Προς το περιεχόμενο

Apple: παρουσιάζει το iOS 5 το καλοκαίρι


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι ξερω,αλλα που το πας το θεμα δηλ?Εσυ ξερεις γιατι η Αpple δουλευει πλεον με intel?Τι τιν εκανε να κανει στροφη στους επεξεργαστες?απαντησε μου και θα σου απαντησω γιατι δουλευει intel πλεον

Ωραία.Δεν είχα σκοπο να κάνω πάντως microsoft vs apple....και ουτε είμαι από τους ανθρώπους που παρασύρονται από το marketing και τις απόψεις των (5% περιπου....)mac users για την Microsoft...

 

 

Γιατί δουλεύει με Intel πλέον(και όχι πχ.με AMD) δεν ξέρω να απαντήσω.

Εχω μια ιδέα γιατί έκανε την στροφή σε Intel αλλα δεν είναι ontopic.

 

Οντως το iOS δουλεύει καλύτερα στους επεξεργαστές της Apple αλλά το να το συγκρίνουμε με το OS X ή γενικοτερα την Apple ή ακόμα χειρότερα να βρίσκουμε κάθε χρόνο τα iOS killers δεν έχω καταλάβει το γιατί....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ωραία.Δεν είχα σκοπο να κάνω πάντως microsoft vs apple....και ουτε είμαι από τους ανθρώπους που παρασύρονται από το marketing και τις απόψεις των (5% περιπου....)mac users για την Microsoft...

 

 

Γιατί δουλεύει με Intel πλέον(και όχι πχ.με AMD) δεν ξέρω να απαντήσω.

Εχω μια ιδέα γιατί έκανε την στροφή σε Intel αλλα δεν είναι ontopic.

 

Οντως το iOS δουλεύει καλύτερα στους επεξεργαστές της Apple αλλά τον να το συγκρίνουμε με το OS X ή γενικοτερα την Apple ή ακόμα χειρότερα να βρίσκουμε κάθε χρόνο τα iOS killers δεν έχω καταλάβει το γιατί....

 

 

Προφανος δεν καταλαβες οτι δεν το παω σε vs απλα αν ειδες τα quote για το παθιασμενο με τα apple προιοντα και απλα δεν συγκρινα το ios με το os x απλα αναφερω την πετιχυμενη συνταγη που χρησιμοποιει η apple που την ιδια τακτικη χρησιμοποιουν και οι αλλοι με τις κονσολες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
<br /><br />

<br />

<br />

Ναι επαθα σοκ με τον Imac μου γιατι δουλευει την σουιτα τις Adobe σωστα αλλα ολο το υπολοιπο OS ειναι λιγο πολυ λιγο και δεν βρισκω τπτ αλλο να τον αξιοποιησω,σαν γραφιστας εχω κ εγω mac αλλα μονο εκει δουλευει σωστα.Αν θελω να παιξω Games εχω τα Windows σε tower και με τα windows κανω ολα τα υπολοιπα που θα επρεπε να κανει ενας mac αλλα δεν κανει γιατι δεν εχει την ικανοτιτα να το κανει δεν εχει σχεδιαστει να δεχετε πληθος αρχειων και προγραμματων και εν τελη εγω προσωπικα το OS τις apple το βρισκω φτωχο και παρα πολυ κονσολαδικο.<br /><br /><br />

<br />

<br />

οι Microsoftάκιδες που λες ασχολουντε και εχουν ο καθενας διαφορετικο hardware που η microsoft δεν εγραψε τον κωδικα για τον καθενα διαφορετικα οπως κανει η apple για τις 10 εκδοσεις υπολογιστων που κυκλοφορει.Αν κυκλοφορουσε το λογισμικο της σε ολα τα pc και οχι στα δικα της μονο τοτε θα σε εβλεπα αν ελεγες τα ιδια.εχεις δει εσυ κανενα playstation να μην δουλευει σωστα?κονσολα ειναι το ενα κονσολα κ το αλλο αν με πιανεις τι λεω.Ετσι ειναι κ το ios γραφτηκε για ενα συγκεκριμενο τηλεφωνο και μια συγκεκριμενη ταμπλετα και τπτ περρισοτερο.<br />

<br /><br /><br />

Κονσόλα η apple σίγουρα δεν είναι αλλά καταλαβαίνω απόλυτα τ θες να πεις. Σίγουρα η apple είναι πολύ πιο κλειστή Απο τη Microsoft. Δεν προσπαθώ να πείσω ότι οι developers της apple είναι καλύτεροι Απο τους άλλους αλλά λέω ότι ο μέσος χρήστης Η/Υ σε mac κάνει πολύ περισσότερα πράγματα και πολυ πιο εύκολα Απο άλλους χρήστες - εκτως Απο gaming - αν και πάλι έχεις τη δυνατότητα να κανεις dual boot και να βάλεις windows πράγμα που ένα PC δεν μπορεί - να παίξει osx εννοώ-

Όσο για αυτά που γραφεία ότι τα mac δεν είναι ικανά να δεχτούν πλήθος αρχείων και προγραμμάτων πραγματικά δεν δε καταλαβαίνω... Στο δικό μου MacBook pro έχω 450.000 προσωπικά αρχεία και περίπου 70 after market προγράμματα ... Ίσα ίσα που στα windows δεν μπορείς να βάλεις τόσα προγράμματα γιατί θα κλαταρει η "registry" χαχαχα

 

 

Knowledge is power !

 

 

 

Knowledge is power !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...