Προς το περιεχόμενο

Περί πειρατείας. Και πάλι.


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οπότε δέχεσαι πως χειραγωγείσαι από τις εταιρείες και δεν προστατεύεσαι από τους εθισμούς αλλά εντούτοις μόλις δεν μπορείς να ικανοποιήσεις τις ανάγκες σου με χρήματα για να αγοράσεις τα προιόντα στα οποία ΟΙ ΙΔΙΕΣ εταιρείες σε εθίζουν ή στο κάνουν ανάγκη, δέχεσαι και να σε λένε ΠΑΡΑΝΟΜΟ και να σε κυνηγάνε. Γιατί οι τράπεζες όταν δίναν τα δάνεια είχαν άλλα κριτήρια διαφορετικά με τώρα? Αυτές δεν γνώριζαν? Δεν ήξεραν καλύτερα από τον καθένα τι θα συμβει? Το ήξερε η Κυρία Σούλα που πήρε διακοποδάνειο?

 

Και βεβαια δεχομαι, αλλα αν δεν μπορεσω να ικανοποιησω την αναγκη μου για το ταδε αυτοκινητο, δεν μπορω να παω να το "απαλλοτριωσω". Λες να μπορω και να τους πω οτι αυτοι φταινε που κανουν τοσο γαματα αυτοκινητα; Ουτε το διακοποδανειο μπορω να μην αποπληρωσω, μπορω να παω και να τους πω οτι θα κανω σταση πληρωμων γιατι ενω δεν ειχα εσοδα και πηρα δανειο που ηξερα οτι δεν μπορουσα να αποπληρωσω, φταινε αυτοι; Η κυρια Σουλα οταν πηρε το δανειο ναρκωμενη ηταν η μεθυσμενη; Δεν ηξερε οτι δουλευει σε ιδιωτικη εταιρια με 800 ευρω και μπορει την επομενη να απολυθει, δεν ηξερε οτι ο τοκος των 10-15% ειναι τεραστιος; Δεν μπορουσε να ρωτησει 2-3 πραγματα παρα πανω πριν αποφασισει; 5 χρονων ηταν;

 

Και στην τελική πουρναρα, όταν σε μαθαίνουν στο κάπνισμα απόταν είσαι 3 χρονών , ζεις με αυτό και κάποτε φτάνεις και λες δεν έχω λεφτά να πάρω άλλα τσιγάρα και αρχίζεις και τα κλέβεις και δανείζεσαι και ανταλλάσεις , δεν είναι άδικο να σου λέει αυτός ο οποίος στο προμήθευε , σε έθιζε , ότι είσαι παράνομος? Όπου τσιγάρα βάλε οτι θες.

 

Οταν μου αναγαγεις το παιγνιδι (η τη μουσικη, η την ταινια κλπ), σε εθισμο τσιγαρου (αργοτερα ισως το παμε και σε ηρωινη), τοτε παμε παλι στο οτι εισαι αρρωστος και πρεπει να αντιμετωπιστης σαν αρρωστος με την καταλληλη θεραπεια, και οχι να παραμεινεις οπως εχεις και απλα να σου παρεχει η καθε εταιρια δωρεαν αυτο το οποιο εσυ εθιστηκες. Αν λοιπον εθιστηκες στο τσιγαρο, τι θα πεις μετα; Δεν εχω λεφτα αρα αγαπητη μου Καμελ παυω να σε πληρωνω και θελω να μου τα δινεις τζαμπα;

 

Άμα μάθω το παιδί μου να κοιμάται με ανοιχτό το φως , δεν είναι τραγικό να τον φωνάζω μαμάκια στα 27 του που κοιμάται με ανοιχτό το φως? Αν τον μάθω να σπαταλάει , δεν είμαι τραγικός γονιός αργότερα να τον κράζω σαν σπάταλο?

