Προς το περιεχόμενο

Περί πειρατείας. Και πάλι.


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατί;αν πιάσουν κάποιον που έκλεψε ένα οτιδήποτε αντικείμενο πρέπει να αποδείξουν πρώτα, κάποια οικονομική συναλλαγή;;Το γεγονός ότι έκλεψες είναι αρκετό,δεν σε κατηγορούν και για εμπόριο ή οτιδήποτε άλλο αλλά πάλι σε βάζουν μέσα.

«Και κλεπταποδοχος να ειμαι»

Δηλαδή θα έχεις κλοπιμαία και δεν θα σε κάνουν τίποτα;;;Σε ποια χώρα μένεις να έρθω και εγώ;;

Δε το εκλεψα,απλα το βρηκα!Πως μπορει να με κατηγωρησει για κλοπη,για κατι που διανεμεται δωρεα στο ιντερνετ.

Δλδ δε μπορου να δειρουν το γαϊδαρο και κτηπανε το σαμαρι! :devil:

Αυτους,εγω πρεπει να τους σεβαστω και να τους στηριξω.Θεωρω οτι θα ειμαι πολυ τιποτενιος αν το κανω!

 

Απόδειξέ μου εσύ πως ήταν στημένο. Είπα πως υπάρχουν κι άλλες περιπτώσεις, google it.

Δε μπορεις να το αποδειξεις,δε μπορω να το αποδειξω,τοτε ο καθενας μπορει να το ερμηνευσει οπως θελει!

 

 

UFO google it.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

[...]

Δε μπορεις να το αποδειξεις,δε μπορω να το αποδειξω,τοτε ο καθενας μπορει να το ερμηνευσει οπως θελει!

Ο καθένας σχηματίζει την άποψη του με τα υπάρχοντα δεδομένα. Αλλά με το ίδιο σκεπτικό εξάλλου δε μπορώ να σου αποδείξω ούτε πως η Γη είναι στρογγυλή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καθένας σχηματίζει την άποψη του με τα υπάρχοντα δεδομένα. Αλλά με το ίδιο σκεπτικό εξάλλου δε μπορώ να σου αποδείξω ούτε πως η Γη είναι στρογγυλή...

Γιατι ποιος σου ειπε οτι η γη ειναι στρογγυλη.Ολα αυτα ειναι φημες,μη τα πιστευεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε το εκλεψα,απλα το βρηκα!Πως μπορει να με κατηγωρησει για κλοπη,για κατι που διανεμεται δωρεα στο ιντερνετ.

Δλδ δε μπορου να δειρουν το γαϊδαρο και κτηπανε το σαμαρι! :devil:

Αυτους,εγω πρεπει να τους σεβαστω και να τους στηριξω.Θεωρω οτι θα ειμαι πολυ τιποτενιος αν το κανω!

 

 

Δε μπορεις να το αποδειξεις,δε μπορω να το αποδειξω,τοτε ο καθενας μπορει να το ερμηνευσει οπως θελει!

 

 

UFO google it.

 

 

Αυτό θα πρέπει να το αποδείξεις στο δικαστήριο αφού σε μπαγλαρώσουν.

για κατι που διανεμεται δωρεα στο ιντερνετ

Δεν μιλάμε για freeware εδώ,αυτά διανέμονται ελεύθερα στο ιντερνέτ και τίποτα άλλο.

 

Δλδ δε μπορου να δειρουν το γαϊδαρο και κτηπανε το σαμαρι! :devil:

Δεν χτυπάνε το σαμάρι,εκτός από πολύ σπάνιες περιπτώσεις,γενικά κάνουν τα στραβά μάτια για κοινούς χρήστες,απλά μιλάμε για το πρέπων.

 

Δε μπορεις να το αποδειξεις,δε μπορω να το αποδειξω,τοτε ο καθενας μπορει να το ερμηνευσει οπως θελει!

