Προς το περιεχόμενο

Επιλογη virtual machine


panosno1com

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,εχω κατεβασει το linuxmint ,απ το επισημο site. Τρεχω το Virtual PC της M$ απο windows 7 64bit .. Kατεβασα φυσικα τη 32-bit εκδοση του λινουξ μιντ, επειδη απ οσο ξερω το virtual machine εχει 32βιτ επεξεραστη. Ξεκιναει κανονικα και εκει που δειχνει οτι φορτωνει linux mint , μου πεταει μηνυμα unrecoverable processor error,please restart the Virtual machine... Οποτε ερωτω, θελει καποια ρυθμιση το Virtual PC ή υπαρχει καποιο καλυτερο virtual machine να δοκιμασω ;

 

θα προσπαθησω να επισυναψω screenshot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

virtual boχ κατεβασα που προτεινε ο συνinsomniac ...! Τελειο! και το mint επισης τελειο :) προγραμματα πως περνας ;;; υπαρχει κατι σαν το app store πχ που χουν τα apple ? :P παντως εχει τα παντα ήδη απο μονο του βλεπω δλδ ...και μοζιλα και player και ολα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ριξε και μια ματια στην υπογραφη μου , στο Οδηγιες προς νεοεισερχομενους στο GNU/Linux και θα δεις πως περνας προγραμματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ δεν θα απαντήσω στο άμεσο ερώτημά σου :)

 

Και εμένα το M$ Virtual PC όλο και κάποιο πρόβλημα μου παρουσιάζει με τα διάφορα Linux.

 

Οπότε όλες τις virtual μηχανές μου τις έχω σε VMWare Player (και mint7, mint10, mint10 64bit) και δεν έχω πιά κανένα πρόβλημα.

 

 

Προσθήκη

Εγκατάσταση προγραμμάτων στο mint.

mint7

Menu->Administration->mintInstall

mint10

Menu->Administration->Software Manager

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...