 

Δεν πιανω το συλλογισμο σου. Η εταιριες παραγωγης μας εμαθαν στην πειρατεια και τωρα μας βαζουν χερι οι ιδιες;

 

Και η πειρατεία έχει και θετικές προεκτάσεις στο εμπόριο. Θα έπερνε κανείς DVD ξένων σειρών αν δεν τις έβλεπε πρώτα λόγο πειρατείας? Η πειρατεία έχει ένα από τα θεμέλια της καταναλωτικής κουλτούρας. Δεν τους χαλάει που τα κλέβουμε, τους χαλάει που τους κλέβουμε υπερβολικά. Πάρε παράδειγμα τα Windows. ΝΟμίζεις δεν ξέρουν ποια είναι τα αυθεντικά και ποια όχι? Γιατι δεν σε κυνηγάνε? Τόσες συναυλίες γίνονται . Αν δν υπήρχε το Mp3 και το youtube και όλη αυτή η ιντερνετική κουλτούρα πιστεύεις πως μικρότερης εμβελειας καλλιτέχνες θα έκαναν περιοδείες? Βιβλία βασισμένα σε ταινίες θα πουλιόνταν? Hardware υπολογιστών θα πουλιόνταν? Σε τέτοιο όγκο?

 

Θετικες προεκτασεις μπορει να εχει, αυτο δεν αναιρει το οτι εγω που το κανω το κανω παρανομα.

 

Μη τρελαθούμε κιόλας. Και δεν είδα να καίγονται πριν 10 χρόνια. Μόλις είδαν το χρυσό το βόδι ξεκίνησε και ο πόλεμος. Τότε φαντάζομαι ήταν καλές οι εταιρείες και εμείς το παρακάναμε και καταχραστήκαμε την αγάπη τους. Λάθος. Τζάμπα διαφήμιση κάνανε και μόλις είδαν ότι τσιμπήσαμε είπαν να εισπράξουν. Άμα θέλουν να αγοράζω , να με προσλάβουν και να μου κόψουν 2000 μισθό. Αλλιώς ας τα πάρουν από τα Golden boys των οποίων οι αμοιβές δεν πέφτουν παρά μόνο ανεβαίνουν,.

 

Μια χαρα καιγοταν και πριν 10 χρονια, απλα δεν ειχαν τοτε τα μεσα ωστε να κυνηγησουν τοσο πολυ, ηταν πιο απροσωπα τα πραγματα, πολυ δυσκολο να ταυτοποιησεις μια IP με τον κατοχο, αλλες πολιτικες των ISPs απεναντι στις εταιριες κλπ. Πειρατεια υπηρχε και τοτε, και μαλιστα παρα μα παρα πολυ μεγαλη. Απλα δουλευε παραλληλα και το cd-dvd ως μεσο μεταφορας διοτι ηταν μικρες οι συνδεσεις. Που να γνωριζες την EuropeOnline στις καλες εποχες απο μεσα της μπορει να περασε 2 φορες η χωρητικοτητα ολου του ιντερνετ. Δεν ειναι ιδιτητα αυτης της εποχης η πειρατεια, αναλογα με το μεγεθος των προσφερομενων αγαθων παντα υπηρχε και η αναλογη πειρατεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τραγούδια είμαι μια χαρά με την έννοια ότι τα βρήσκω πλέον αρκετά φθηνά , μπορώ να αγοράσω συγκεκριμένο τρακ ή όλο το CD . Ομοίως και ταινίες . Τώρα όσο αφορά τα "πειρατικά" προγράμματα και παιχνίδια έιναι μετριμένα τα κουκιά τους . Ο δούρειος ίππος "cloud computing" θα βοηθήσει σε αυτό τον τομέα πάρα μα πάρα πολύ (αλλά το αφήνω για άλλη φορά). Αν κάτι δεν μου αρέσει δεν το αγοράζω δεν το κατεβάζω , η πειρατεία είναι μόδα αλλά χωρίς να έχει κάποιο αποτέλεσμα υπέρ του καταναλωτή. Μπορείτε να σκεφτείτε γιατί ανεβαίνει ο αριθμός των consoleport games ? Μπορείτε να σκεφτείτε γιατί δεν βλεπουμε την Ελληνική γλώσσα σε παιχνίδια ? Μπορείτε να σκεφτείτε γιατί πέφτει η ποιότητα των παιχνιδιών ? Αυτά τα ερωτήματα δεν ανερούν ότι δεν υπάρχει αισχροκέρδεια προς τον τελικό καταναλωτή . Απλά όμορφα και ωραία αποχή σε ότι δεν μας αρέσει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ απορώ πως πιστέυετε κάποιοι τον παπά που πουλάνε αυτές οι μεγάλες εταιρίες σχετικά με την πειρατεία.....όταν ένα παιχνίδι είναι καλό θα πουλήσει ,δείτε παράδειγμα demons souls...πούλησε διπλάσια απότι περιμένανε,γιατί? γιατί ήταν καλό παιχνίδι. το θέμα είναι οτι δεν πουλάνε πλέον οι σαβούρες παιχνίδια επειδή πλέον οι gamers κοιτάνε τις παραμικρές λεπτομέριες,τι θα κάνουν blame οι εταιρίες την πειρατεία .τα ιδια και τα ίδια,δεν κοιτάνε που το παιχνίδι τους είναι πατάτα και δεν πούλησε ή είναι μέσα στα bugs πρέπει σόνι και καλά να φταίει κάποιος άλλος. και βρήσκουν πάτημα και βάζουν έξτρα μέτρα κατά του καταναλοτή και υπάρχουν κάποια #@!%$^%#$Ρ& που τους υποστιρίζουν και απο πάνω ε όχι....

