Προς το περιεχόμενο

Περί πειρατείας. Και πάλι.


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σορρυ που επαναφέρω ενα τοσο παλιο θεμα αλλα καποιοι ειστε πολυ στενομυαλοι. Εαν αγοραζετε (Προσοχη ΟΧΙ να το κατεβασετε μετα) ενα παιχνίδι για το pc 60€ sorry για την εκφραση αλλα σας έπιασαν τον κωλο ομαδικως!exclamation.png Δηλαδη για 8 ωρες (το πολυ) παιχνιδιου 60€ ?! Παμε καλα; και σε περιοδο κρισης! Ενα μποϋκοτάζ πιστευω αρμοζει εδω. Τωρα στο θεμα μας. Εχω γνωστο που ειναι ανεργος και η μονη τωρα πια ευχαρίστηση και ψυχαγωγια που εχει μιας και δεν μπορει να βγαινει εξω ειναι το pc και τα παιχνιδια του. Αυτο το ατομο δηλαδη για να ευχαριστηθει λιγο στη ζωη του (8 ωρες ευχαριστησης) πρεπει να σκασει 60€ και τελικα το παιχνιδι (βλεπε dragon age 2) να αποδειχθεί και βλακεια; Βεβαια δεν λέω, αμα το παιχνιδι εκανε 5€ εννοειται πως θα ηταν απαραδεκτος να το κατεβαζε, αλλα το θεμα ειναι οτι δεν κοστιζουν τοσο. Τωρα ειμαι σιγουρος οτι θα μου πειτε αμα δεν εχει λεφτα να μην εχει και παιχνιδι. Σε ολους εσας που θα το ελεγαν αυτο εχω μια ερωτηση: Αμα το max payne 3π.χ. που ειναι και επίκαιρο κοστιζε 5€ πιστευετε οτι θα συνεχιζαν να το κατεβαζουν πειρατικα; Ενα ποσοστο του 0.001% μπορει, η πλειοψηφία ομως (εαν οχι ολοι) θα το αγοραζαν. Το ίδιο και με τις ταινιες τις οποιες υποτιθεται το πολυ να δεις 2 φορες, γιατι να κανουν 20€; 2-5€ μια χαρα ειναι. Επισης θα μειωθει η πειρατεια. Για τα τραγουδια και τα CD ας μην μιλησω καλυτερα!

 

Καποιος ειχε πει να κοστολογιζονται με βαση την διαρκεια τους. Απολύτως σωστος! (εννοειται βεβαια την διαρκεια των αποστολων της ιστοριας μονο).

 

Ενω πριν αγοραζαν π.χ. 10.000 ατομα το παιχνιδι με τα 60€ τωρα που θα κανει 5€ θα το αγορασουν 2.000.000 οπου ενω στην αρχη εβγαζαν 600.000€ τωρα θα βγαλουν 10.000.000whistling.png Αλλα γιατι δεν το κανουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω, είναι πως δέχεστε να σας πουλάνε τα παιχνίδια στην διπλή-τριπλή τιμή απ' ότι στις άλλες χώρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σορρυ που επαναφέρω ενα τοσο παλιο θεμα αλλα καποιοι ειστε πολυ στενομυαλοι. Εαν αγοραζετε (Προσοχη ΟΧΙ να το κατεβασετε μετα) ενα παιχνίδι για το pc 60€ sorry για την εκφραση αλλα σας έπιασαν τον κωλο ομαδικως!exclamation.png Δηλαδη για 8 ωρες (το πολυ) παιχνιδιου 60€ ?! Παμε καλα; και σε περιοδο κρισης! Ενα μποϋκοτάζ πιστευω αρμοζει εδω. Τωρα στο θεμα μας. Εχω γνωστο που ειναι ανεργος και η μονη τωρα πια ευχαρίστηση και ψυχαγωγια που εχει μιας και δεν μπορει να βγαινει εξω ειναι το pc και τα παιχνιδια του. Αυτο το ατομο δηλαδη για να ευχαριστηθει λιγο στη ζωη του (8 ωρες ευχαριστησης) πρεπει να σκασει 60€ και τελικα το παιχνιδι (βλεπε dragon age 2) να αποδειχθεί και βλακεια; Βεβαια δεν λέω, αμα το παιχνιδι εκανε 5€ εννοειται πως θα ηταν απαραδεκτος να το κατεβαζε, αλλα το θεμα ειναι οτι δεν κοστιζουν τοσο. Τωρα ειμαι σιγουρος οτι θα μου πειτε αμα δεν εχει λεφτα να μην εχει και παιχνιδι. Σε ολους εσας που θα το ελεγαν αυτο εχω μια ερωτηση: Αμα το max payne 3π.χ. που ειναι και επίκαιρο κοστιζε 5€ πιστευετε οτι θα συνεχιζαν να το κατεβαζουν πειρατικα; Ενα ποσοστο του 0.001% μπορει, η πλειοψηφία ομως (εαν οχι ολοι) θα το αγοραζαν. Το ίδιο και με τις ταινιες τις οποιες υποτιθεται το πολυ να δεις 2 φορες, γιατι να κανουν 20€; 2-5€ μια χαρα ειναι. Επισης θα μειωθει η πειρατεια. Για τα τραγουδια και τα CD ας μην μιλησω καλυτερα!

