Προς το περιεχόμενο

Περί πειρατείας. Και πάλι.


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξέρεις τι μισθό παίρνει ο Αμερικάνος; Εσύ εδώ πρώτον δεν παίρνεις μισθό, αλλά και αν παίρνεις, είναι 400€ για 8 ώρες. Παιχνίδι θα πάρεις, όταν μπορείς να το βρεις δωρεάν; Τι λέμε τώρα;

 

αυτο ειναι στη κριση του καθενος.. εγω δε κρινω κανενα ειδικα στο συγκεκριμενο θεμα

 

υπαρχουν παντως και ατομα που απλα περιμενουν να πεσει η τιμη και τα αγοραζουν , ισως η πιο σωστη προσεγγιση αν δεν ειναι καποιος ανυπομονος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Οι εταιρίες βγάζουν πάρα πολλά λεφτα, χωρίς να έχουν μεγάλα έξοδα

 

 

Γιατί δεν ανοίγεις και εσύ μία τότε;

 

Ξέρεις τι μισθό παίρνει ο Αμερικάνος; Εσύ εδώ πρώτον δεν παίρνεις μισθό, αλλά και αν παίρνεις, είναι 400€ για 8 ώρες. Παιχνίδι θα πάρεις, όταν μπορείς να το βρεις δωρεάν; Τι λέμε τώρα;

 

 

Αυτά από έναν άνθρωπο που έχει στην υπογραφή του τα παρακάτω:

 

 

iMac 27" (mid 2011) Intel i5 2.7GHz, 12GB 1333MHz DDR3 SDRAM, 1TB (7200 rpm) hard drive, Radeon HD 6770M, Mac OS X Lion  iPad 4G 16GB | White  iPhone 4 16GB | Black

  • Gaming Rig: Q6600 @ 3.6GHz / ASUS Rampage Formula X48 / ATi EAH 5870 / Intel 320 Series 120GB / Silverstone TJ07 - Black / Windows Seven Ultimate x64

 

 

Μάλλον ήταν όλα δώρα...

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O κλασικός Έλληνας. Θα δώσει 600€ για ένα smartphone αλλά θα χτυπήσει τις καπιταλιστικές εταιρίες βρίσκοντας σπασμένο το παιχνίδι του 1€. Από γκρίνια πρώτοι... από ουσία μηδέν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ηθελα πολυ να μην υπηρχε δυνατοτητα πειρατειας.

η Microsoft θα ηταν τωρα περιπτερο,και ολοι θα ειχανε Linux :)

και θα επιζουσανε μονο σοβαρες εταιριες Software

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσε τους υπόλοιπους να μιλήσουν για τον εαυτό τους.

 

Εσύ υποθέτω τα αγοράζεις αυθεντικά;

Και εγώ. Βασικά εγώ δεν τα αγοράζω με το κομμάτι. Ο προμηθευτής ενός φίλου που έχει Video Club μου φέρνει τα πακέτα που φέρνει και σε εκείνον για το μαγαζί. Βγαίνει και λίγο καλύτερη τιμή.

Όπως και να έχει όμως όταν ο άλλος δεν έχει χρήματα λογικό να κατεβάσει. Μην κοιτάς εμένα. Αν μου επέτρεπε το όριο της υπογραφής μου να γράψω τι αυτοκίνητο έχω και να βάλω και φωτογραφία του σπιτιού μου, θα πάθαινες πλάκα NickTG.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ. Βασικά εγώ δεν τα αγοράζω με το κομμάτι. Ο προμηθευτής ενός φίλου που έχει Video Club μου φέρνει τα πακέτα που φέρνει και σε εκείνον για το μαγαζί. Βγαίνει και λίγο καλύτερη τιμή.

Όπως και να έχει όμως όταν ο άλλος δεν έχει χρήματα λογικό να κατεβάσει. Μην κοιτάς εμένα. Αν μου επέτρεπε το όριο της υπογραφής μου να γράψω τι αυτοκίνητο έχω και να βάλω και φωτογραφία του σπιτιού μου, θα πάθαινες πλάκα NickTG.

 

 

Αυτό μου αρκεί.

Μην ψάχνεις εσύ δικαιολογίες για τους άλλους.

 

Και όπως έχω ξαναπεί, δε με νοιάζει αν ο άλλος κατεβάζει ή όχι αλλά με ενοχλεί όταν αυτός που κατεβάζει το παίζει έξυπνος και βγάζει εμάς που αγοράζουμε χαζούς ή ακόμα και όταν κάνει παράπονα για το προϊόν.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως και να έχει όμως όταν ο άλλος δεν έχει χρήματα λογικό να κατεβάσει. Μην κοιτάς εμένα. Αν μου επέτρεπε το όριο της υπογραφής μου να γράψω τι αυτοκίνητο έχω και να βάλω και φωτογραφία του σπιτιού μου, θα πάθαινες πλάκα NickTG.

για πες σε μένα που δεν με πειράζει.,. π.σ. ελπίζω να μιλάς για παραπάνω απο 150κ ευρω τουλάχιστων,,.

 

Οσο για αυτο που λέει o NickTG έχει δίκιο αλλά εμένα δεν με πειράζει τόσο αυτό.

Εκείνο που πρόσεξα είναι έχουν απαίτηση να έχουν πιό χαμηλές τιμές για τα δικά τους μέτρα.

 

Δηλαδη τι εννοώ. Ένα παιδί είπε πριν για το Dishonored έπρεπε να είναι 10-15 ευρώ...Αρα παιχνίδια σαν το Braid, Trine κτλ, θα έχουν την ίδια αξία με αυτο 10-15 ευρώ όλα? η θα ελατώσουν τις τιμές τους και αυτά σε 1-2 ευρώ να balancaroun οι τιμές? επειδή αν θεωρείς το braid kai το dishonored έχουν το ίδιο κόπο, διαφήμηση, προσωπικο για να φτιαχτει η και τι άλλο τότε πάω πάσο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μου επέτρεπε το όριο της υπογραφής μου να γράψω τι αυτοκίνητο έχω και να βάλω και φωτογραφία του σπιτιού μου, θα πάθαινες πλάκα NickTG.

 

 

Όταν στην περιοχή μου κυκλοφορεί γνωστός με Diablo από τα 17 είναι δύσκολο να πάθω πλάκα πάντως. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...