 

πείτε μου ένα μεγάλο παιχνίδι που δεν πούλησε πάνω απο 1 εκ αντύτυπα.1 βρείτε.τώρα κάποιοι θα πείτε το 1εκ είναι λίγο αλλα και εγώ μπορώ να σας βρώ πατάτες παιχνίδια που πούλησαν 3-4εκ ή παιχνίδια αρπαχτές στυλ wii fit που κοροιδέυουν τον κόσμο (και καλά με Hardware που θα το χρησιμοποιήσεις ξανά) και έχει πουλήσει τα μαλιά του .... ή για παιχνίδια Milking που βγαίνουν κάθε χρόνο με μικρές αναβαθμίσεις και πάλι πουλάνε 4-10 mil pes/fifa/madden/baseball/cod....

 

σταματήστε λοιπόν τον παπά κατά της πειρατείας γιατί άλλοι καταστρέφουν το gaming και όχι οι πειρατές.να δώσω παράδειγμα? activision δεν ανοίγω καν κουβέντα στο θέμα είναι evil και καρκίνος για την βιομηχανία, να πάω σε πρόσφατο παράδειγμα ? capcom μπορώ να γράψω ολόκληρη λίστα με αυτά που έκανε η capcom αυτή τη γενιά που μέχρι και έβαλε αποιλή τον κόσμο αν δεν αγοράσει ένα demo να μην βγάλει το ολόκληρο παιχνίδι.να πάμε στην μαμά σόνυ που τώρα βάζει Psn pass σε κάθε game σκοτώνοντας τις μεταπωλήσεις,να πάμε στην ms που σε έβαλε να πληρώσεις για να παίξεις Online (χαχαχαχα) και στην αρχή έβγαλε 5-6 jrpg και κορόιδεψε τους fans και μετά δεν έβγαλε κανένα για 3-4 χρόνια....να πάμε στην νιντέντο με το wii music/fit και τα πραγματικά διαμάντια xenoblade να βάζει να παρακαλάει ο κόσμος για να τα μεταφράσουν σε αμερική και ευρώπη..

 

