Προς το περιεχόμενο

Αγορά entry level DSLR φωτογραφικής μηχανής


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ριξε μια ματια στα dpgr, xe. Υπαρχει και η λυση του ebay αλλα δεν θα την προτεινα γιατι καλυτερα να βλεπεις την μηχανη απο κοντα.

 

πανακριβες οι αγγελιες στην ελλαδα

στο ebay ειναι φθηνα

αλλα τα περισσοτερα ειναι απο hong kong...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτελους ειμαι ενας ΥΠΕΡΗΦΑΝΟΣ κατοχος της D3100 !! Μικρη σε μεγεθος .. δε γεμιζει το ματι.. αλλα με απιστευτες δυνατοτητες. Την πηρα απο Κογχυλακη στα 480 χωρις την τσαντα. Δεν υπηρχε συσκευασμενη , και ετσι πηρα το τελευταιο κομματι της βιτρινας. Τους ρωτησα πολλες φορες αν εχει ανοιχτει κλπ , αλλα μου λενε πως ουτε καν εχει δουλευτει και δεν εχει μπει η μπαταρια. Η βιτρινα ηταν κλειδωμενη με τζαμι , οχι εκθεσιακο που μπορεις να παιξεις.. Πιστευω εκανα καλη επιλογη . Τι λετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους!!σκεφτομαι να αγορασω μια dslr...και ειμαι αναμεσα σε μεταχειρισμενη canon eos 450d και καινουρια nikon d3100!!ποια ειναι η γνωμη σας?ποια ειναι καλυτερη κατα τη γνωμη σας!?ευχαριστω εκ των προτερων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον φιλε οπως θα ειδες εγω πηρα πριν 2 μερες την 3100 ! Η μηχανη ειναι απιστευτη με τερατωδης δυνατοτητες. Εκανα ομως 1 μηνα για να διαλεξω.. καθησα διαβασα , περασα ωρες συγκρισεων στον υπολογιστη κλπ.. Για αυτο θα σου δωσω ενα site φοβερο για συγκρισεις που θα σε βοηθησει πολυ ! http://snapsort.com/compare/Canon_EOS_450D-vs-Nikon_D3100 . Η συγκριση αναμεσα στις δυο που σε ενδιαφερουν βγαζει νικητη την 3100 με σκορ 68 , εναντι 32 μολις την 450. Κατι λεει αυτο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην εισαι απολυτος για το σναπσοτ.εχει πολλα λαθη και εννοειτε οτι δεν εχουν δοκιμασει τις μηχανες,αλλα παιρνουν τα στοιχεια που ανακοινωνουν οι εταιριες και κανουν συγκρισεις με αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην εισαι απολυτος για το σναπσοτ.εχει πολλα λαθη και εννοειτε οτι δεν εχουν δοκιμασει τις μηχανες,αλλα παιρνουν τα στοιχεια που ανακοινωνουν οι εταιριες και κανουν συγκρισεις με αυτα.

 

Αυτό ακριβώς θα έλεγα τώρα. Έκανα για τέστ και μία σύγκριση Canon 600d με Nikon 5100 και έβγαλε άνετα νικήτρια την NIKON σε πολλά σημεία, Και όσα hands on reviews έχω διαβάσει ή έχω δεί είναι αρκετά διαφορετικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ακριβώς θα έλεγα τώρα. Έκανα για τέστ και μία σύγκριση Canon 600d με Nikon 5100 και έβγαλε άνετα νικήτρια την NIKON σε πολλά σημεία, Και όσα hands on reviews έχω διαβάσει ή έχω δεί είναι αρκετά διαφορετικά...

 

τοσα reviews εχω δει και και οι διαφορες δεν ειναι μεγαλες στην εικονα

στο video νικαει η canon

γενικα υπαρχει μια πολωση σε αυτο το θεμα

 

 

α ναι

και μου ερχεται σε 2 μερες η canon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως η 5100 ειναι εκπληκτικη. κατοχος γαρ, την εχω δοκιμασει και ειμαι υπερ-ευχαριστημενος.

 

οσον αφορα το canon η nikon, καποιος φιλος μου ειχε πει το εξης σημαντικο: παρε οτι εχουν οι φιλοι σου, ωστε αν χρειαστει να μπορεις να δανειστεις ενα φακο. εμενα οι περισσοτεροι γνωστοι μου εχουν nikon. να παρω olympus; δε λεει.. πηρα nikon ωστε να κανω σκατζα και κανα φακο οποτε θελω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...