να ρωτάς :P) και στο ΑΑ 8x. Δεν θα αλλάξεις κάτι άλλο, το tess normal. :)

Οι ref 5850 στα 900/1200 έβγαζαν 52 fps avg με στους 10.10 οπότε θαρρώ τα 54 θα τα πιάσεις. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ε στα 1280 ομως @@ τεσταρονται οι καρτες, παρα πολυ cpu τεσταρει :P

 

Α πολυ ωραια, τωρα αρχισαμε τις ακυρες BSOD με τις καρτες stock :fear: :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μαλλον επιασε η μ@λ@κι@ το trixx. Θελει βηματακι βηματακι αλλαγες, αμα του τις κανεις τσακ μπαμ, ΦΑΠΠΠ φαε το BSOD σου :P

 

Παντως απ ο,τι βλεπω στο 3dM06, τα ρολογια της καρτας σε default settings βοηθανε απο ελαχιστα εως καθολου...

Πρωτη σκηνη:

CPU 2,8 VGA 725: 75 fps

CPU 3,5 VGA 725: 100 fps

CPU 3,5 VGA 925: 102 fps :lol: :lol: :lol:

Σε αντιθεση με το 03 που αν και παλαιοτερο, οσο % ανεβαζεις ρολογια καρτας, τοσο % αυξανει το σκορ, σε μεγαλη αναλυση τουλαχιστον.

(τι διαολο? χρησιμοποιει το 3dmark06 τη δευτερη καρτα καθολου ή θα με πιασουν τα νευρα μου βραδιατικο? :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Σιγα μη βαλω και i10 για να αυξησω τα νουμερακια στο 3dm06 :P

 

Ωχου πολυ το σκοτιζουμε, εγω θελω απλα να παιζω τις racingιές μου στο max, ομαλα. Ειτε αυτο ειναι 34 fps ειτε 134 :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Λοιπον, εδω σας θελω ντετεκτιβς του insomnia!

 

Χτες "κατι" λαγκαρε, και απο εκει που εβγαζαν 3dmark03 και παιχνιδια ανετα με 1,2 950/1200, χωρις κανενα artifact και με οκ θερμοκρασιες, πλεον εχω τα εξης συμπτωματα:

 

Με 1,2v 910/1200 ολα τελεια.

Με 1,2v 915/1200 --> Αμεση μπλε οθονη. Μιλαμε ουτε game δεν προλαβαινω να ανοιξω!

Δοκιμασα 1,22v για 915/1200 και παλι μπλε οθονη αμεσα.

Δοκιμασα να κατεβασω επεξεργαστη, ραμ και gpu vram σε stock και να ανεβασω μονο gpu clock σε 915 με 1,22v και παλι αμεση μπλε οθονη!

 

Τι στο διακονα εχει γινει και απεκτησε αυτη τη συμπεριφορα?

Παντως να με κοβουν οι καρτες και να τρωω αμεση μπλε οθονη με μολις 5MHz παραπανω και 0,02v παραπανω δε παιζει. Ειδικα απο τη στιγμη που χτες δουλευαν νερακι.

 

Να επισημανω οτι οι μπλε οθονες εχτες ξεκινησαν με το μηνυμα BUGCODE_USB_DRIVER 2-3 φορες, επειτα αλλες 2-3 φορες ελεγε atikmdag.sys και εδω και πολλη ωρα, δεν λενε τιποτα. Απλα οτι κανει dump το errorlog...

 

Τελος, να πω επισης οτι τρωει και freezes μερικες φορες οταν πάω να αλλαξω κατι απο το trixx, ειτε ειναι Mhz ειτε voltage. Π.χ. μολις τωρα πηγα να βαλω 1,19v απο 1,18 με stock ρολογια, και κολλησε...

Το 850ρι Silverstone δεν επαρκει για τις 2 καρτες σε idle στα windows? Τι διαολο?

Ή επαρκει για 910 αλλα οχι για 915MHz, ενω χτες παιζανε 950?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...