Προς το περιεχόμενο

5850 extreme OC


SOCRATIS1000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το rbe εχει support 8214 αλλα το αναφερει μαζι με τις 6χχχ αξιζει μια δοκιμη αν εχεις και αλλη pcιex vga μονταρε το bios της και κρατα και ενα backup του τωρινου ωστε να μην φοβασε τιποτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 313
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγω παντως διαβαζα σε ενα φορουμ οτι ο regulator που χρησημοποιει η Sapphire ( νομιζω και η PowerColor και καναδυο ακομα ) ειναι τελειως διαφορετικος απο αυτον που χρησημοποιει η MSI πχ στις δικες της υλοποιησεις (η MSI χρησημοποιει αν δεν κανω λαθος τον ιδιο που βαζει και η AMD reference).Γιαυτο και δεν υπαρχει υποστηριξη (και ουτε και θα υπαρξει εννοειτε) απο το afterburner.Αν θυμαμαι καλα λεγανε οτι της Sapphire δεν εχει την δυνατοτητα να προγραματιστει απο software.Αλλα αμα δηλωσε η Sapphire οτι το επομενο Trixx θα τις υποστηριξει,αναμονη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Φοραει ομως τον ιδιο regulator (και βασικα ειναι το ιδιο board γενικοτερα) με τις 6850 της Sapphire, στις οποιες υποστηριζεται αλλαγη τασης απο το Trixx.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι Γιωργο,σωστα.Αυτο σκεφτηκα και εγω.Γι' αυτο ειπα οτι για να λεει η Sapphire οτι θα το υποστηριξει μαλλον θα το κανει.Τωρα απορια το εχω πως ο regulator στις 6850 (που ειναι ιδιος με την extreme) υποστηριζεται ενω στην 5850 οχι.Τεσπα,ειδωμεν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι τραγικό αλλά τελικά εγώ ούτε με 800/1100 είμαι σταθερός... Μετά από αρκετή ώρα έχω κολλήματα... Πόσο να το πάω πια; Btw όταν κολλάει λίγο και μετά από 10'' ξαναρχίζει είναι θέμα πυρήνα, μνήμης ή δεν έχει σχέση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Κανει VPU recover ο driver. Κατεβασε το κι αλλο.

Δε νομιζω να πετυχες τοσο πατατα μνημη που να μη μπορει ουτε 1100, κατεβασε τον πυρηνα σε 780 και δες.

 

Εγω με 820/1200 παντως επαιξα 7 ωρες NFS Hot Pursuit 2010 και δεν ειχε κανενα θεμα. Εχω βαλει και ψιλο-επιθετικο προφιλ στο ανεμιστηρι και ανεβαζει το πολυ μεχρι 65 βαθμους στο gaming.

Αυτο που με εκνευριζει (ασχετο με την καρτα) ειναι οτι ο επεξεργαστης ειναι πολυ "λιγος" και εκει που παιζει νερακι, τρωω αρκετα framedrops. Τον τσεκαρα και δουλευει υπερωρίες ο καημενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι τραγικό αλλά τελικά εγώ ούτε με 800/1100 είμαι σταθερός... Μετά από αρκετή ώρα έχω κολλήματα... Πόσο να το πάω πια; Btw όταν κολλάει λίγο και μετά από 10'' ξαναρχίζει είναι θέμα πυρήνα, μνήμης ή δεν έχει σχέση;

το ιδιο με τον φιλο και εγω.Το πηγα 790 και 1090 και ειμαι κοπμπλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ με 800/1110 και στις δύο δεν έχω πρόβλημα. Τελείωσα και το crysis 2 έτσι και αυτό τον καιρό παίζω homefront.

Κάπου εκεί είναι οι κάρτες (στους περισσότερους) με στόκ τάση. 10-20Mhz πάνω κάτω ανάλογα το κομμάτι. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια νομιζω οτι πετυχα καλο κομματι.την εχω 900/1200 και παιζω 2 ωρες homefront χωρις κανενα προβλημα.αφησα και για πολυ ωρα furmark και ειναι μια χαρα.

υπαρχει τροπος να ανεβω πανω απο 900?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια νομιζω οτι πετυχα καλο κομματι.την εχω 900/1200 και παιζω 2 ωρες homefront χωρις κανενα προβλημα.αφησα και για πολυ ωρα furmark και ειναι μια χαρα.

υπαρχει τροπος να ανεβω πανω απο 900?

φιλε μου δοκιμασε και αλλα παιχνιδια.Εγω επαιζα battlefield bad company 4 ωρες και δεν μου εκανε ουτε ενα freeze,με το total war shogun2 μετα απο 1 ωρα προβλημα[funmark παντα σταθερο]και το κατεβασα.Δοκιμασε και αλλα παιχνιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ok επαιζα χτες shift2 στα 860 και ετρεχε τελεια.παω να δω και στα 900!

εντιτ

 

μετα απο αρκετη ωρα shift και metro δεν εγινε τιποτα στα 900 παντα.λες να μην εχει προβλημα οντως?

Επεξ/σία από poedeer7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Eγω αρχισα να σπαω μπαλες στη Sapphire για το Trixx. Σημερινη απαντηση:

 

Dear Sir:

Please wait for a while. We are working on it and we will release new version soon.

Sorry for any inconvenience.

 

Σε κανα μηνα θα βγαλουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω αρχισα να σπαω μπαλες στη Sapphire για το Trixx. Σημερινη απαντηση:

 

 

 

Σε κανα μηνα θα βγαλουν...

 

Μπράβο ρε Γιώργο κάντους τα τσουρέκια. :P

Άντε με το καλό για να δούμε άσπρη μέρα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...