ε παρατήστε με .... αφήστε την πειρατεία και δείτε τι παίζετε τριγύρω ,μας πατάνε κάτω και εσείς πνίγεστε σε μια κουταλιά νερό.απλά έλεος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ απορώ πως πιστέυετε κάποιοι τον παπά που πουλάνε αυτές οι μεγάλες εταιρίες σχετικά με την πειρατεία.....όταν ένα παιχνίδι είναι καλό θα πουλήσει ,δείτε παράδειγμα demons souls...πούλησε διπλάσια απότι περιμένανε,γιατί? γιατί ήταν καλό παιχνίδι. το θέμα είναι οτι δεν πουλάνε πλέον οι σαβούρες παιχνίδια επειδή πλέον οι gamers κοιτάνε τις παραμικρές λεπτομέριες,τι θα κάνουν blame οι εταιρίες την πειρατεία .τα ιδια και τα ίδια,δεν κοιτάνε που το παιχνίδι τους είναι πατάτα και δεν πούλησε ή είναι μέσα στα bugs πρέπει σόνι και καλά να φταίει κάποιος άλλος. και βρήσκουν πάτημα και βάζουν έξτρα μέτρα κατά του καταναλοτή και υπάρχουν κάποια #@!%$^%#$Ρ& που τους υποστιρίζουν και απο πάνω ε όχι....

 

πείτε μου ένα μεγάλο παιχνίδι που δεν πούλησε πάνω απο 1 εκ αντύτυπα.1 βρείτε.τώρα κάποιοι θα πείτε το 1εκ είναι λίγο αλλα και εγώ μπορώ να σας βρώ πατάτες παιχνίδια που πούλησαν 3-4εκ ή παιχνίδια αρπαχτές στυλ wii fit που κοροιδέυουν τον κόσμο (και καλά με Hardware που θα το χρησιμοποιήσεις ξανά) και έχει πουλήσει τα μαλιά του .... ή για παιχνίδια Milking που βγαίνουν κάθε χρόνο με μικρές αναβαθμίσεις και πάλι πουλάνε 4-10 mil pes/fifa/madden/baseball/cod....

 

σταματήστε λοιπόν τον παπά κατά της πειρατείας γιατί άλλοι καταστρέφουν το gaming και όχι οι πειρατές.να δώσω παράδειγμα? activision δεν ανοίγω καν κουβέντα στο θέμα είναι evil και καρκίνος για την βιομηχανία, να πάω σε πρόσφατο παράδειγμα ? capcom μπορώ να γράψω ολόκληρη λίστα με αυτά που έκανε η capcom αυτή τη γενιά που μέχρι και έβαλε αποιλή τον κόσμο αν δεν αγοράσει ένα demo να μην βγάλει το ολόκληρο παιχνίδι.να πάμε στην μαμά σόνυ που τώρα βάζει Psn pass σε κάθε game σκοτώνοντας τις μεταπωλήσεις,να πάμε στην ms που σε έβαλε να πληρώσεις για να παίξεις Online (χαχαχαχα) και στην αρχή έβγαλε 5-6 jrpg και κορόιδεψε τους fans και μετά δεν έβγαλε κανένα για 3-4 χρόνια....να πάμε στην νιντέντο με το wii music/fit και τα πραγματικά διαμάντια xenoblade να βάζει να παρακαλάει ο κόσμος για να τα μεταφράσουν σε αμερική και ευρώπη..

 

ε παρατήστε με .... αφήστε την πειρατεία και δείτε τι παίζετε τριγύρω ,μας πατάνε κάτω και εσείς πνίγεστε σε μια κουταλιά νερό.απλά έλεος.

 

γεια σου ρε φιλε πεστα

και εγω αυτης της αποψης ειμαι, χωστα δωσε πονο αδερφακι μου

εγω αγορασα το πρωτο μου παιχνιδι αυθεντικο πριν 2 χρονια και ηταν το cod mw2. ακομα παιζω

ειναι απο τα καλυτερα και ακομα πουλαει γιατι το αξιζει

δεν θα παω να δωσω τα λεφτα μου σε ενα μετριο εως κακο παιχνιδι. πχ crysis2 περιμενα πως και πως να το αγορασω αλλα βγηκε μαπα