 

Καποιος ειχε πει να κοστολογιζονται με βαση την διαρκεια τους. Απολύτως σωστος! (εννοειται βεβαια την διαρκεια των αποστολων της ιστοριας μονο).

 

Ενω πριν αγοραζαν π.χ. 10.000 ατομα το παιχνιδι με τα 60€ τωρα που θα κανει 5€ θα το αγορασουν 2.000.000 οπου ενω στην αρχη εβγαζαν 600.000€ τωρα θα βγαλουν 10.000.000whistling.png Αλλα γιατι δεν το κανουν;

 

Εχω ενα γνωστο που ειναι ανεργος και η μονη του ευχαριστηση ειναι οι πουτ@νες πολυτελειας. Αλλα που ακουστηκε για δυο ωρες ευχαριστηση να ζητανε 2000 ευρω... και σε περιοδο κρισης... αστα, ειναι πολλα τα προβληματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ενα γνωστο που ειναι ανεργος και η μονη του ευχαριστηση ειναι οι πουτ@νες πολυτελειας. Αλλα που ακουστηκε για δυο ωρες ευχαριστηση να ζητανε 2000 ευρω... και σε περιοδο κρισης... αστα, ειναι πολλα τα προβληματα.

 

Φιλε, εγραψες! +1mrgreen.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ενα γνωστο που ειναι ανεργος και η μονη του ευχαριστηση ειναι οι πουτ@νες πολυτελειας. Αλλα που ακουστηκε για δυο ωρες ευχαριστηση να ζητανε 2000 ευρω... και σε περιοδο κρισης... αστα, ειναι πολλα τα προβληματα.

 

Άσε, και 20€ να ζήταγαν θα πήγαινες (ακόμα και με προφυλάξεις) με το aids που κυκλοφορεί? shock.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Έξω μια χαρά αγοράζουν

Ναι κριμα τα παιδια, ολα τα παιχνιδια που παιζουν οι ξενοι τα εχουν αγορασμενα και μονο εμεις οι Ελληνες ειμαστε "πειρατες".

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιχνίδι στο Playstation Store €69.99.

Ζήτω η πειρατεία!

 

 

Γιατί φυσικά μόνο το Playstation store υπάρχει.

 

http://www.skroutz.gr/s/2094090/Dishonored.html?keyphrase=dishonored+ps3

http://www.amazon.co.uk/gp/offer-listing/B0073POTOS/ref=sr_1_3_olp?ie=UTF8&qid=1350264511&sr=8-3&condition=new

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιχνίδι στο Playstation Store €69.99.

Ζήτω η πειρατεία!

το βρήκες 25+- ευρω περισσότερο απο παντού, αφορμή θέλετε να κλέψετε τελικά..

 

γενικά το λέω, αλλα τέσπα το παιχνιδάκι τα σπάει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ πειρατεια εχουν και αλλες χωρες απλα εμεις το ξεφτιλιζουμε.

 

ακριβως αυτο

 

στο συνολο των πειρατων οι ελληνες ειναι αριθμητικα λιγοι (αν και υπαρχουν σχεδον σε ολα τα torrent σχεδον παντα εστω και καποιες λιγες ελληνικες σημαιουλες :P ) , ποσοστιαια ομως πρεπει να το ξεφτιλιζουμε

 

οι αμερικανοι ειναι οι μεγαλοι πρωταθλητες , αλλα οι αμερικανοι αγοραζουν πολυ κιολας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έπαιξα περίπου 2 ώρες μέχρι τώρα και έχω να πώ οτι το παιχνίδι τα σπάει.

 

Και εγώ απο το θείο το πήρα.

Σε όλες τις χώρες νομίζω έτσι γίνεται.

Οι τιμές των παιχνιδιών για εμένα τουλάχιστον είναι υπερβολικές.

Θα έπρεπε να πωλούνταν μόλις βγαίνουν 10-15€.

Οι εταιρίες βγάζουν πάρα πολλά λεφτα, χωρίς να έχουν μεγάλα έξοδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι αμερικανοι ειναι οι μεγαλοι πρωταθλητες , αλλα οι αμερικανοι αγοραζουν πολυ κιολας

Ξέρεις τι μισθό παίρνει ο Αμερικάνος; Εσύ εδώ πρώτον δεν παίρνεις μισθό, αλλά και αν παίρνεις, είναι 400€ για 8 ώρες. Παιχνίδι θα πάρεις, όταν μπορείς να το βρεις δωρεάν; Τι λέμε τώρα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.

Θα έπρεπε να πωλούνταν μόλις βγαίνουν 10-15€.

Οι εταιρίες βγάζουν πάρα πολλά λεφτα, χωρίς να έχουν μεγάλα έξοδα

ναι και στα χριστουγεννα θα τα τυλίγουν και θα στα φέρνουν κάτω απο το δέντρο

, οτι θελει ο καθένας λέει να νίωθει καλύτερα φαινεται...

10-15ευρω ? με πια λογική ? επείδη βολεύει εσένα?

απατεώνες ακου να κερδίζουν λεφτά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...