Προς το περιεχόμενο

Πολλοι εσφαλμενοι τομεις!


sotos81

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους!Θελω να κανω μια ερωτησουλα και οποιος μπορει ας με βοηθησει!Ο υπολογιστης μου (laptop) μου βγαζει ενα μηνυμα που μου λεει οτι ο δισκος μου εχει πολλους εσφαλμενους τομεις και κρασαρει απιστευτα!Μπορω να κανω κατι εκτος απο το να τον αντικαταστησω!Ευχαριστω!

 

Υ.Γ

Λειτουργικο συστημα:Ubuntu 9.10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Regenerate μπορείς να κάνεις αλλά δεν θα το πρότεινα για μόνιμο και δεν ξέρεις και αν σου κάτσει... Το καλύτερο είναι να αλλάξεις τον δίσκο (μετά που θα τρέξεις το διαγνωστικό της εταιρίας για να δεις οτι έχει πρόβλημα βέβαια).

Ανέβασέ μας smart and start the tests :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Regenerate μπορείς να κάνεις αλλά δεν θα το πρότεινα για μόνιμο και δεν ξέρεις και αν σου κάτσει... Το καλύτερο είναι να αλλάξεις τον δίσκο (μετά που θα τρέξεις το διαγνωστικό της εταιρίας για να δεις οτι έχει πρόβλημα βέβαια).

Ανέβασέ μας smart and start the tests :P

 

Μπορεις να μου πεις λιγο πιο αναλυτικα αυτο για το διαγνωστικο!Που θα το βρω και τι να κανω ακριβως?Ο δισκος μου ειναι sata toshiba mk1637gsx!Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά και στα Ubuntu υπάρχουν διαγνωστικά αμα ψάξεις, το διαγνωστικό της εταιρίας του δίσκου είναι εδώ. Το γράφεις σε ένα cd και bootάρεις απο εκεί, άσε το να τρέξει κάμποσο και στο τέλος θα σου πει αμα ο δίσκος είναι για φούντο. Βέβαια απο την στιγμή που σου κρασάρει δύσκολα τα πράγματα...

Άμα θες να δοκιμάσεις την τύχη σου με regenerate κατέβασε το απο Εδώ μπουταρε απο αυτό και τρέξε το πρόγραμμα HDAT2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...