οπως και τοσα αλλα sequels φετος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ απορώ πως πιστέυετε κάποιοι τον παπά που πουλάνε αυτές οι μεγάλες εταιρίες σχετικά με την πειρατεία.....όταν ένα παιχνίδι είναι καλό θα πουλήσει ,δείτε παράδειγμα demons souls...πούλησε διπλάσια απότι περιμένανε,γιατί? γιατί ήταν καλό παιχνίδι. το θέμα είναι οτι δεν πουλάνε πλέον οι σαβούρες παιχνίδια επειδή πλέον οι gamers κοιτάνε τις παραμικρές λεπτομέριες,τι θα κάνουν blame οι εταιρίες την πειρατεία .τα ιδια και τα ίδια,δεν κοιτάνε που το παιχνίδι τους είναι πατάτα και δεν πούλησε ή είναι μέσα στα bugs πρέπει σόνι και καλά να φταίει κάποιος άλλος. και βρήσκουν πάτημα και βάζουν έξτρα μέτρα κατά του καταναλοτή και υπάρχουν κάποια #@!%$^%#$Ρ& που τους υποστιρίζουν και απο πάνω ε όχι....

 

πείτε μου ένα μεγάλο παιχνίδι που δεν πούλησε πάνω απο 1 εκ αντύτυπα.1 βρείτε.τώρα κάποιοι θα πείτε το 1εκ είναι λίγο αλλα και εγώ μπορώ να σας βρώ πατάτες παιχνίδια που πούλησαν 3-4εκ ή παιχνίδια αρπαχτές στυλ wii fit που κοροιδέυουν τον κόσμο (και καλά με Hardware που θα το χρησιμοποιήσεις ξανά) και έχει πουλήσει τα μαλιά του .... ή για παιχνίδια Milking που βγαίνουν κάθε χρόνο με μικρές αναβαθμίσεις και πάλι πουλάνε 4-10 mil pes/fifa/madden/baseball/cod....

 

σταματήστε λοιπόν τον παπά κατά της πειρατείας γιατί άλλοι καταστρέφουν το gaming και όχι οι πειρατές.να δώσω παράδειγμα? activision δεν ανοίγω καν κουβέντα στο θέμα είναι evil και καρκίνος για την βιομηχανία, να πάω σε πρόσφατο παράδειγμα ? capcom μπορώ να γράψω ολόκληρη λίστα με αυτά που έκανε η capcom αυτή τη γενιά που μέχρι και έβαλε αποιλή τον κόσμο αν δεν αγοράσει ένα demo να μην βγάλει το ολόκληρο παιχνίδι.να πάμε στην μαμά σόνυ που τώρα βάζει Psn pass σε κάθε game σκοτώνοντας τις μεταπωλήσεις,να πάμε στην ms που σε έβαλε να πληρώσεις για να παίξεις Online (χαχαχαχα) και στην αρχή έβγαλε 5-6 jrpg και κορόιδεψε τους fans και μετά δεν έβγαλε κανένα για 3-4 χρόνια....να πάμε στην νιντέντο με το wii music/fit και τα πραγματικά διαμάντια xenoblade να βάζει να παρακαλάει ο κόσμος για να τα μεταφράσουν σε αμερική και ευρώπη..

 

ε παρατήστε με .... αφήστε την πειρατεία και δείτε τι παίζετε τριγύρω ,μας πατάνε κάτω και εσείς πνίγεστε σε μια κουταλιά νερό.απλά έλεος.

 

Συνηθως δεν γραφω +1 και τετοια,αλλα + 1.000.000.000 για αυτο το post. :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο σκεπτικό παιδιά.

 

Επειδή με δουλεύει ο Α ή ο Β και βγάζει μάπα προϊόντα ή αρπαχτές, τότε εγώ τον κλέβω.

 

Πάρτε αυτό το σκεπτικό σας και προβάλετέ το έξω από τη σφαίρα των video games και θα ανακαλύψετε αμέσως πού οδηγούν αυτοί οι τρόποι σκέψης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ματαιοπονείς, panther_512.

 

Έχουν γραφτεί τα πάντα: φταίει ο καπιταλισμός, φταίει ο εθισμός λόγω διαφήμισης, φταίνε οι πουλημένοι devs, φταίει η κακή ποιότητα των παιχνιδιών.

 

Με λίγα λόγια, φταίνε όλοι, εκτός από αυτούς που, αντί να μείνουν μακριά από έναν κακό τίτλο, έναν άπληστο παραγωγό ή ένα αισχρό DRM, προτιμούν να απλώσουν χέρι.