 

Λάθος,ότι αποφασίσει ο δικαστής είναι,εδώ δεν μιλάμε για UFO αλλά για νόμους όπου ελάχιστη ως καμία ερμήνευση δεν χωράει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πάω αλλου, από την στιγμή που το σύστημα με κλέβει από παντού και πάντα, τότε αυτόματα με κάνει κι εμενα να κλέψω.

 

για μένα αυτά τα λόγια είναι η ουσία σε όλες τις συζητήσεις που γίνονται σχετικά με την πειρατεία. (τα υπόλοιπα δεν τα διάβασα καν)

 

όλα τα άλλα που συζητάμε για το αν είναι κλοπή η όχι είναι για να περνάει η ώρα και θα είχαν νόημα σε μια ιδανική κοινωνία.

 

αυτή είναι η πραγματικότητα.

τώρα μερικοί θα πούνε.. οι συγκεκριμένες εταιρίες σε κλέβουν; τι φταίνει αυτές;

-κι εγώ τι φταίω που με κλέβουν αυτοί που με κλέβουν;

 

Υ.Γ και μισό € να πάει το γνήσιο πάλι πειρατικά θα προτιμάμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό θα πρέπει να το αποδείξεις στο δικαστήριο αφού σε μπαγλαρώσουν.

 

Δεν μιλάμε για freeware εδώ,αυτά διανέμονται ελεύθερα στο ιντερνέτ και τίποτα άλλο.

 

 

Δεν χτυπάνε το σαμάρι,εκτός από πολύ σπάνιες περιπτώσεις,γενικά κάνουν τα στραβά μάτια για κοινούς χρήστες,απλά μιλάμε για το πρέπων.

 

 

 

Λάθος,ότι αποφασίσει ο δικαστής είναι,εδώ δεν μιλάμε για UFO αλλά για νόμους όπου ελάχιστη ως καμία ερμήνευση δεν χωράει.

1.Για μενα δεν ανησυχω.Εχω την οικονομικη ανεση να τους τραβολογαω στα δικαστηρια,μεχρι να πεθανω!

2.Οτι κυκλοφορει δωρεαν στο ιντερνετ,ειναι free.Ας κοψουν το λαιμο τους,να παψουν τα προϊντα τους να βολταρουν ελευθερα σε καθε γωνια του πλανητη!Αν δε μπορουν να το κανουν,ας κλεισουν τα μαγαζακια του!

3.Δε κανουν τα στραβα ματια,αλλα δε μπορουν να τραβολογανε τον καθενα στα δικαστηρια!Ξερουν οτι αν το κανου θα τους παρει και θα τους σηκωσει!Απο φοβο το κανουν!

4.Καθε νομος εχει μια πορτα και εκατο παραθυρακια(αυτο δεν ισχυει μονο στην Ελλαδα)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ και μισό € να πάει το γνήσιο πάλι πειρατικά θα προτιμάμε.

 

Καλα αυτο ειναι σιγουρο. Εδω παιχνιδια στο iPhone που κανουν 80 λεπτα και πανε οι περισσοτεροι και τα κατεβαζουν.

Το να εχεις αγορασει κινητο των 600€ και να τσιγκουνευεσαι τα 80 λεπτα και τα 2€ που κοστιζουν ο μεσος ορος των εφαρμογων ειναι αποριας αξιο...

 

Αλλα και παλι δε βγαζεις ακρη. Σε συζητησεις με φιλους που πχ προτιμουν να το κατεβασουν απο το να το αγορασουν και να ενισχυσουν και τον developer που δουλεψε για να το δημιουργησει η απαντηση ειναι παντα η ιδια.

 

"Γιατι μπορω να το παρω τζαμπα."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.cbsnews.com/stories/2003/08/28/tech/main570507.shtml (first blood, υπάρχουν κι άλλα)

 

Για Ελλάδα δεν ξέρω κάτι αλλά εδώ είναι κι Ελλάδα ε.

