Προς το περιεχόμενο

Mozilla Firefox - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

On 29/08/2024 at 23:06, micos000 said:

Μάλλον το ad blocker σου στο κόβει.

Eν τέλει αυτό ήταν αλλά μετά κάνει άλλο κουλό. Με όλα τα addons απενεργοποιημένα δεν κάνει Log in ουσιαστικά είναι σαν να μην μπορώ να πατήσω το log in button αλλά ούτε με enter μπαίνει. Δεν βγάζει νόημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μετά από 1 μήνα που δεν είχα ανοίξει καθόλου τον σταθερό υπολογιστή, διαπίστωσα ότι ο Firefox με έχει αποσυνδέσει από τα πάντα! Social media, mail, youtube κλπ κλπ.

Γιατί ο φυλλομετρητής που τον έχουμε για καλό τον παίζει και με τα δύο χέρια?

Προσωπικά βρίσκω τεράστια ενόχληση όταν γίνει log out έστω και από ένα σάιτ, πόσο μάλλον σε όλα.

Υπάρχει τρόπος να μην ξαναγίνει αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω -δεν είμαι σίγουρος- ότι είναι θέμα cookies, δηλ. τα cookies από τα αντίστοιχα stites έληξαν και επομένως αποσυνδέθηκες απ' αυτά (οπότε αν όντως είναι έτσι, δεν είναι θέμα Firefox αλλά το ίδιο θα συνέβαινε με κάθε browser).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει κανενα δοκιμασμενο addon, να μου επιτρέπει να γραφω μικρες σημειωσεις πανω σε ιστοσελιδες; Σαν μικρα post it ας πουμε, σε ενα Layer πανω απο την κανονικη σελιδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, accipio είπε

Νομίζω -δεν είμαι σίγουρος- ότι είναι θέμα cookies, δηλ. τα cookies από τα αντίστοιχα stites έληξαν και επομένως αποσυνδέθηκες απ' αυτά (οπότε αν όντως είναι έτσι, δεν είναι θέμα Firefox αλλά το ίδιο θα συνέβαινε με κάθε browser).

Στον ίδιο υπολογιστή έχω και Chrome αλλά αυτός δεν με αποσύνδεσε από πουθενά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι επιλεγμένη η διαγραφή των cookies κάθε φορά που κλείνεις τον browser τότε λογικό είναι να σε βγάζει εκτός από κάθε ιστότοπο που είχες κάνει είσοδο.

Δοκίμασέ το κάνοντας είσοδο σε έναν ιστότοπο και κλείσιμο του περιηγητή ή και έξοδο αν ναι σε βγάζει εκτός κάνε αλλαγή από τις ρυθμίσεις του "απόρρητο και ασφάλεια" και "ιστορικό" όταν κλείνει ο browser.

Λογικά εσύ είχες κάνει την αλλαγή και δεν θυμάσαι τώρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...