 

Κι όταν τους δείχνεις τρανταχτά παραδείγματα πειρατείας φτηνών, ανεξάρτητων τίτλων, χωρίς DRM, διαβάζεις αμίμητα "επιχειρήματα" του στυλ "αφού λειτουργεί μέσα στον καπιταλισμό, να περιμένει πως θα τον κλέψουν". Κι όταν δεν ξέρουν τι να σου απαντήσουν, "μαντεύουν" πως είσαι πλούσιος, δεν έχεις πρόβλημα ή είσαι...προγραμματιστής.

 

Φταίει ο ανάδρομος Ερμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο σκεπτικό παιδιά.

 

Επειδή με δουλεύει ο Α ή ο Β και βγάζει μάπα προϊόντα ή αρπαχτές, τότε εγώ τον κλέβω.

 

Πάρτε αυτό το σκεπτικό σας και προβάλετέ το έξω από τη σφαίρα των video games και θα ανακαλύψετε αμέσως πού οδηγούν αυτοί οι τρόποι σκέψης.

 

Συνεχιζετε να κανετε το τραγικο λαθος νομιζοντας οτι κλοπη ειναι μονο το παρανομο downloading.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αθάνατη ελληνική ιδεολογία. Νομίζω ότι σήμερα σε αυτή την χώρα ζουν τα ποιο χαιβάνια πολίτες που μπορείς να βρεις σε κάποιο κράτος. Κανείς δεν παράγει τπτ, κανείς δεν καινοτομεί σε τίποτα. Οι μισοί ενεργοί πολίτες έχουν βολευτεί στο δημόσιο και σαπιζουν σε κάποιο γραφείο χωρίς να κάνουν όλη την μέρα τπτ και οι άλλοι μισοί αρνούνται να αναλάβουν ευθύνες για οτιδήποτε και απαιτούν να τους δοθούν τα πάντα χωρίς οι ίδιοι να συμμετέχουν στο παραμικρό.

Ζήτω η αθάνατη Ελλας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι ετσι ακριβως ρε συ chek2fire. Για πες μου ποσα ατομα ξερεις που αγοραζουν μεταχειρισμενα ή κανουν ανταλλαγες. Εχεις την εντυπωση οτι αυοι διαφερουν σε τιποτα απο τον τυπο που κανει download απο καποιο torrent?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο σκεπτικό παιδιά.

 

Επειδή με δουλεύει ο Α ή ο Β και βγάζει μάπα προϊόντα ή αρπαχτές, τότε εγώ τον κλέβω.

 

Πάρτε αυτό το σκεπτικό σας και προβάλετέ το έξω από τη σφαίρα των video games και θα ανακαλύψετε αμέσως πού οδηγούν αυτοί οι τρόποι σκέψης.

να στο θεσω αλλιως: σε βρισκω στον δρομο μια μερα και σου πουλαω αυτο driving-old-car.jpg 800χιλιαρικα και πιο διπλα ειναι καποιος που στο δινει τσαμπα, εσυ θα πας να το αγορασεις με τα 800.000€ ή θα το παρεις απο τον αλλον; βεβαια αν το πουλαγα 10€ (τοσο το κοβω να αξιζει) μπορει και να το επαιρνες απο εμενα. καταλαβαινεις τι εννοουμε; το ξερουμε πως η πειρατεια ειναι παρανομη κτλ κτλ κτλ αλλα οταν μας πουλανε το φασολι 50€ προτιμουμε την τζαμπα λυση να παμε και να το μαζεψουμε εμεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να στο θεσω αλλιως: σε βρισκω στον δρομο μια μερα και σου πουλαω αυτο driving-old-car.jpg 800χιλιαρικα και πιο διπλα ειναι καποιος που στο δινει τσαμπα, εσυ θα πας να το αγορασεις με τα 800.000€ ή θα το παρεις απο τον αλλον; βεβαια αν το πουλαγα 10€ (τοσο το κοβω να αξιζει) μπορει και να το επαιρνες απο εμενα. καταλαβαινεις τι εννοουμε; το ξερουμε πως η πειρατεια ειναι παρανομη κτλ κτλ κτλ αλλα οταν μας πουλανε το φασολι 50€ προτιμουμε την τζαμπα λυση να παμε και να το μαζεψουμε εμεις!