 

Στην Ελλάδα δεν υπάρχει νομοθεσία περι παράνομου downloading.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Ελλάδα δεν υπάρχει νομοθεσία περι παράνομου downloading.

Υπάρχουν σίγουρα νόμοι περί πνευματικών δικαιωμάτων. Αλλά μιας και δεν τα πάω καλά με το πώς ερμηνεύονται δε θα δοκιμάσω κάτι τέτοιο.

 

Αλλά απ την άλλη έχω μου δημιουργείται η απορία, γιατί ν απαγορεύονται τέτοιες συζητήσεις στο insomnia (Κανόνας B.11).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά απ την άλλη έχω μου δημιουργείται η απορία, γιατί ν απαγορεύονται τέτοιες συζητήσεις στο insomnia (Κανόνας B.11).

Θελω να πιστευω,οτι επειδη ειναι ανουσιες! :rolleyes:

Ρε παιδια,γιατι δεν αλλαζουμε λιγο το θεμα?

Να το κανουμε π.χ.:

 

Τι θα γινει μετα,αν καταργηθει απο τωρα η πειρατια? :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.Για μενα δεν ανησυχω.Εχω την οικονομικη ανεση να τους τραβολογαω στα δικαστηρια,μεχρι να πεθανω!

2.Οτι κυκλοφορει δωρεαν στο ιντερνετ,ειναι free.Ας κοψουν το λαιμο τους,να παψουν τα προϊντα τους να βολταρουν ελευθερα σε καθε γωνια του πλανητη!Αν δε μπορουν να το κανουν,ας κλεισουν τα μαγαζακια του!

3.Δε κανουν τα στραβα ματια,αλλα δε μπορουν να τραβολογανε τον καθενα στα δικαστηρια!Ξερουν οτι αν το κανου θα τους παρει και θα τους σηκωσει!Απο φοβο το κανουν!

4.Καθε νομος εχει μια πορτα και εκατο παραθυρακια(αυτο δεν ισχυει μονο στην Ελλαδα)!

2.Οτι κυκλοφορει δωρεαν στο ιντερνετ,ειναι free.

Με τα νεύρα μας θες να παίξεις;;

Διάβασε λίγο σε ένα λεξικό τι σημαίνουν οι λέξεις δωρεάν και ελεύθερα(free)

 

Είδες πολλά προγράμματα/παιχνίδια εσύ που όταν τα κάνεις εγκατάσταση δεν σου βγάζουν ολόκληρο κατεβατό για το εάν και κατά πόσο είναι ελεύθερα;Και μάλιστα πρέπει να συμφωνήσεις μαζί τους για να προχωρήσει η εγκατάσταση.

 

Ας κοψουν το λαιμο τους,να παψουν τα προϊντα τους να βολταρουν ελευθερα σε καθε γωνια του πλανητη!

Διλαδή να πάψουν να τα πουλάνε εντελώς για να μην μπορέσει κανείς να τα αντιγράψει και να τα ανεβάσει στο ιντερνέτ(ένας χρειάζεται!);;;Σοβαρέψου λίγο.

 

Αν δε μπορουν να το κανουν,ας κλεισουν τα μαγαζακια του!

Δηλαδή αυτό θες;Να μείνουμε κάποια στιγμή μόνο με τα freeware;;

Γιατί δεν υπάρχει τρόπος να ασφαλίσεις 100% ένα πρόγραμμα ότι και να κάνεις.

 

3.Δε κανουν τα στραβα ματια,αλλα δε μπορουν να τραβολογανε τον καθενα στα δικαστηρια!Ξερουν οτι αν το κανου θα τους παρει και θα τους σηκωσει!Απο φοβο το κανουν!

