Προς το περιεχόμενο

AMD Catalyst Drivers


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καμια λύση και για εμας που έχουμε laptop με switchable graphics απο τις οποίες η μία είναι 4200 (δεν υποστηρίζεται στους 12.6) και 5600mobility (υποστηρίζεται απο τους 12.6) ή θα μας μείνουν αμανάτι οι αθλιοι 12.4.

 

Ακυρο, η 4200 υποστηρίζεται..... τα switchable graphics δεν υποστηριζονται... damn!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εδώ και χρόνια δεν κανω ποτέ uninstall τους προηγούμενους και δεν εχω το παραμικρό θέμα...

 

Ετσι για δοκιμή ... κανε μια φορά μια σωστή απεγκατασταση πχ atiman αν εχεις AMD ... και μετά περνα τους καινουργιους...

 

Ειμαι σχεδον σίγουρος οτι θα δεις μια τυπικη αυξηση στα fps της ταξεως των 5 -6 μην σου πω και παραπάνω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδεια εχετε δοκιμασει το 12.7 κανεις ? γιατι ειμαι ακομα με τους 12.6 beta και αμα ειναι να κανω παλη την διδιακασια να βαλω τους 12.7 καλυτερα...

 

και μια ερωτηση για την σειρα hd 4xxxx μεχρι τον 12.4 εχει βγει driver?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την 4xxx νομίζω 12.6 θα βγάλουν, ίσως και 12.7 (μέσα Ιουλίου).

 

The 2000, 3000 and 4000 Series will see an updated driver mid July - Catalyst 12.6 and 12.7 do not support 2000,3000, 4000 Series
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω εγκαταστήσει τους 12.7 beta (απο την σελίδα της AMD) και στο Catalyst Control Center, γράφει οτι έχει τους 12.6.

Πάντως μετά τους 11.11c οι 12.6 είναι κομμένοι και ραμμένοι για την 6970 μου, πολύ καλοί οδηγοί.

 

Όχι φίλε 8anos94 δέν τους πέρασα πάνω απο τους παλιούς (είχα 11.11 μέχρι πρίν λίγες μέρες), καθαρή εγκατάσταση έκανα.

Δοκίμασε και εσύ και θα το δείς.

Λογικά οι 12.7 beta θα είναι 12.6 με καμιά μικροβελτίωση, πιθανώς.

Επεξ/σία από dhmak
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω εγκαταστήσει τους 12.7 beta (απο την σελίδα της AMD) και στο Catalyst Control Center, γράφει οτι έχει τους 12.6.

Πάντως μετά τους 11.11c οι 12.6 είναι κομμένοι και ραμμένοι για την 6970 μου, πολύ καλοί οδηγοί.

Αυτο λογικα εγινε γιατι τους εριξες απο πανο απο τους παλιους 2 χρονια ειμαι με ati οποτε ειναι να βαλω driver εκανα αυτο το λαθος και τωρα καταλαβα οτι μονο με βγαλσημο τον παλιον και ξανα τους νεους δουλευουν κανονικα...

 

Μια ερωτηση οσοι εχουν τους beta 12.6 πρεπει να βαλουν τους 12.6 σκετο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την 6870, εβαλα τους 12.6 και εκτοτε εχει εξαφανιστει το catalyst center και οταν παταω να ανοιξει μου βγαζει error κλπ. Βεβαια τα παιχνιδια τα παιζει χωρις προβλημα, νομιζω, αν και κανει διαφορα περιεργα για τα οποια δεν ειμαι σιγουρος αν φταινε οι drivers.

Τυπου ενω ειμαι σε game fullscreen και δεν τρεχει η παραμικρη περιεργη εφαρμογη στο background των windows να με πεταει σε ξεκαρφωτες στιγμες στο desktop κανοντας minimize το game, σαν να παταω alt+esc ενα πραγμα.

 

Ειναι η πρωτη μου amd/ati καρτα μετα απο σχεδον μια 20ετια ενασχολησης με pc, παντα ακουγα την καραμελα με "τις πολυ καλες καρτες, αλλα κακους drivers" για την amd και τελικα αρχιζω και καταλαβαινω τι ενοουσαν ολοι αυτοι τοσα χρονια.

 

Στη προηγουμενη version 12.3 προς 12.4 νομιζω εκανε καθε μερα το ιδιο update αλλα το catalyst center ειχε μουλαρωσει και εδειχνε συνεχως 12.3. Δουλεια δεν ειχα να κανω στο pc και καθε 2η εβδομαδα ασχολουμαι με το νεο fail της νεας version των drivers.

 

Καλα τα παει η amd, θα ξαναπαρω καρτα της, αμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...