;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εγώ λέω αν σου πουλάνε φασόλι, αντί να πας να το κλέψεις (*), να το φτύσεις και να μην ασχοληθείς καθόλου.

 

Μόνο έτσι έχεις ελπίδα να πάψουν να σου σερβίρουν φασόλι.

 

(*) Το κλέβεις, γιατί αυτός που σου το δίνει "τζάμπα", σου δίνει κάτι που δεν του ανήκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ηθελα να ξεκαθαρισω στον Snoob που τον συμπαθω γενικα σαν mod και μελος και εχω διαβασει πολλες αποψεις του για διαφορα θεματα,οτι δεν ηθελα να τον θιξω προσωπικα,ουτε εχω τιποτε εναντιον των game programmers η των εταιρειων που προσπαθουν να φτιαξουν καλα games και σεβονται τον καταναλωτη.Τετοια games τα αγοραζω και εγω.

 

Αλλα υπαρχουν πολλα ασχημα στο χωρο του gaming,τα εθιξαν αλλα μελη πιο πριν στο νημα,και νομιζω οτι η πειρατεια θα αφανιστει αν πεσουν οι τιμες και ανεβει η ποιοτητα.Μεχρι τοτε,οπως ειναι τωρα τα πραγματα,για μενα δικαιολογειται η πειρατεια σαν αντιβαρο στην φαυλοτητα του συστηματος και της αγορας.

 

Αλλα τα καλα games πρεπει να αγοραζονται.Επισης να ξεκαθαρισω οτι αν καποιος εχει οικονομικη ανεση και αγοραζει πανακριβο pc μηχανημα,δεν δικαιολογειται να μην αγοραζει games.Αυτο ειναι οντως γυφτια,να τα εχεις και να κλεβεις και απο πανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ηθελα να ξεκαθαρισω στον Snoob που τον συμπαθω γενικα σαν mod και μελος και εχω διαβασει πολλες αποψεις του για διαφορα θεματα,οτι δεν ηθελα να τον θιξω προσωπικα,ουτε εχω τιποτε εναντιον των game programmers η των εταιρειων που προσπαθουν να φτιαξουν καλα games και σεβονται τον καταναλωτη.Τετοια games τα αγοραζω και εγω.

 

Αλλα υπαρχουν πολλα ασχημα στο χωρο του gaming,τα εθιξαν αλλα μελη πιο πριν στο νημα,και νομιζω οτι η πειρατεια θα αφανιστει αν πεσουν οι τιμες και ανεβει η ποιοτητα.Μεχρι τοτε,οπως ειναι τωρα τα πραγματα,για μενα δικαιολογειται η πειρατεια σαν αντιβαρο στην φαυλοτητα του συστηματος και της αγορας.

 

Αλλα τα καλα games πρεπει να αγοραζονται.Επισης να ξεκαθαρισω οτι αν καποιος εχει οικονομικη ανεση και αγοραζει πανακριβο pc μηχανημα,δεν δικαιολογειται να μην αγοραζει games.Αυτο ειναι οντως γυφτια,να τα εχεις και να κλεβεις και απο πανω.

συμφωνω σε ολα αλλα στο τελευταιο να προσθεσω οτι και το καλυτερο pc να εχω οσο εξακολουθουν να βγαζουν τα ιδια παιχνιδια και για τις κονσολες θα παραμεινουμε στα γραφικα των κονσολων και θα συνεχιζουμε να βλεπουμε στα system requirements την 8800 gt οποτε κατα την αποψη μου οι κονσολες καταστρεφουν το gaming! +ενας λογος που ειμαι υπερ την πειρατειας! ας βγαζουν το ιδιο παιχνιδι και για τις κονσολες αλλα και για το pc αλλα με διαφορα στα γραφικα! οι κονσολες στα δικα τους και τα pc στα δικα τους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...