Ναι καλά,εσένα και εμένα φοβήθηκαν,δεν τους συμφέρει οικονομικά να μας κυνηγάνε έναν-έναν για αυτό και κοιτάνε να κρεμάσουν κάνα μεγάλο κεφάλι ή και τυχαία μερικούς έτσι για εκφοβισμό.

 

4.Καθε νομος εχει μια πορτα και εκατο παραθυρακια(αυτο δεν ισχυει μονο στην Ελλαδα)!

Το να έχει πόρτα κάποιος νόμος είναι εξαιρετικά σπάνιο.

Άσε τους διάφορους «ξύπνιους» να λένε ο,τι θέλουν.

Τα «δεν ήξερα» «δεν τα κατέβασα εγώ» «πως βρέθηκαν αυτά εδώ;» δεν τα λογαριάζει κανείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα τοτε βρες μου εσυ την λεξη δωρεα στα αγγλικα τοτε?

Δεν υπαρχει τροπος ή δε συμφερει αυτος ο τροπος,ποιο απ'τα δυο?

Εχουν κρεμασει μεχρι στιγμη κανενα "μεγαλο κεφαλι"?

Το τι θα πω στο δικαστηριο θα το κρινω,οταν φτασει η στιγμη!

Οταν λενε πορτα,υποδηλωνει το κυριο στοχο στον οποιο αναφερεται ο καθε νομος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα τοτε βρες μου εσυ την λεξη δωρεα στα αγγλικα τοτε?

Δεν υπαρχει τροπος ή δε συμφερει αυτος ο τροπος,ποιο απ'τα δυο?

Εχουν κρεμασει μεχρι στιγμη κανενα "μεγαλο κεφαλι"?

Το τι θα πω στο δικαστηριο θα το κρινω,οταν φτασει η στιγμη!

Οταν λενε πορτα,υποδηλωνει το κυριο στοχο στον οποιο αναφερεται ο καθε νομος!

καλα τοτε βρες μου εσυ την λεξη δωρεα στα αγγλικα τοτε?

http://translate.google.gr/translate_t?hl=el&q=donation&um=1&ie=UTF-8&sl=en&tl=el&sa=X&ei=Fu2JTYTeHsiE5AbdmYnLDg&ved=0CBYQrgYwAA#

Donation εξού και donate button.

Αν και άσχετο,δεν το είπα για αυτό,αλλά επειδή σε καμία περίπτωση δεν αρμόζουν οι λέξεις «ελεύθερα» και «δωρεάν» σε αυτά(τα προγράμματα/παιχνίδια/ταινίες κοινός WAREZ) που τα βρίσκεις χωρίς να τα πληρώσεις και σε συνδυασμό με συνοδευτικά προγραμματάκια που άρουν τους περιορισμούς,υπάρχει τεράστια διαφορά.

 

Δεν υπαρχει τροπος ή δε συμφερει αυτος ο τροπος,ποιο απ'τα δυο?

Δεν υπάρχει τρόπος να ασφαλίσεις οτιδήποτε ψηφιακό 100%,δεν συμφέρει να κάνουν μήνυση στον κάθε ένα.

Ξεχωριστά πράγματα είναι αυτά και νομίζω τα είπα αρκετά ξεκάθαρα.

Γιατί δεν υπάρχει τρόπος να ασφαλίσεις 100% ένα πρόγραμμα ότι και να κάνεις.
δεν τους συμφέρει οικονομικά να μας κυνηγάνε έναν-έναν

 

Εχουν κρεμασει μεχρι στιγμη κανενα "μεγαλο κεφαλι"?

PirateBay;;Rapidshare;;

 

Το τι θα πω στο δικαστηριο θα το κρινω,οταν φτασει η στιγμη!

Οταν λενε πορτα,υποδηλωνει το κυριο στοχο στον οποιο αναφερεται ο καθε νομος!

Το τι θα πούμε εγώ και εσύ είναι άλλο πράγμα από το τι ισχύ,πάνω στα warez δεν έχει καμία πόρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...